Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Študij Doba – prosim za mnenja!

Študij Doba – prosim za mnenja!

Lepo prosim za mnenje. Po desetih letih odkar sem končala šolanje na srednji šoli, se letos nekako odločam, da bi svojo izobrazbo nadgradila z študijem na dobi-izredno-e študij v Mariboru.
Odločam se med programom: Marketing ali Organiziranje in menedžment socialnih dejavnosti.

Ker sem trenutno redno zaposlena v čisto drugi smeri, izobrazbo imam pa spet iz druge smeri sta mi ta dva področja tuja.
Prav tako ne vem kaj mi odpira več vrat za novo službo?

Zanimata me oba področja vendar ne vem katero bi bila boljša opcija? Prosim za mnenja in pomoč.

Prav tako bom hvaležna za vsako izkušnjo glede izrednega ozr. e-študija (katera varianta je bolj priporočljiva?) na omenjeni šoli.

Prosim samo resni. HVALA!

Lej, če hočeš študirat, se vpiši na študij, ne pa na razne Dobe in podobne zavode, ker to je zdej isto, kot da bi šla še enkrat v srednjo šolo! Če praviš, da bi rada nadgradila svojo izobrazbo, pol so ti zavodi korak nazaj! To ni študij, to je primerljivo srednji šoli. Lahk oni tebi ne vem kaj obljubjajo, ampak vse kar boš tu nardila dobrega je, da boš njih plačala. Škoda, časa in dnarja!!!

To ni primerljivo niti srednji šoli, ker pač v srednji šoli nismo od doma iz udobnega naslonjača reševali teste, ampak smo vseeno morali hoditi v šolo in se vsaj malo potruditi za teste in ustno spraševanje.
Tudi jaz ti priporočam, da če želiš študirati potem vzemi en resen študij, s temle te nihče ne bo resno gledal, ker to ni nikakršen študij.

nova
Uredništvo priporoča

… vse te višje šole so bile ustanovljene iz dveh razlogov:

1. reševanje brezposelnosti srednješolskih učiteljev (primanjkljaj ur nadoknadijo na VŠ);

2. finančno molzenje tistih, ki jim prinesejo svoj težko prislužen/zakreditiran denar.

S tako ali drugačno višjo šolo boš samo še težje zaposljiva, kar so delodajalci že ugotovili, verjemi mi.

Če imaš učne predispozicije se vpiši na univerzitetni študij. Preverjeno, edino to šteje.

Ta šola je en navaden nateg! Raje svoje cekinčke vnovči kje drugje.

Joj ste eni negativni. Kaj pa če je navadna oblika študija nekomu preprosto nedosegljiva? Jaz tudi razmišljam o tem, da bi se vpisala na ta študij, ker pač ob dveh otrocih in redni službi mi ne znese hodit na predavanja po cele dopoldneve pa tudi ne popoldneve, kot nekateri faksi omogočajo. In konec koncev, če je pridobljena diploma priznana, je priznana in konec! O tem, kdo kaj zna, je pa tako brez veze debatirat, ker tudi tisti veleumneži, ki ste študirali še po starih programih, včasih ne znate več od nekega srednješolca. Važno je, kaj ti od tega študija potegneš in kako znaš to unovčit. Moja znanka je diplomiran univ. matematik, pa če tega ne zna prodati, ji ne pomaga vse znanje in vsi nazivi. In je tako brezposelna, jaz imam pa prav lepo službo s svojo srednješolsko izobrazbo, ker sem in še kažem svoje znanje ne svoje nazive. Diploma bi mi pa, če ne drugega, omogočila, da me delodajalec mora vsaj pri plači smatrati z višjo izobrazbo.
Upam, da se oglasi še kdo, ki ima o tem pozitivno mnenje, pa kakšno dobro izkušnjo.

Se podpišem pod post Ninjazbec.

Za vse ostale pa, naj si malo preberejo o Dobi. Študij je popolnoma primerljiv z ostalimi “resnimi” državnimi fakultetami, le da tu nisi samo številka, ampak si človek. Večji poudarek dajo strokovnosti, ni toliko balasta. Dejansko se učiš to, kar potrebuješ pri poklicu. Pogoji so normalni, čeprav nikomur ne popuščajo. Prav tako je potrebno garati za izpite. Sem že slišala, da padajo očitki, da so te “kvazi” šole lažje. Ni res. Je pa res, da se tu vpisujejo ljudje, večinoma že zaposleni, ki imajo resne namene doštudirat, si študij plačajo ali jim ga plača delodajalec, tudi brezposelni, ki jim študij plača zavod za zaposlovanje in so tako hočeš nočeš nekako prisiljen sfurat in diplomirat.

Diploma je diploma, ne glede na to, ali si jo položil na EPF-u, ali na Dobi. Vsi pa vemo, da je teorija eno, praksa drugo. Tu pa tudi nima veze kje si študiral, važna je stopnja izobrazbe, izkušnje.. in normalni delodajalec se tega zaveda.

No še to… če se ne motim, se izpiti pri obliki e-študija opravljajo na šolah. Predavanja in ostali kontakti s sošolci in predavatelji (klepetalnice, forumi) potekajo pa preko neta. Tako da tu ne vidim nič spornega. Menda ja ne boš diplomiral preko skypa recimo hahaha 🙂 V vseh oblikah študija pa itak doma študiraš za izpit, a ne? Kasneje ga položiš na šoli. In tu je prav tako. Razlika je samo v tem, da predavanja spremljaš preko neta. Tehnologija gre naprej, prav tako je očitno Doba šla v korak s časom. Jaz bi avtorici teme rekla samo, da se naj loti študija, če ima možnost. Kar pogumno 🙂

No, no, kar pridite bodoči študentje….. predavateljski honorar tudi ni tako slab.

Izpite delaš od doma, iz svojega stola, naslonjača in za svojim računalnikom, nič ne greš pisati v šolo. Zraven tebe je pa lahko še cela gruča ljudi, ki ti bereje odgovore na vprašanja. Če to ni smešno.
Poznam eno, ki dela to t.i. šolo in mi sama pove kako je. Skratka, ta šola ti ne da popolnoma nič, da bi te resno vzeli v kakšni službi s tem, pa itak odpade.

Absolutno resnično! Ampak, če ne verjamejo, naj kar pridejo in prinesejo denar s seboj… veselimo se vas.

Prav rada bi te videla kako odgovarjaš na vprašanja…
Ni lahko, je težko. Poleg dveh otrok in gospodinjstva še to delati. vendar gre. Seminarske, timske in samostojne naloge so tedensko na programu. Odvisno koliko si tudi sama iznajdljiva. (eni se samo pripopajo v skupino in čakajo da drugi vse naredijo..)Tudi snov moraš za izpit predelati, ker so to tricky vprašanja..in ko si z svojim računolnikom povezana od doma na šolski strežnik ti nobeden brskalnik na njemu ne dela in moreš bit sočasno na netu in izpitu.
lp

Bom potrdila pisanju Ninjazbec, saj je res, da se v ta študij vpišejo tisti, ki želijo dobiti nova znanja in naštudiraš skripto in delaš tedenske naloge z vso zavzetostjo, ker želiš osvojiti novo znanje in ne zaradi ocene. Zato je čisto vseeno ali ti “šenkajo” 10 ali bi dobil manj, pomembno, je koliko dejansko odneseš na koncu.Je pa res, da so mentorji dosegljivi za vprašanja 24 ur na netu, da marsikateri študent raje postavi vprašanje na tak način kot da bi se izpostavljal v predavalnici in prosil za dodatno razlago, ki največkrat jo profesor ne more posredovati med samim predavanjem, kasneje pa vprašanje kdaj je dostopen. Profesorji imajo tudi tedenske govorilne ure, ki potekajo preko klepetalnic. Za pomoč pri tedenskih vajah so stalno na voljo in ti razjasnijo vsako nejasnost. Prav tako je zelo razvita pomoč med študenti, saj stalno komuniciramo in si pomagamo. Pri pripravi odgovorov za utrjevanje se zmenimo, pa vsak odgovori na par vprašanj, nekdo se javi in to združi, pa imamo vsi v kratkem času pripravljena vprašanja za pripravo na izpit. Jaz sem delala smer računovodja in ker delam v računovodstvu in imam veliko prakse, končano pa srednjo šolo, mi je bilo to dovolj, da sem pridobila dodatna znanja in samozavest, da bi se čutila sposobno prijaviti na višje delovno mesto. Glede tega, na kakšnem nivoju je znanje, ki ga pridobimo, moram poudariti tudi to, da za delo, ki ga opravljam zelo dobro in imam dovolj znanja, danes delodajalec zahteva višjo stopnjo izobrazbe in srednja ekonomska ni dovolj. Se pravi, da je cel sistem tako naravnan, da zahteva, da se ljudje izobražujejo. Če koga res zanima študij na Dobi, pa imate te dneve tudi možnost preizkusiti preko spleta kako poteka študij na daljavo.
lp

Jaz sem zaključila letos, po opravljeni diplomski bom pridobila I. bolonjsko stopnjo in ker je študij na Dobi meni res prijeten, se bom čez kako leto (z nekaj premora – finančnega) vpisala še na magistrski študij.

Ker nisem ravno iskalka nove zaposlitve, bom lahko napredovala v službi in če ne drugega, bom lahko kandidirala za višja del. mesta, ki imajo za pogoj – poleg del. izkušenj, tudi izobrazbo.

Kako se pa opravlja izpite in koliko kdo vloži – je pa odvisno od posameznika. Zase vem, da nisem prepisala niti ene seminarske naloge in sem vse izpite opravljala sama. Meni je to pomembno, čeprav vem, da so za nekatere pisali partnerji, da so se prepisovale naloge prejšnjih letnikov, da se kopirajo cele diplomske naloge….ampak na koncu šteje rezultat in sposobnosti posameznika, katerih na del. mestu ni moč plonkati!

Prav rada bi te videla kako odgovarjaš na vprašanja…
Ni lahko, je težko. Poleg dveh otrok in gospodinjstva še to delati. vendar gre. Seminarske, timske in samostojne naloge so tedensko na programu. Odvisno koliko si tudi sama iznajdljiva. (eni se samo pripopajo v skupino in čakajo da drugi vse naredijo..)Tudi snov moraš za izpit predelati, ker so to tricky vprašanja..in ko si z svojim računolnikom povezana od doma na šolski strežnik ti nobeden brskalnik na njemu ne dela in moreš bit sočasno na netu in izpitu.
lp[/quote]

Brez šale: predavam na taki instituciji in lahko iz prve roke povem, da so vsebine v primerjavi z univerzitetnimi študiji skoraj “skrajšani program”, strnjene na minimum, seminarske naloge so v povprečju tako skromne, vendar jih pač spustimo skozi, ker so to plačljivi in naredljivi programi, mnogo delovnih mest je od tega odvisnih… tako pač je.

Kot sem že pred dnevi na enem spodnjem postu napisal, je s strani vodstva vnaprej določeno, kakšne kriterije smemo imeti in koliko jih mora narediti izpit, kajti vsak, ki pade izpit, je nas potencialni izgubljeni vir financiranja. Delodalajci so v večini primerov to že ugotovili in se temu kadru naveliko izogibajo, več sreče imajo tisti, ki že zasedajo delovna mesta z višjo šolo in je to zgolj pridobitev ustrezne izobrazbe.

Ti višješolski študiji se nikakor ne morejo primerjati s klasičnimi univerzitetnimi ne glede na to, da gospe v zgornjih postih jamrajo, da komaj zmorejo časovno študirati na višjih šolah ob vseh gospodinjskih dejavnostih in službi.

Povedal sem iskreno, tudi sam črpam svoj honorar iz take višje šole, vendar ga z lahkoto tudi pogrešam v bodoče. Najbolj pa me boli, ko se začnejo študentje hvaliti, ker so dobili oceno 10 pri nekem predmetu…. ta ocena ni niti 3 na univ. študiju, ker gre dejansko za skrajšani program.

Vedno pa se za vsak študij odloča vsak sam, prav tako za svojo nadaljnjo kariero.

Prav rada bi te videla kako odgovarjaš na vprašanja…
Ni lahko, je težko. Poleg dveh otrok in gospodinjstva še to delati. vendar gre. Seminarske, timske in samostojne naloge so tedensko na programu. Odvisno koliko si tudi sama iznajdljiva. (eni se samo pripopajo v skupino in čakajo da drugi vse naredijo..)Tudi snov moraš za izpit predelati, ker so to tricky vprašanja..in ko si z svojim računolnikom povezana od doma na šolski strežnik ti nobeden brskalnik na njemu ne dela in moreš bit sočasno na netu in izpitu.
lp[/quote]

Brez šale: predavam na taki instituciji in lahko iz prve roke povem, da so vsebine v primerjavi z univerzitetnimi študiji skoraj “skrajšani program”, strnjene na minimum, seminarske naloge so v povprečju tako skromne, vendar jih pač spustimo skozi, ker so to plačljivi in naredljivi programi, mnogo delovnih mest je od tega odvisnih… tako pač je.

Kot sem že pred dnevi na enem spodnjem postu napisal, je s strani vodstva vnaprej določeno, kakšne kriterije smemo imeti in koliko jih mora narediti izpit, kajti vsak, ki pade izpit, je nas potencialni izgubljeni vir financiranja. Delodalajci so v večini primerov to že ugotovili in se temu kadru naveliko izogibajo, več sreče imajo tisti, ki že zasedajo delovna mesta z višjo šolo in je to zgolj pridobitev ustrezne izobrazbe.

Ti višješolski študiji se nikakor ne morejo primerjati s klasičnimi univerzitetnimi ne glede na to, da gospe v zgornjih postih jamrajo, da komaj zmorejo časovno študirati na višjih šolah ob vseh gospodinjskih dejavnostih in službi.

Povedal sem iskreno, tudi sam črpam svoj honorar iz take višje šole, vendar ga z lahkoto tudi pogrešam v bodoče. Najbolj pa me boli, ko se začnejo študentje hvaliti, ker so dobili oceno 10 pri nekem predmetu…. ta ocena ni niti 3 na univ. študiju, ker gre dejansko za skrajšani program.

Vedno pa se za vsak študij odloča vsak sam, prav tako za svojo nadaljnjo kariero.[/quote]

Pozdravljen,
upam, da tvoj delodajalec no bo izvedel kakšno reklamo mu delaš. In predvsem to, da ne predavaš študentom o vodenju in motivaciji, kjer je bil poudarek, da morajo vodje delati in govoriti to kar mislijo, ter biti iskreni do svojih sodelavcev. Saj bi potem lahko trdila, da ste mentorji in profesorji kar izenačeni z duhovniki, ko eno govorijo drugo pa delajo
lep pozdrav

Kot sem zgoraj napisal, nikomur ne delam reklame, realno sem povel in vseeno mi je za moj honorar ali obstoj takih šol.

Brez šale: predavam na taki instituciji in lahko iz prve roke povem, da so vsebine v primerjavi z univerzitetnimi študiji skoraj “skrajšani program”, strnjene na minimum, seminarske naloge so v povprečju tako skromne, vendar jih pač spustimo skozi, ker so to plačljivi in naredljivi programi, mnogo delovnih mest je od tega odvisnih… tako pač je.

Kot sem že pred dnevi na enem spodnjem postu napisal, je s strani vodstva vnaprej določeno, kakšne kriterije smemo imeti in koliko jih mora narediti izpit, kajti vsak, ki pade izpit, je nas potencialni izgubljeni vir financiranja. Delodalajci so v večini primerov to že ugotovili in se temu kadru naveliko izogibajo, več sreče imajo tisti, ki že zasedajo delovna mesta z višjo šolo in je to zgolj pridobitev ustrezne izobrazbe.

Ti višješolski študiji se nikakor ne morejo primerjati s klasičnimi univerzitetnimi ne glede na to, da gospe v zgornjih postih jamrajo, da komaj zmorejo časovno študirati na višjih šolah ob vseh gospodinjskih dejavnostih in službi.

Povedal sem iskreno, tudi sam črpam svoj honorar iz take višje šole, vendar ga z lahkoto tudi pogrešam v bodoče. Najbolj pa me boli, ko se začnejo študentje hvaliti, ker so dobili oceno 10 pri nekem predmetu…. ta ocena ni niti 3 na univ. študiju, ker gre dejansko za skrajšani program.

Vedno pa se za vsak študij odloča vsak sam, prav tako za svojo nadaljnjo kariero.[/quote]

Pozdravljen,
upam, da tvoj delodajalec no bo izvedel kakšno reklamo mu delaš. In predvsem to, da ne predavaš študentom o vodenju in motivaciji, kjer je bil poudarek, da morajo vodje delati in govoriti to kar mislijo, ter biti iskreni do svojih sodelavcev. Saj bi potem lahko trdila, da ste mentorji in profesorji kar izenačeni z duhovniki, ko eno govorijo drugo pa delajo
lep pozdrav[/quote]

Sramota zate “iz prve roke”, če v lastno skledo pljuvaš. Verjetno si ravno eden izmed tistih, o katerih sem brala v neki drugi debati, da se kot mentorji ne oglašajo, niso odzivni in v pomoč študentom, kot je bilo obljubljeno. Ker pač samo vlečeš honorar, pa še sam ne veš za kaj.
O tem, da gospe jamramo, se pa z moškim sploh ne bi pogovarjala, ker jih lahko na prste obeh rok (in tebe zagotovo ni med njimi) preštejem, ki bodo sposobni veliko narediti za izobrazbo ob 9 urnem delavniku, potem ko spraviš dva, tri otroke spat, ko možu narediš večerjo in mu zlikaš srajce, da bo šel lep v službo… Če slučajno imaš svojo družino, se probaj en večer, ko ležiš na kavču, ogledati okoli sebe in poglej, kaj dela tvoja žena, oceni, kaj je ta dan in ta teden naredila ona, kaj pa ti. Pa dovolj o tem.

Ker sem sama 3 leta študirala klasični študij slovenskega in italijanskega jezika na FF v Lj, približno vem, kaj klasičen študij pomeni.
Kot prvo vem, da smo imeli tudi mi predmete, kjer je bilo dovoljeno na izpitih imeti s seboj kar si želel (kar bi bila po mojem mnenju primerjava s tem tako kritiziranim pisanjem izpitov od doma). Ampak je bil sam izpit tako zastavljen, da če se nisi nanj pripravil ti vsi učbeniki in zapiski niso pomagali, ker ti je, če ne drugega, zmanjkalo časa, da bi našel odgovore.
Kot drugo pa je dejstvo, zaradi katerega tudi nisem študija dokončala, da so bila določena predavanja, sploh pa vaje, obvezne! In kako naj se zaposlena oseba s Primorske v delavnem času vozi v Lj na predavanja? Pač ne gre.

Fleksibilnost in nižja zahtevnost pa je ravno tisto, kar je tako ali tako glavna znaćilnost vseh teh noodobnih študijev, pa ne samoDobe, tudi vse druge novonastale fakultete ipd. delujejo po drugačnem principu, kot so stari klasični študiji. Iskati primerjave je torej iluzorno in brez pomena. Že dolgo sicer nisem videla snovi, ki se je učijo v osnovnih šolah, pa bi si skoraj upala trditi, da nimajo tako težkih predmetnikov, kot smo jih imeli mi. In v tej smeri gre vse šolstvo.

Spoštovana gospa, ta instutucija ni moj glavni delodajalec (to sem jaz sam) in mi je vseeno za njegov obstoj (glede pljuvanja v lastno skledo), pravzaprav mi je njihovo sitnarjenje po mojem sodelovanju odveč. Kot mi je odveč odgovarjati na neumna vprašanja študentov še preden preberejo literaturo.

Moji otroci so bili rojeni v času rednega univerzitetnega študija in vse sva s soprogo z lahkoto uredila ter do 23. leta oba diplomirala na univerzitetni stopnji, kasneje še opravila specializaciji in podiplomski študij. Nikar ne skrbite, da bi se gospa žena pretirano naprezala, kajti za gospodinjska dela imamo zaposlene ljudi v okviru domačega podjetja. Razumem pa vašo frustracijo po spodletelem študiju na FF ter posledično vašo jezo ob pisanju zgornjega besedila.

Vam pa želim veliko uspeha z vašo diplomo in upam, da ste našli (ali že imate od prej) sanjsko delo zase ter da skrbite, da je mož lep v zlikani srajci in otroci siti.

Spoštovana gospa, ta instutucija ni moj glavni delodajalec (to sem jaz sam) in mi je vseeno za njegov obstoj (glede pljuvanja v lastno skledo), pravzaprav mi je njihovo sitnarjenje po mojem sodelovanju odveč. Kot mi je odveč odgovarjati na neumna vprašanja študentov še preden preberejo literaturo.

Moji otroci so bili rojeni v času rednega univerzitetnega študija in vse sva s soprogo z lahkoto uredila ter do 23. leta oba diplomirala na univerzitetni stopnji, kasneje še opravila specializaciji in podiplomski študij. Nikar ne skrbite, da bi se gospa žena pretirano naprezala, kajti za gospodinjska dela imamo zaposlene ljudi v okviru domačega podjetja. Razumem pa vašo frustracijo po spodletelem študiju na FF ter posledično vašo jezo ob pisanju zgornjega besedila.

Vam pa želim veliko uspeha z vašo diplomo in upam, da ste našli (ali že imate od prej) sanjsko delo zase ter da skrbite, da je mož lep v zlikani srajci in otroci siti.[/quote]

Hahaha :-))) samo je res, kakor koli obrneš imaš prav in se strinjam s tabo.

Ste pa res smešni! Sama imam na Dobi končan študij in ko sem iskala službo, me nihče ni vprašal na kak način sem prišla do izobrazbe 😛

Proti študiju na Dobi so tisti, ki so se ali se še redno šolajo,ker si pač ne morejo privoščiti, da bi si študij plačali 🙂
Ker pa vsi vemo, da je na plačani šoli uspeh zagotovljen, so pač nevoščljivi! :-))))))

Si pa res bedasta.

Prav rada bi te videla kako odgovarjaš na vprašanja…
Ni lahko, je težko. Poleg dveh otrok in gospodinjstva še to delati. vendar gre. Seminarske, timske in samostojne naloge so tedensko na programu. Odvisno koliko si tudi sama iznajdljiva. (eni se samo pripopajo v skupino in čakajo da drugi vse naredijo..)Tudi snov moraš za izpit predelati, ker so to tricky vprašanja..in ko si z svojim računolnikom povezana od doma na šolski strežnik ti nobeden brskalnik na njemu ne dela in moreš bit sočasno na netu in izpitu.
lp[/quote]

Kaj menite, bi kaj pomagalo, da vsi študentje ustvarimo en blog, zberemo mnenja in jih pošljemo na Dobo, da si preberejo, kaj si mislimo o njihovemu načinu dela?!? Bi upoštevali kaj, ali jim res gre samo za zaslužek ???
Brez šale: predavam na taki instituciji in lahko iz prve roke povem, da so vsebine v primerjavi z univerzitetnimi študiji skoraj “skrajšani program”, strnjene na minimum, seminarske naloge so v povprečju tako skromne, vendar jih pač spustimo skozi, ker so to plačljivi in naredljivi programi, mnogo delovnih mest je od tega odvisnih… tako pač je.

Kot sem že pred dnevi na enem spodnjem postu napisal, je s strani vodstva vnaprej določeno, kakšne kriterije smemo imeti in koliko jih mora narediti izpit, kajti vsak, ki pade izpit, je nas potencialni izgubljeni vir financiranja. Delodalajci so v večini primerov to že ugotovili in se temu kadru naveliko izogibajo, več sreče imajo tisti, ki že zasedajo delovna mesta z višjo šolo in je to zgolj pridobitev ustrezne izobrazbe.

Ti višješolski študiji se nikakor ne morejo primerjati s klasičnimi univerzitetnimi ne glede na to, da gospe v zgornjih postih jamrajo, da komaj zmorejo časovno študirati na višjih šolah ob vseh gospodinjskih dejavnostih in službi.

Povedal sem iskreno, tudi sam črpam svoj honorar iz take višje šole, vendar ga z lahkoto tudi pogrešam v bodoče. Najbolj pa me boli, ko se začnejo študentje hvaliti, ker so dobili oceno 10 pri nekem predmetu…. ta ocena ni niti 3 na univ. študiju, ker gre dejansko za skrajšani program.

Vedno pa se za vsak študij odloča vsak sam, prav tako za svojo nadaljnjo kariero.[/quote]

Spoštovani gospod “iz prve roke”, ne gre toliko za moje frustracije zaradi nedokončanega študija (priznam, da bi sem s svojim življenjem zadovoljna, bi se pa še bolje počutila, če bi dokončala faks), gre za vaš pogled na življenje, s katerim se ne morem strinjat in me jezi, pri komerkoli to vidim. Namreč ta način “v bistvu mi ni treba delati tam, v veselje mi tudi ni, pravzaprav mi gre na živce…” – zakaj potem enostavno ne nehate, date prostor komu drugemu, vsem vašim študentom pa mentorja, ki bo delo opravljal z veseljem in vestno? Kaj je tisto, zaradi česar še to delate? Ja, tako “menidolvisi” odnosa profesorjev na rednem študiju res ne srečaš in se resno sprašujem, ali ima smisel plačati zanj.
Drugače pa vam čestitam, da vse v življenju opravljate z lahkoto. Verjetno pa nas je več takih, ki se nismo rodili perfektni in se moramo kdaj bolj potruditi, narediti še kakšno stransko pot, da pridemo do želenega cilja.

New Report

Close