Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko pobirate kot prispevek za darilo učiteljici

koliko pobirate kot prispevek za darilo učiteljici

Mene pa zanima koliko po drugih šolah, razredih pobirate kot darilo za učiteljico ob koncu šolskega leta in ali sploh. Ne gre za zaključni razred. Ali obstaja kako določilo, če so ta darila vrednostno kaj omejena navzgor? Pri nas pobirajo po 7 eur, kar se meni zdi osebno absolutno preveč. Sem samo jaz čudna?

Blagor se vam, pri nas po 20 po učencu, prva triada…

2 € za obe učiteljici = 2 šopka

Pri nas nič, ker je bila večina staršev proti. (jaz sem bila za)


enako

Pri nas po 4 €. Učiteljica odhaja s šole (ne po lastni želji). Razred je učila eno leto. Potem še za učitelja športne vzgoje in učiteljico angleščine. Ta dva sta razred učila vsak en predmet, ostalo učiteljica, ki odhaja. Gre za 4.razred. Učitelj ŠV je imel tudi OPB. Kupili bomo za vsakega neko malenkost. Meni se zdi znesek OK.

1,50eur.

Tudi pri nas smo v vseh razredih, kjer imam otroke, pobirali po 7 eur (meni se zdi preveč), samo ponekod je bilo darilo še za pomočnico ali koga drugega. V enem razredu pa kar nekaj staršev noče nič dati.
Ko so bili še tolarji, se je zbiralo po 500, največ 1000. To bi bilo od 2-5 Eur zdaj. A zdaj se vsakemu zdi to takooo malo.

Pri nas 0. Prvi razred.

Pri nas po 1€ na učiteljico, dobila bo šopek oziroma rožico. Drugo leto pa naj bi bil še bon zraven, ker bodo zaključili prvo triletje.

Podružnična šola: 5€ na družino za vse učiteljice, kuharico skupaj.

Pri nas ne pobiramo nič, ker… je 2€ za večino preveč. No, isti so za župnika dali po 10€ za darilo brez problema….

8 eur, 1. razred

3 evre za 3 učiteljice, prvi razred

Najprej tole: Danone zavaja.

“Danacol vsebuje sladilo aspartam, ki se že več kot 20 let uporablja v nizkokaloričnih živilih. Neškodljivost aspartama redno preverjajo številne uradne skupine strokovnjakov, med njimi tudi EFSA (www.efsa.europa.eu/e…tm?wtrl=01
Tiste reklame Seveda moraš poznati zgodbo o aspartamu in kdo financira ta strup.
V SLO bi morali 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} reklam prepovedati, ker zavajajo in lažejo ljudem.
Slovenska živilska industrija bi lahko naredila velik skok pred tujo. Ozavestite ljudi! Samo kaj, ko slovenčki nasedejo bedastim reklamam tujih kooperacij.
————————————————————————-
sedaj pa k temi:

Zakonodaja pravi – darilo za največ 63 eur!!!

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:PStapv0LQUIJ:www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov.si/pageuploads/mju_dokumenti/pdf/darila.pdf+vrednost+daril+{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}26+javna+uprava&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&source=www.google.si
oz

http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov.si/pageuploads/mju_dokumenti/pdf/darila.pdf

Če gre za skupinsko darilo, pa bi bilo verjetno drugače, vendar ……kdo se bi želel še s tem zafrkavati.
zato prihranite učiteljem še te probleme.

Malo se mi zdi v redu, lepa pozornost, pretiravanje se mi zdi preveč, ker eni si dejansko tega ne morejo privoščiti.

pop 50 €ur pa noben ne dela prevelke panike

Pri nas 4. razred – 0,50 EUR

3 evre za obe – učiteljico in vzgojiteljico. Pa se nabere za kar drago darilo. Vse, kar je več, je pa res pretiravanje.

Pri nas po 10,00 €. Za učiteljico, pomočnico in učiteljico podaljšanega bivanja. Skoraj 1/3 razreda pa denarja ni prispevala. Aja, gre pa za 1. razred.

10 evrov za obe – učiteljico razrednega pouka in učiteljico podaljšenega bivanja 🙂 smo 2. razred
Meni se to osebno zdi malo malo, bi dala za vsako posebej po 10 evrov, a za nekatere starše je še to, kar zbiramo, preveč. Mislim, da si učiteljice zaslužijo drobno pozornost ob koncu šolskega leta 🙂
Mi sicer tudi med letom (za novo leto in dan žena) podarimo kakšno drobno malenkost, do sedaj so bile še vse učiteljice in vzgojiteljice ter zdravnice zadovoljne s tem 🙂

Verjemi, da tudi jaz ne bi. Pri 20-ih otrocih je to 200 evrov!! Skoraj 70 evrov na učiteljico. Tako dragega darila sploh ne bi smele sprejeti.

Drobno pozornost za 200 EUR?

Hvalabogu so zdaj šole začele sprejemati sklepe, kakšna darila so sploh še primerna. Naša sicer še ne, ampak imamo starši toliko zdrave pameti. Nimate nobene mere.

Pa dobro, nehajte že enkrat s tem pobiranjem. Če si želite dati, dajte, če si ne želite, pa ne – ampak ne utrujajte s tem prav vsak teden znova in znova in znova…..

New Report

Close