Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne vem kakšna usoda me čaka…

Ne vem kakšna usoda me čaka…

Tako sem zaprepadena,tako žalostna in jezna hkrati….Včeraj sva se skregala,rekel mi je da sem samo jaz kriva za vzgojo otroka,da je takšen (pa je samo nagajiv,kot vsi triletniki),da ga ne bo več pazil,ko bom popoldne v službi,naj si za danes kar varuško najdem,da naju ima dovolj….in sem mu v navalu besa rekla,prov bova pa šla,če ti greva na živce…
No,rekel mi je naj se izselim…..jaz pa nimam kam z otročkom.
Vem,da mu je za te besede žal,točno vem,ampak po eni strani si pa res želim stran od njega….
Dovolj ga imam…nesramen je,žali naju,za vse sem jaz kriva…Ko pa vsak drug vikend čuvam njegova otroka (ki jih ima iz prvega zakona),takrat sem pa dobra,da gre lahko on takrat na pivo ali dva.
Rada bi ga zajebala,ker on misli,da res ne bom nikoli šla od njega…ko bi vsaj imela nekje eno luknjo-takoj začnem s pakiranjem.
Tako sem žalostna,najraje bi šla kar pod vlak.Sita sem vsega.Ampak vem da moram živet….za mojega sinka!

Niamata se dovolj rada. Težko je, če nimaš kam, te pa razumem, da bi rada šla… torej začni delat na temu,d a si nekje ustvariš pogoje in greš, ali da se začneta s tipom bolje razumet. Vsekakor pa se podobne reči dogajajo tudi drugim parom, tudi meni, skoraj vsakemu od nas in če bi vsaka obupana ženska hotela pod vlak, bi nas dnevno pobirali s tračnic… tako da… živet moraš za sinčka in zase, za ljudi, ki jih imaš rada, ki imajo radi tebe.

Med dvema pa je vedno težko pripisat krivdo samo enemu. Začni delat na sebi, ti jaz svetujem.

Za tvoje in sinovo dobro spakiraj in odidi. Začasno pojdi k staršem, prijateljici ali pa v varno hišo, materinski dom… Če ne pa takoj začni iskati stanovanje in se odseli v roku par dni.

V službo pa javi da potrebuješ par dni prosto, če ne gre drugače pa pojdi k svojemu zdravniku in mu razloži situacijo in si dobi dan ali dva bolniške, da si urediš streho nad glavo.

Veliko sreče! In pogumno!

če je bilo to prvič – naj se izseliš oz. “bom pa šla” – morebiti še lahko greš “čez” to in se nekak pogovorita

če pa je bil tak pogovor že … 5-ič, 10-ič … in ti ne greš, ne spokaš in greš ampak samo groziš … to pa ima kvečjemu kontra učinek – mu da vedeti, da lahko dela s tabo kar če, ker itak ne boš naredila nič

je pa najbolj grozen občutek, pustiti sebe zradirati v nulo (vsaj meni), da lahko nekdo s tabo dela kar če … jaz ne bi …. upam… verjamem, pa da je samo strah tisti ki te blokira … naredi tisto, kar čutiš, da moraš … globoko v sebi točno veš kaj je to … samo ti ne paše … razumljivo … ker velikrat se odločamo za situacije, ki so nam znane, varne (relativno) …

in … jaz nikol ne vidim rešitve v popuščanju … se mi zdi, da gre taka situacija z popuščanjem samo še navzdol – mislim partnerski odnos … gre v še manj spoštovanja med partnerji, nasilna komunikacija …

tko da … slej ko prej bo treba sprejet odločitev

srečno

NAPJPREJ SE POMIRI IN ZAVEDAJ TREH STVARI :

1. SI DRAGOCENO ČLOVEŠKO BITJE , SI MAMA OTROKU , KI TE POTREBUJE IN OBOŽUJE
2. POJDI NA CENTER ZA SOCIALNO DELO IN JIM POVEJ ZA TO SITUACIJO , UKREPALI BODO TAKO , DA BO NAJBOLJE ZA VAJU Z OTROKOM . TEMU MOŠKEMU SE ZDAJ MORA STOPITI NA JEZIK , PO URADNI POTI , KER OTROKA NE MORE VREČI NA CESTO , TO MU BO POVEDAL CENTER ZA SOCIALNO DELO
3. SPOŠTUJ SE IN RADA SE IMEJ . NE DOVOLI SEBI , DA MANIPULIRA S TEBOJ

VSE DOBRO TI ŽELIM IN PIŠI NAM ŠE , KAKO NAPREDUJEŠ . OBVEZNO STORI TO , KAR SEM NAPISALA POD TOČKO 2 .

DRŽI SE . NISI SAMA .

Ta tip je očitno brezupen primer. En zakon je že zafural, zdaj v drugem popoldne ne bo pazil svojega otroka, naj ga varuške, otroke iz prejšnjega zakona podturava tebi, ni mu mar, da greš. Hudo je samo to, da bo on verjetno tudi tretji naredil otroka, in četrti.

Pojdi, kamorkoli, ampak pojdi.

NAJPREJ SE POMIRI IN ZAVEDAJ TREH STVARI :

1. SI DRAGOCENO ČLOVEŠKO BITJE , SI MAMA OTROKU , KI TE POTREBUJE IN OBOŽUJE
2. POJDI NA CENTER ZA SOCIALNO DELO IN JIM POVEJ ZA TO SITUACIJO , UKREPALI BODO TAKO , DA BO NAJBOLJE ZA VAJU Z OTROKOM . TEMU MOŠKEMU SE ZDAJ MORA STOPITI NA JEZIK , PO URADNI POTI , KER OTROKA NE MORE VREČI NA CESTO , TO MU BO POVEDAL CENTER ZA SOCIALNO DELO
3. SPOŠTUJ SE IN RADA SE IMEJ . NE DOVOLI SEBI , DA MANIPULIRA S TEBOJ

VSE DOBRO TI ŽELIM IN PIŠI NAM ŠE , KAKO NAPREDUJEŠ . OBVEZNO STORI TO , KAR SEM NAPISALA POD TOČKO 2 .

DRŽI SE . NISI SAMA .

Je ta otrok vajin ali samo tvoj? Iz pisanja se namreč zdi, da gre za drugo opcijo.
Pa tudi sicer delaš pogosto napako žensk: midva (ti in sin) proti njemu (tvojemu partnerju); seveda ga tako odrivaš, ne misli, da on tega ne čuti…
če je otrok vajin, pa tudi če ni, ga vzgajata skupaj, ker sta VIDVA par in ker sta oba starša.
Samo kolikor se mi zdi, je tvojemu partnerju res dovolj vajine zveze in je komaj čakal, da ti reče, naj greš. Na tvojem mestu bi resno razmišljala v tej smeri.

Ne vem, kaj naj naredis in ti ne bom nic svetovala v zvezi s tem.

Ti bom pa svetovala, da si das prst na celo in dobro, ampak dobro premislis o sami sebi, svojem otroku in partnerju, vasih odnosih in se ene 3x o sebi.
Oprosti, ampak meni vidva delujeta zelo nezrelo. Karkoli bos naredila, tudi ce gres, se bodo tvoje tezave ponavljale. Vzemi kaksno knjigo v roke in malo podelaj na svoji zrelosti, na svojih odnosih in podobno, to ti bo najboljsa nalozba za prihodnost.

Rada bi ga zajebala? Napaka, sebe moraš rešiti, ne njega zajebati. Dokler razmišljaš, da boš nekaj delala zaradi njega, nisi na pravi poti.

Zelo se strinjam.

Kako ne veš kakšna usoda te čaka? Seveda veš. Točno takšna usoda te čaka, kot si jo boš sama naredila. Lahko ostaneš s tem debilom, ki ga imaš in mu špilaš služkinjo vse življenje. Lahko se pa začneš cenit in spoštovat, odideš stran s svojim sinom in pričneš živet. Verjemi mi, da tudi sin, ki je sedaj “naporen 3-letnik” bo postal čudežno miren in prijeten 3-letnik.

…. avtorici in vsem podobnim: ali ste si svoje može same izbrale ali so vam jih nasilno dodelili? Kje jih najdete? Mar njihovega obnašanja ne spregledate prej, preden imate otroke z njimi?

nočem biti nesramna, ampak meni se poraja isto vprašanje, ker je takih in podobnih postov tu gor vsak dan nekaj..

Ne smeš se prehitro odločiti za odselitev. To res ni teko preprosto, kot ti pišejo avtorice. Mislim, da ne vedo, kako je to težko. Malo si ohladi glavo in mu daj še eno priložnost. Si jo zasluži. Na CSD-ju obravnavajo veliko hujše primerke, pa nič ne morejo storiti.


seveda, potrpi .. ti to resno?

Verjetno si verjela njegovim lažem kako zoprna in zatežena je bila njegova bivša žena, a ne? Si mu bila nekoč ljubica? Po tvojem opisu bi rekla, da je tvoj partner zelo neodgovoren mož, nima živcev za otroke niti spoštovanja in ljubezni do tebe. Ima te zato, da mu je lažje – saj veš kuhanje, pranje, čuvanje otrok … Pri njemu igraš hlapca za prebivališče! Po moje boš slej kot prej prišla do tega, da ga boš zapustila. Vendar te razumem .. Ženskam ni tako enostavno odditi, četudi imajo kje biti. Ampak razmišljaj, da to še zdaleč ni tako kvaliteten odnos kot bi moral biti. Njemu je očitno popolnoma vseeno, če greš. Veš kdaj je človeku vseeno, če partner gre, a ne? Drži se, bodi pametna zase!!!

se popolnoma strinjam.
Zaradi enega prepira na CSD. Kaj pa naj bi sploh tam reševali v tem primeru? Mislim halo! Jaz se tudi ne bo spokala zaradi enega takega preprira, bi se pa začela spraševat v čem je point te zveze. Bi razmislila za naprej in če ne bi bilo bolje, bi šla. pa pogovorila bi se z njim. ne pa letela na CSD, to je isto, kot če se gre ulešt pod vlak.

Kje je ostala pa vajina ljubezen? A ni čudno, da si strastno ljubeči kmalu po začetku skupnega življenja postanejo sovražniki. Uspeh je verjetno v kompatibilnosti karakerjev, da sta dva res za skupaj in se spoštujeta, če ne se vse skupaj nekam klavrno izrodi. Drugače pa zaradi par ostrejših besed se ne bi jaz kar izselila, pogovarjata se, poiščita si strokovno pomoč.

Samo moje mnenje:

Usode ni. Oz je le umetni produkt, kot izgovor za več vrstno lenobo. Biti “zaprepadena,tako žalostna in jezna hkrati” pa posledica le te.

V konkretni situaciji, pa dejanja partnerja le lastno ogledalo. In tvoja dejanja ogledalo njemu. Niti približno nista sposobna ljubiti samega sebe, kaj šele en drugega. Sta neodgovorna starša, nesamostojni osebi.
Vsaj zate pa menim, da ne znaš ločiti osebnosti od osebnostnih lastnosti, ne znaš asertivno komunicirati, si posesivna do vajinega otroka, si ekonomsko odvisna, odnosno preračunljiva, ne ločiš svoje in tuje odgovornosti, svojo dobroto izkoriščaš kot sredstvo za manipulacijo.

Všeč pa mi je pri tebi, da iščeš rešitev posledične situacije. (našla pa jo boš izključno in le v sebi.)

Ampak res samo moje mnenje, ki še ne pomeni da je to resnica.

tebe res rada berem iz več razlogov – ker se poskusiš vživeti, ker se vidi, da tudi sam bogato in poglobljeno doživljaš in razmišljaš, ker vedno odgovarjaš na nivoju, nisi nikoli žaljiv in si prizadevaš za opismenjevanje tudi takrat, ko je eleganca teme pod preprogo….
pa si prepričan, da naslovniki tvojih odgovorov vedno razumejo, kaj želiš povedati? V konkretnem primeru mislim, da ne. Ampak je lepo, da se vseeno trudiš.


Ni fer da avtorici smetimo temo. Zato si odpri svojo temo, pa ti bom odgovoril.

tebe res rada berem iz več razlogov – ker se poskusiš vživeti, ker se vidi, da tudi sam bogato in poglobljeno doživljaš in razmišljaš, ker vedno odgovarjaš na nivoju, nisi nikoli žaljiv in si prizadevaš za opismenjevanje tudi takrat, ko je eleganca teme pod preprogo….
pa si prepričan, da naslovniki tvojih odgovorov vedno razumejo, kaj želiš povedati? V konkretnem primeru mislim, da ne. Ampak je lepo, da se vseeno trudiš.[/quote]

90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} jih ne razume, ker skuša dajati vtis načitanega pomembneža. Žal. Čeprav se strinjam z večino njegovega/njenega pisanja.

Brklc – vedno dobro svetuje. Hvala. Še bolje bo, če bo bolj konkreten, praktičen. Vsi nimamo nevem kakšne izobrazbe in “telegence”. Veliko nas tu prebira in išče dobre nasvete, posebno če se najdemo v temi.

Težko mu je pazit otroka? Halo!
Kje si tega našla? Kakšen partner je to?

Še en otrok kot “stranski produkt seksa” in sedaj preko njega gradita vajin odnos. Nekatere stvari bi morala rešit še pred otrokom pa jih nista. V vsakem primeru naredi kaj iz sebe, da boš vedela zakaj se ti to dogaja.
Preberi kako knjigo o odnosih med partnerjema, razmisli kam si prišla in s kom živiš!

New Report

Close