Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zapravil ves denar

zapravil ves denar

Sem brez službe, mož sicer hodi, je pa zapravil ves denar in je v totalnem minusu. Sedaj pa misli, da bom jaz iskala folk, ki ga bo rešil iz te morije. Do sedaj mi enkrat ni dal denarja sam od sebe, avto vzdržujem s svojimi prihranki, prav tako si sama plačujem npr. zavarovanje in še kaj drugega. Ne vem kaj bi bilo, če teh prihrankov ne bi imela. Veliko nama pomagata tudi moja starša, od njega nič. Ponosna sem nase, da jih nekaj res imam. Nisem zapravljivka tako kot on. Ni takšen do mene kot bi moral bit. Najraje bi kar nekam šla. Je sploh možna rešitev?

Rešitev si našla že sama …. pojdi, če se ti zdi, da ti pri njemu živeti več ni.

Najdi honorarno službo in začni na novo, vmes pa išči redno zaposlitev.

Najprej napiši, za kakšne stvari zapravlja denar in na kateri dan v mesecu ima plačo? Kolikor vem, je za večino podjetij jutri plačilni dan…

Zanaša se nate, tvoje prihranke, starše in zato je neodgovorno zapravil denar in ga bo še.
To je neodgovoren otrok, nedorasel, ki te ne ceni niti ne spoštuje, živi svoje življenje, mimo tebe in prej kot kasneje koš znorela in se bosta razšla.
Zanj in njegove dolgove si ne izposojaj niti mu ne pomagaj iz stiske.

Ja vem, da bi že davno morala iti. Je pa problem, ker imava majhnega otroka. Zakaj ga zapravlja ne vem, vem da ima en kredit, poleg tega kadi, nima pa tako slabe plače. Ne vem kam gre ves denar, zame in otroka zihr ne, ker naju ne vzdržuje 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nikakor ne!!

nisi že včeraj jamrala tu gor zaradi tega?
klinc gleda dedca, ki pričakuje, da ga bo žena (še brezposelna po vrhu) vzdrževala, resno….

Če nimaš vpogleda v njegove finance, pomeni, da nimata skupnih financ in medsebojnega zaupanja, kar pomeni, da nimata kaj početi skupaj. Otrok dol ali gor, ločita se takoj! Bolje vama bo!

Droga?? Veliko ljudi snifa koko ali pa kake druge zadeve…bodi pozorna na to! Ogromno denarja se porabi za te zadeve.

Ne vem koliko zapravi na mesec za cigarete (prav malo verjetno ne). Vpogleda v njegove finance nimam, tudi on ga nima v moje. Imava ločen denar.

Zato pa jaz vedno pravim, da se zapravlja denar od moškega, svojega pa se špara 😉

Pri nama je bilo tako, da sva vsak mesec dala enako vsoto denarja za položnice in hrano.
Jaz sem ostanek šparala, moj pa zafrčkal za bedarije (niti sam ni vedel, kam je dal denar).
Potem je rabil denar za dopust pa za zavrovanje pa za…pa denarja ni bilo…ljubica posodi…malo morgen…sedaj ljubica špara svoj denar njegovega pa troši…svojega moram itak potrošit, ko so večji izdatki (zavarovanja za 2 avtomobila, pohištvo, dopust za 2 itd itd).

Tudi jaz mislim, da si ti že pisala. O limitu, ki ga ima mož in bi rad da si ti izposodiš.
No saj ni važno, če gre za isti zgodbo ali ne.

Praviš, da imaš otroka. Če je vse res, da si izključno sama za vse potem resnično ne vem kaj te zadržuje, da ostajaš z njim. Vidiš, da je zelo neresen in hkrati spravlja v težave celo družino. Če ti je kaj mar, če bi rada enkrat lepo živela potem sploh ne razmišljaj več ampak odidi.

Jaz razumem, da si ljudje vzamejo kredite, limite in se zadolžijo. Ampak če veš zakaj. Naprimer za hišo, stanovanje, obnovo….. Če se oba odločita za takšen podvig. Potem se oba zavedata, da bosta malo zategnila pas.

Pri tebi pa je zgodba čisto drugačna. Ne veš kam gre njegova plača, ne veš zakaj je v totalnem minusu. Ti pa zapravljaš svoje prihranke. Ki seveda ne bodo večno.

Lepo si vzemi čas, se vsedi in resnično dobro razmisli kam te vodi ta pot. Zdaj jo furaš s prihranki. Mislim, da gre denar tudi za partnerja, ki se predobro zaveda, da imaš še nekje denar. Kaj boš potem, ko bo denarja zmanjkalo. KAJ???
Resno ti svetujem, da dobro razmisli, ker tukaj namreč ni svetle prihodnosti.
Redko rečem nekomu naj gre. Ampak tukaj enostavno ne vidim druge rešitve. Tudi če postaviš kakšen ultimat in zahtevaš prenehanje s kajenjem recimo ali alkoholom. Vprašanje je kaj je še vse v ozadju. Mislim, da se sploh ne zavedaš in partnerja sploh ne poznaš.

Kakorkoli boš vzela napisano se drži vsaj enega nasveta: dobro razmisli.
Lahko si narediš razpredelnico in napišeš dobre in slabe stvari v tvojem življenju in vajinem odnosu in se potem odloči.
In seveda ne čakaj predolgo. Praviš, da imaš še nekaj preihrankov in to je tvoja šansa, da narediš nekaj zase, za otroka. Ko boš tudi finančno čisto na tleh pa verjemi bo zgodba dosti bolj zapletena.

Veliko sreče ti želim in srčno upam, da se boš pravilno odločila in poskrbela zase in otroka.

ko boš šla od njega boš lahko še naprej zapravljala svoje prihranke, pa še preživnino za otroka boš dobila,
poleg tega boš kuhala/kupovala hrano za enega manj, ….

Nekateri hodijo tudi v igralnice. Se spomnim enega pred leti, izgledal je resen, pameten, hodil v službo, denarja pa nikoli dovolj, vedno suh. Potem je nekega dne naredil samomor. Izkazalo se je, da je bil strasten igralec na srečo, ves denar in še zapufal se je, je znosil v igralnico. Nazadnje je videl izhod iz začaranega kroga v samomoru. Žena je še dolgo plačevala kredite za njim.

New Report

Close