Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

počitnice grčija - kateri otok in hotel za majhne otroke?

Default avatar

MIL29

Radi bi šli na počitnice v Grčijo. Ker imamo majhne otroke, me zanima če nam lahko (tisti ki ste že bili) priporočate kateri hotel in kateri kraj/otok naj izberemo.
Sicer sem malo brskala po netu in se nekako navdušila nad Rodosom, ampak nič pa ne poznam. morda je kakšen drug otok ustreznejši.Kaj pravite?
Hvala vsem za odgovore.
Default avatar

grčija je še vedno zakon

otok Chios, hotel Golden Sand

Tik pod hotelom je lepa mivkasta plaža z veliko plitve vode. Pa hotel je lep. Sicer si ga pa poglej na netu, imajo svojo spletno stran, tako kot vsi hoteli. Lani so imeli tudi za dva mala otroka zastonj ob dveh odraslih.
Default avatar

tam ni za iti

Samo Grčijo ne! Tam boste videli Grški Scenarij - stavke, protesti, demonstracije!
Default avatar

ne delajte panike za BZV

Ma saj ne bodo šli v Atene, no. Na otokih še nikoli ni bilo stavk, protestov ali demonstracij.
Default avatar

za "Grčija je še vedo zakon"

grčija je še vedno zakon je napisal/a:

Tik pod hotelom je lepa mivkasta plaža z veliko plitve vode. Pa hotel je lep. Sicer si ga pa poglej na netu, imajo svojo spletno stran, tako kot vsi hoteli. Lani so imeli tudi za dva mala otroka zastonj ob dveh odraslih.
MIL29, če dovoliš, bi nekaj vprašala "grčija je še vedno zakon", ker tudi sami iščemo nekaj v Grčiji, imamo 2 otroka, 9 mesecev in 3 leta.

Kako ste potovali na Chios - v lastni režiji ali preko agencije (in katere)? Imajo družinske sobe? Ste imeli AI ali PP? ) Hvala za odgovore.

MIL29, vam pa lep dopust :) Mogoče se pa kje srečamo :)))
Default avatar

grčija je še vedno zakon

Preko Intelekte. Mislim, da Kompas nima Chiosa v svoji ponudbi. Je pa tako, da midva sva šla takrat sama, še nisva imela otrok. Zato tudi ne vem, kako je z družinskimi sobami. Je pa bilo tam veliko družin z otroki. V okviru aranžmaja smo imeli v hotelu polpenzion. Zjutraj je bil zelo bogat samopostrežni zajtrk, zvečer pa večerja, kjer so glavno jed mislim da prinesli na mizo, si imel pa več reči na izbiro. Juhe, solate in sladice so bile pa samopostrežne. Dvakrat v tednu je bila večerja tudi samopostrežna, enkrat je bil to grški večer (z živo muziko in programom), enkrat pa večer morskih jedi. Jedli smo zunaj pred jedilnico na terasi, seveda bi pa lahko sedel tudi notri, če bi ti bilo do tega. Ampak je bilo zunaj lepše. Na grških otokih poleti zvečer ni hladno sedeti zunaj. V dveh tednih nikoli nisem oblekla jopice.

Midva sva rentala en poceni avto in se dosti preganjala naokoli, pa eni prijatelji z malim fantkom so tudi počeli podobno. Potem smo za kosilo pojedli kaj lažjega v kakšni taverni na poti. Veliko jih je pa preživljalo dneve kar v bližini hotela. Na bazenu so bili zastonj ležalniki, kopat so se pa hodili par stopnic nižje v morje, če jim do bazena ni bilo. Ležalniki in marele na plaži so tudi bili. Kolikor sva midva videla, ni nihče pobiral kakšne uporabnine.

Zraven golden sanda je tudi hotel erytha, ki je bolj v stilu paviljonov. Midva sva najprej mislila iti tja, a je bilo ob prijavi že vse zasedeno. Veliko družin z otroki hodi tudi tja.

Ta dva hotela sta v enem manjšem turističnem kraju, par km ven iz mesta, ki se mu kot ponavadi na teh otokih reče Chora ali pa kar Chios. Na peš razdalji iz hotela je par tavern in manjših marketov, če pa želiš v malo večji špar pri letališču, pa rabiš prevoz.

Ni pa Chios kakšen hudo žurerski otok, je res bolj za družine.
Default avatar

darja22

O prosim, samo sem ne!!!!!

Hotel ima sicer res super lokacijo, na plaži lepa (težka) mivka, ampak hotel je pa najslabši hotel 4*, v katerem sem jaz kdaj bila!!! Med drugim sem se tam tudi zastrupila s hrano in ko sem prosila za kuhano zelenjavo in riž, sem to dobila v sobo 2 (!!!!) uri pred večerjo že okopano v maščobi (so mi povedli, da je že skuhano za večerjo...). Kdaj torej tam kuhajo??? (in to ni velik hotel, ljudi na večerji max 50)

Da ne govorim o tem, da so bili tam tudi gostje, ki so imeli samo zajtrk in so jih bolje pedenali kot nas, polpenzioniste. Tudi hrana sicer ni bila ravno nekaj, veliko se je ponavljalo, malo izbire, strežena glavna jed. Za primerjavo je takorekoč v vseh 4* hotelih samopostrežna večerja, kar pomeni (če ne drugega), da hrano vidiš, preden jo vzameš in če to ni to, si vzameš drugo (še posebej pomembno pri otrocih).
Tudi hrana pri bazenu je bila bljak. Enkrat smo tam kupili giros za kosilo. Tako zanič girosa nisem jedla nikjer drugje v grčiji!!!

Mi smo dali kar nekaj grčije čez, tudi z malimi otroki. Enake plaže najdete tudi na Kreti, od Hersonisosa do Malie. Tam smo bili pa v tako dobrem hotelu, da bi šli še nazaj (pa sicer izbiramo različne otoke itd). Enako kot na Chiosu, zraven hotela mivka plaža, hotel pa vsaj naš res hud: moderna oprema, lepa arhitektura, okusna hrana, zanimivi (razgibani) bazeni, trava okrog bazenov (npr na chiosu so ploščice). Edino kar je (pa morda za nekoga tudi to sploh ne bo minus), je kreta bolj obljudena in na tem koncu krete se naselja (i hoteli) kar držijo drug drugega. Ni preveč mira. Se imaš pa zato zvečer kam sprehodit (ker tam na chiosu je bila ena trgovina, 2 restavraciji (ena res dobra - smo tja hodili na večerjo, ker nam je hotelska hrana dopi..)), daljše so razdalje,če greš še kam kaj pogledat.

V osnovi mi je bil Chios všeč, ima nekaj res lepih vasi na jugu, ampak hotel Golden sand je pa NO NO NO!!!!!!! (razen seveda, če so se temeljito spremenili)

Naj povem kot zanimivost še to, da tudi ko sem bila na urgenci zaradi zastrupitve, so me zdravniki vprašali, v katerem hotelu smo in ko so izvedeli, kje smo, so govorili kao Golden Sand najboljši hotel na Chiosu itd. Morda zato, ker je tam zelo moderno imeti ohcet v tem hotelu (2-4 v dveh tednih (se res ne spomnim več), kar je pa za goste hotela pomenilo glasna glasba in ropotanje tudi po hodnikih hotela (kaj češ, tam so svati imeli wc...) do poznih ur. Sej prvič je bilo zelo zanimivo, potem pa ne več. Če si še sam, ok, če pa imaš v sobi male otroke...

Torej Kreta, tudi Zakintos (mesto Laganas - tudi mivka), Kefalonija (poglej opis plaže pri hotelu), tudi Lesbos (pri mestu molivos oz prva vas zraven), tudi Rodos (fakilari itd). Lepih plaž se ne spomnim edino s Kosa.
Joj, še to: ko sem od zunaj gledala eritos hotel na chiosu, mi je bil zelo všeč, je pa res da je v odmaknjenem zalivčku in takrat je bil nekaj dražji..
Default avatar

darja22

[quote="za "Grčija je še vedo zakon""]

MIL29, če dovoliš, bi nekaj vprašala "grčija je še vedno zakon", ker tudi sami iščemo nekaj v Grčiji, imamo 2 otroka, 9 mesecev in 3 leta.

Kako ste potovali na Chios - v lastni režiji ali preko agencije (in katere)? Imajo družinske sobe? Ste imeli AI ali PP? ) Hvala za odgovore.

MIL29, vam pa lep dopust :) Mogoče se pa kje srečamo :)))[/quote]

Mi smo šli na Chios preko agencije, ki pa je znana po tem, da najslabše rešuje pritožbe, zato z njo ne potujemo več.
Kar sem jaz do sedaj gledala, imajo družinske sobe samo hoteli s 4* in več, tako da skoraj odpade kakšna cenejša varianta (razen seveda apartmajev). Pa tudi v 4* ni veliko izbire, nimajo vsi hoteli družinskih sob.
Kar se tiče pa pp ali ai je pa tako: mi se veliko potepamo tudi naokoli, zato ai ne pride preveč v poštev. Tudi sicer plačati ai za vse (odrasle), zato da bodo otroci jedli kosilo... je drago. V tisti vročini je ok tudi sadje, jogurt, kruh, pa giros ali pa celo kosilce v kakšni taverni. Še vedno ceneje kot doplačilo za ai.
Default avatar

Maja b

Pozdravljena!

Izbiramo družinske počitnice v Grčiji s tremi otroki od 3-6 let. Z možem sva čustveno vezana na Kreto in ko sem prebrala, da ste bili tam v enem krasnem hotelu sem se odločila, da vam pišem. Mi lahko prosim zaupate ime tega čudovitega hotela in agencije preko katere ste šli? Zelo vam bom hvaležna.

Z možem sva se na Kreti spoznala (absolventski izlet :)) in zdaj je čas, da gremo obujati spomine.

Hvaležna vam bom za vaše informacije, ker se mi po opisu sodeč zdite zelo realna.

Lep pozdrav,
Maja B

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net