Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ukinili bodo brezplačne delavne zvezke za velike družine

ukinili bodo brezplačne delavne zvezke za velike družine

Tisti, ki so imeli do zdaj 5 ali več otrok so dobivali brezplačne delavne zvezke. Zdaj to ukinjajo. Le zakaj?

Ker ni denarja. Mora biti denar za parade ponosa in referendume.

Hja, je pa kontracepcija (večina) še vedno na račun zavarovalnice.

Amm, ker že znajo delat otroke?

In zakaj bi tiste družine s petimi otroki sploh imele zastonj delovne zvezke ? A mi z dvema otrokoma. pa jih moramo plačati v celoti. Saj ste se zavestno odločili, da boste preživljali pet ali več otrok, kajne? Ne vidim razlogov, da bi bile razlike med nami. Pa za kontracepcijo v 21.stoletju še tudi niso slišali, kajne?

meni se zdi to kar pravilna odločitev, naj se za več otrok odločajo tisti pari, ki jih lahko tudi preživljajo.

če je brezplačno, naj bo za vse al pa nobenega … enako mislim o vrtcih in še ostalih bonitetah večjih družin.

Pri tej ukinitvi pa država res nima nič zraven, ker tole zadevo organizira Karitas v sodelovanju z založbami. Zaradi negotove situacije pa so zdaj založbe odpovedale sodelovanje.

Oprosti, ampak če si omisliš pet otrok, verjetno veš, kako jih boš preživela. Pustimo nepredvidene zadeve in ljudi, ki zaradi njih pristanejo v stiski, ampak kar po defaultu dajati zastonj delovne zvezke samo zato, ker gre za veliko družino? Saj imate zato olajšave, imate doklade, cel kup ugodnosti, enkrat na leto dodatek za velike družine, kaj bi pa še radi?

Ljudje, ki pridno delajo in plačujejo davke, komaj preživijo svoja dva otroka, zakaj bi financirali še vaših pet?

hja, edino pravilno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kdor kdaj zaide na forum Velike družine in prebere vse o vaših ugodnostih, verjemi, vas ne bo podpiral, ker eni ljudje cel mesec garajo za znesek, ki vam pade samo od doklad.

:))))) zakaj si pa še ti ne omisliš 5 otrok ,če velike družine tako služijo na njih :)?

:))))) zakaj si pa še ti ne omisliš 5 otrok ,če velike družine tako služijo na njih :)?[/quote]

Danone fan ima prav. Imej tolko otrok kolikor jih upaš preživljat. Ne pa da jih štepah in štepaš potem pa gledaš kdaj ti bo država kaj dala karitas rdež križ,…. Če so jih naštepali naj jih še preživljajo in jim nudijo tako kot ostali nudijo svojim.

…veliko družino, cca štirje otroci, no, nekaj je, skratka, … pa z neba kar noče nič pasti. Pardon, saj ni res, pade mi paketek od sestrične, obleke, ki so jih otroci prerasli – pa z veseljem vzamem. Potem pade od sosede tud kaj, ampak od države pa samo vsakič malo slabše delovno mesto ko pridem s porodniške. Ampak, okej, vzamem, kar dajo, subvencijo za mlade družine, dodatek, sem vesela vsakega eurota. Se ne pritožujem, odločitev za otroke niti slučajno ni bila zato, ker se nama ne bi dalo delat ali morda kaj podobnega. Ampak tukaj itak nima smisla razlagati.

Kar pa veje iz teh postov je pa sama folžija. Zakaj zaboga nima več ljudi več otrok, potem bi bilo pljuvanja precej manj, se vam ne zdi? Vsi bi bili na forumu velike družine in vsi prijatelji med sabo.

Pa tiste s kontracepcijo in 21.stoletjem so že naravnost smešne, no. Kake primitivne imate.

Ker jih več ne morem preživeti, zato!!!!!!!

a brezplačni so bili, pa ne bodo več?

Cca 4 otroke imaš? Sam približno koliko, a ne?
Saj sem vedela, da so take družine malo posebne, res!

Temeljito se boste zamislili nad tem, katero stranko boste prihodnje leto jeseni volili. Smotanih dihurjev raje ne volite več.

Kaka “folšija” neki. Imam enega otroka, ker sva si tako želela. Je pa res, da sem jezna, ko sem za plačilo vrtca uvrščena v najvišji razred, še nikoli nisem dobila otroškega dodatka ali kake podpore. Ja, jezna pa sem, ker nekateri to dobijo in to zato, ker gre to iz mojega žepa. Potem pa še mislijo, da jim zavidamo. Pa saj to ni res.

A si pismen/a ali ne? TO NIMA ZVEZE Z DRŽAVO, TO JE IMEL ČEZ KARITAS IN UKINIL.

Tale bi delovni zveze potrebovala zase. Osnove jezika.

A si pismen/a ali ne? TO NIMA ZVEZE Z DRŽAVO, TO JE IMEL ČEZ KARITAS IN UKINIL.[/quote]

Popravek; tega ni ukinil Karitas, ampak so založbe odpovedale sodelovanje. Tako, da če je že kdo kriv, so to založbe.

A si pismen/a ali ne? TO NIMA ZVEZE Z DRŽAVO, TO JE IMEL ČEZ KARITAS IN UKINIL.[/quote]

Popravek; tega ni ukinil Karitas, ampak so založbe odpovedale sodelovanje. Tako, da če je že kdo kriv, so to založbe.[/quote]

Nima zveze z državo, to je bistvo. Preden sem uletijo komandir, Simpatizer SDS in začnejo, da so paradajzarji uničili državo in da moramo za raj na zemlji voliti Janšo.

Brezplačni so bili za tiste družine, ki so se pravočasno prijavile na Karitas in poslale spisek delovnih zvezkov, ki jih potrebujejo njihovi otroci. Potem pa so ZALOŽBE te delovne zvezke DAROVALE.

Zdaj so založbe od te akcije odstopile.

Ni bilo vmes države in nič ni šlo iz proračuna oz. iz davkoplačevalskega denarja.

Tako kot ti, sem se tudi jaz jezila vedno, ko sem padla v najvišji razred vsepovsod, nikoli nobenega dodatka, plačam pa nekaj deset tisoč evrov dohodnine letno in posredno “hranim” še nekaj tujih otrok.

Vendar poglej drugače: več otrok pomeni več skrbi, več usod, več živcev…. z enim se z veseljem ukvarjaš ves svoj čas, enega z lahkoto pripelješ čez puberteto, srednjo šolo, mu plačaš študij na fakulteti, mu kupiš nov varen avto, stanovanje…… kako lahko vse to nudiš štirim??? Pa če opustim materialni vidik in vzamem v obzir le svoj in možev čas, ki je bil vedno namenjen le enemu za igre, dolge pogovore, razglabljanja, spoznavanja….. čas je pomemben bolj kot denar.

A si pismen/a ali ne? TO NIMA ZVEZE Z DRŽAVO, TO JE IMEL ČEZ KARITAS IN UKINIL.[/quote]

Popravek; tega ni ukinil Karitas, ampak so založbe odpovedale sodelovanje. Tako, da če je že kdo kriv, so to založbe.[/quote]

a se ti ne zdi da so krivi starši, ki imajo več otrok kolikor so jih sposobni preživljati?

zakaj se krivca vedno išče nekje drugje?

New Report

Close