Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Dragi aranžmaji - dopust

Default avatar
Ne vem, ali se samo meni zdi ali kja, ampak ko gledam ponudbe agencij za recimo en teden morja (povprečje, nikakršen luksuz ali kaj več), se mi zdi vse tako drago. Mislim, 400 eur za en teden morja na osebo v povprečnem hrvaškem hotelu, pa še cene za predšolske otroke, ki bi sicer komot še spali v prenosni posteljici. Mislim,d a bi na skupen dopust na Hrvaškem prišel ca 1000 eur od oka, meni se to zdi veliko. Da ne omenjam, da en teden ni nič, če hočeš imeta kao dopust.

No, saj nismo v pomanjkanju denarja, ampak se mi zdi veliko. A se vam drugim tudi zdi oz. koliko boste dali za počitnice (recimo 4-članske družine).
Default avatar
Mi hodimo v kamp, ker nam drugače ne znese. Pa vendarle plačamo več, glede kaj dobimo za ta denar kot v hotelu. Nas je pa pet, za 10 dni damo dobrih 400 evrov za to da sami postavimo svoj šotor, imamo elektriko in uporabljamo čiste skupne sanitarije, oddaljene 100metrov. Kuhamo in kupujemo pa sami.
Default avatar
Ne vem ,a ste res vsi leseni.Apartmaje si lahko najdete sami.Mi smo šli lansko leto na slepo,z dvemi otroki in smo našli apartma v Dalmaciji ...pet metrov od morja...za 600evrov ....14 dni.
Kuhali smo sami.
In še to....Zakaj pa na Hrvaškem ne bi smelo bit v hotelih tolk drago,kot na primer v Turčiji,Bolgariji,Tuniziji....ker mislite,da je tam pa poceni turizem.Tud tujina nikoli ni bila poceni.Malo si zračunajte cene za 4 člansko družino in zraven še letališke takse pa zavarovanja,pa boste ugotovili,da je dosti dražje,pa še to za en teden in od tega lahko odšteješ še en dan...ppol dneva ob prihodu in pol ob odhodu.Kolk imaste dejansko dopuata.ali velja samo to,da lahko rečete,da ste bli v Grčiji...Men je važen čas dopusta...in tistih sedem dni v hotelskih bazenih lahko preživim tud v temah Topolščica.
Default avatar
Ogromno. Preveč. Nas stane 1 teden 670 eur, hotel 4 zvezdice, PP...to je bila še edina kolikortoliko normalna cena. Sicer pa slabši hoteli in vse čez tisočaka.
Default avatar
Tudi mi kampiramo in za vsoto, ki bi jo dala za nas v enem hotelu za en teden, lahko zorganiziram dva tedna potepanja po Italiji, Grčiji, Španiji, Franciji, Avstriji...
Default avatar
Mimogrede, v cenah aranžmajev za Grčijo in Turčijo so vključeni že tudi cena letalskega prevoza kot tudi letališke takse. To ni samo strošek hotela, kot je to na Hrvaškem. Zavarovanje si urejaš pa na enak način za Hrvaško ali pa za Grčijo.
Default avatar
Smo tričlanska družina in dejstvo je, da nas dopust z letalskimi aranžmaji stane več kot Hrvaška (ali Italija, Slovenija...). Pa ko primerjate cene, nobena ne primerja kvalitete hotelov in dejstva, da je potrebno (v večini primerov) grškim ali turškim hotelom odvzeti kakšno zvezdico. Da ne govorim o otroškem pavšalu. Saj ne branim Hrvaške, ampak v bistvu me zanima skupna vsota za družino in trenutno dobimo Hrvaško najceneje. Seveda tudi Italijo na Jadranski obali, ampak tam mi ni všeč. Na Sicilijo ali Sardinijo pa je tudi potrebno z letalom.
Da pa bomo še šli v Grčijo, Tunizijo, Turčijo ali mogoče Španijo je pa tudi dejstvo, samo ne bom trdila, da je to najceneje. Sem videla Slovence na Krfu z ladijskim aranžmajem, ki je bil res smešno poceni. Bili smo v hotelu, kjer smo imeli samo zajtrk. Ker sem že bila v Grčiji, sem seveda poznala cene. Nekateri pa so verjeli medijem in pričakovali tam raj. In so bili seveda razočarani, ko je bilo vse kar drago. In nekateri niso jedli praktično nič.
Pri cenah je seveda vse odvisno, ali greste v kak turistično znani kraj ali v kakšno zakotno vasico.In pravila, da je v turistično zelo obiskanih krajih drago in v zakotnih vasicah poceni, veljajo povsod - vsaj v Evropi in Sredozemlju. Primerjavo delajte s približno enakovrednimi kraji.
Da pa na Hrvaškem ni hotela pod 400 EUR na osebo, pa tudi ne verjamem; spet pa je vse odvisno od kategorije in lokacije. po svetu imate tudi aranžmaje za 2.000 ali celo več EUR za nočitev, o tem pa nič?
Default avatar
o hrvaških hotelih nimam pojma, nazadnje sem bila tako na dopustu leta 1992, ampak apartmaji so veliko dražji kot recimo v Španiji - recimo na Costa del Sol apartma za 5 oseb, pa RES lepo in funkcionalno opremljen, v juliju in avgustu 350€ tedensko, vila z lastnim bazenom pa 750€ - na teden

pa ne pišite, da je do tja pol dneva vožnje - čisto konkretno 2,5 ure poleta + 1 uro prej na letališču + pol ure do letališča + pol ure tam do apartmaja = največ 5 ur od doma do postelje v apartmaju
Default avatar
Ja, bila sem tudi v Španiji, sicer na potovanju po Andaluziji (Cordoba, Sevilla, Granada, Cadiz,...). Morje oz. plaže pa večinoma tam niso bile po mojem okusu (prevelike plaže, preveč ljudi). Spala sem v manjših privat hotelih in je bilo cenovno in po kvaliteti primerljivo s Hrvati. Pozitivno je bilo, da za samo eno nočitev prav nihče ni zahteval dodatka, kar je praksa v Sloveniji in na Hrvaškem. Drugače pa dobiš tudi na Hrvaškem apartmaje za približno tak denar, spet odvisno kje. Mi gremo letos konec julija, apartma na obali, klima, posteljnina in brisače vključeni,za 3 osebe 420 EUR na teden. In se da dobiti tudi za manj.
Default avatar
Seveda so še letaske karte noter...zato pa ni ničesar izpod 1800 eur za 3 člane. Toliko pa zopet ne dam za bencin do destinacije na hrvaškem. Plaža mi je pa plaža...v bistvu marsikje na Hrvaškem lepša kot v Grčiji.
Default avatar
Kaj pa če bi npr. poskusila hotel ISSA na Visu ali Hotel Biševo v Komiži na Visu? Čez kakšno agencijo, ne direktno? Konec avgusta? Mi smo bili in je čisto solidno.
Default avatar
Modri dirkač je napisal/a:
jah...pol pa najboljš da plavaš do otoka...cene trajektov so pa tudi divje :-(
Default avatar
MalaMetulja je napisal/a:
Ne vem no... ceniki so javni, povratna kakšnih 120 EUR za avto s 4 potniki... http://www.jadrolinija.hr/pdfs/splljeto11.pdf
Default avatar
Ma ne vem no, jaz si pa na dopustu rada privoščim, za to ponavadi nameniva kar oba regresa.
Letos bova dala za 10 dni apartmaja 500 €, 120 € za trajekt Split-Vis in nazaj, porabila bova najbrž vsaj še kakšnih 400 €... dobrih 1000 € torej za osebi za 10 dni.
V bistvu sploh ne razmišljam, o tem, ali je drago ali ne. Tja greva zato, ker nama je destinacija super, probala sva tudi dopust na grškem otoku, pa naju ni prepričal, da bi se vrnila, medtem ko v Dalmacijo potujeva že n-tič; v tiisto malo vasico.
Default avatar
creativa nepr. je napisal/a:
V dveh minutah sem naškla na kompasovi spletni strani počitnice last minute, odhod 24.6., za dva odrasla in malega otroka za vsega skupaj 800 EUR. Na Santoriniju, hotel Kamari. Če pa je otrok star 10 let, pa bi to prišlo 907 EUR. Se mi zdi to kar bistveno ceneje od 1800 EUR, kot ti trdiš.
Default avatar
če malo manj lažemo je napisal/a:
Nekateri ne moremo čakati na last minute, ker si moramo dopust določiti že februarja ali marca. In smo potem omejeni na tista dva tedna. Da pa čakam na neki last minute, pa je po navadi tak, da nekaj pametnega ne dobiš in si zopet pripravljen vzeti tisto, kar ostane: ali totalni poden ali predrago varianto.

Sem šla gledat na kompas, pa ne vem, kje si ti to našla?
weeks 0
00
0Dni 0
02
2Ur 1
10
0Minut 3
37
7Sekund 4
401Last minute počitnice in potovanja. Vsak dan svež izbor najugodnejših turističnih aranžmajev
Prijava

Moja stran

Nov uporabnik?

Dobrodošli Družinski
klubi Počitnice Potovanja
in izleti Šport Križarjenja Letalske
vozovnice Poslovna
potovanja Tečaji tujih
jezikov Last Minute Katalogi

Za pravilno delovanje portala morate imeti vključen javascript! Kliknite tukaj.
Iskanje:

Last Minute
Seznami z vso last minute in ugodno ponudbo

AKCIJE Mediteran
(Grčija, Turčija, Tunizija, Španija,Bolgarija, Egipt)
AKCIJE Jadran
(Hrvaška, Črna Gora, Makedonija)
AKCIJE Slovenija
(morje, toplice,
gorski svet)
AKCIJE Sanjske počitnice
(Sejšeli, Maldivi, Mauritius,
Fidži, Dubaj, Zanzibar,...)

Seznam online lastminute ponudbe (pregled prostih mest in online rezervacije)

Izberite državo BolgarijaSeverni CiperMallorcaŠpanijaTunizijaGrčijaDjerbaEgiptTurčijaČrna GoraHrvaškaKrižarjenja Datum Trajanje 71011 Prevoz Lasten prevozLetalo Storitev All inclusivenajem apartmaja (RENT)najem 2 osebiNočitev z zajtrkomPo programupolni penzionpolpenzion Kat. 2*3*33*do 4*4*5* Cenado 150 EUR 150 EUR do 200 EUR 200 EUR do 400 EUR 400 EUR do 800 EUR od 800 EUR

Razvrsti po:
Država Datum Trajanje Prevoz Storitev Kat. Cena
Turčija - Alanya 23.6.2011 7 noči All inclusive od 579,00 EUR
LM
Turčija - Side 23.6.2011 7 noči All inclusive od 669,00 EUR
LM
Turčija - Side 23.6.2011 7 noči All inclusive od 709,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 439,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 455,00 EUR
LM
Grčija - Otok Santorini 24.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 389,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči najem 2 osebi od 389,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 389,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči najem apartmaja (RENT) od 419,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 439,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči najem 2 osebi od 449,00 EUR
LM
Grčija - Otok Karpatos 24.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 475,00 EUR
LM
Križarjenja 25.6.2011 7 noči polni penzion od 419,00 EUR
LM
Križarjenja 26.6.2011 7 noči polni penzion od 710,00 EUR
LM
Grčija - Otok Kefalonija 26.6.2011 7 noči najem apartmaja (RENT) od 369,00 EUR
LM
Grčija - Otok Kefalonija 26.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 489,00 EUR
LM
Grčija - Otok Kefalonija 26.6.2011 7 noči polpenzion od 689,00 EUR
LM
Grčija - Otok Kefalonija 26.6.2011 7 noči Nočitev z zajtrkom od 719,00 EUR
LM
Grčija - Otok Kefalonija 26.6.2011 7 noči .......

tole je kopirano s prve strani last minuta....in ali je to hotel z dvema zvezdicama (btw. ta tudi na <Hrvaškem ni prav drag) ali je to nočitev z zajtrkom, ali pa samo najem apartmaja.

evo...da dam izhodišče santorini, hotel 2 zvezdici nočitev z tzajtrokom 369 eur po osebi, odrasli, otrok 5 let...mi zračuna 1099,75 eur. To je brez večerje, v hotelu, v katerem v Grčiji ne bi glih bivala. To pomeni, da boš dobil za zajtrk cel teden en ta isti kruh z koščkom masla in marmelade, enkrat pa te bodo razveselili celo z rezino sira in enkrat z jogurtom z medom.
Verjemi, imam nekaj kilometrov za sabo po Grčiji, vendar v hotelu z 2 zvezdicama še nisem bila in si tudi ne želim iti, ker so že 3 po večini nekaj, kar komaj zadovolji osnovni "luksus".

Torej moraš računati zraven še 7 x 3 večerje, 7 x 3 kosila, parkiranje na letališču ali bencin, da te nekdo pelje do letališča in nazaj (meni osebno: lj 400 km, graz 160 km v obe smeri) Potem še denar za zraven in upam si trditi, da bo glih 2 jurja na knap.

Mi gre res na živce, ko se poveličuje Grčija, Tunizija, Egipt in betonska Španija ali rezervat v Dominikanski....in se piše, kako poceni da je.
Jaz osebno si za 2000 eur privoščim morje 1x 7 dni, in 2-3 x po 3-4 dni....v hotelu, kjer imam vse udobje in dobro hrano.
Da bi se vlačila po nekih luknjah, samo, da bom lahko povedala, da sem bila v Grčiji....ne hvala. Potem sem res raje doma.....

In kar je v Grčiji primerljivo s Hrvaško, pa se cola nekje 2 - 3 tisočake. Tak da....ko voli, nek izvoli :)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net