Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

tožba delodajalca zaradi neutemeljene odpovedi

Default avatar

mala MIŠKA

Rada bi slišala izkušnjo nekoga, ki je tožil delodajalca zaradi neutemeljene opovedi. npr. da se je delodajalec delavca znebil mu je rekel,da je tehnolški višek. V resnici pa je dela dovolj. Delodajalec celo odpre novo delovno mesto, samo naziv d. mest je drugačen.

Kaj ste s tem pridobili,ko ste delodajalca tožili?
Je šlo predvsem za moralni razlog ali ste dobili tudi denarno odškodnino?
Default avatar

Rok-1

Primer, ki ga pobliže poznam je bil protizakonita odpustitev ženske v času porodniške oz. dojenja, ker ni sprejela prerazporeditve Zaradi reorganizacije) na nižje delovno mesto.

Šlo je za moralno zadoščenje in denar, končalo s eje s poravnavo po letu dni tožarjenja in odškodnini v višini vseh neizplačanih plač do dneva poravnave.S tem je bilo finančno pokrito tisto dodatno leto doma.
Default avatar

EQ

Tako se je zgodilo meni. Vložila sem tožbo. V sodni poravnavi sem zahtevala plače in prijavo za nazaj, do tistega dne, ko smo imeli prvi narok. Več se mi ni ljubilo tožariti, ker sem imela zanič odvetnika.
Default avatar

jaz se tudi tožarim

pojdi na prvi sestanek k odvetniku, da ti pove, kakšne so možnosti in potencialni stroški...takih primerov je veliko..predlagam Vesno Šafar, meni se zdi v redu.
Default avatar

reka

Poznam tudi jaz eno, ki je zaradi porodniške izgubila službo. Nadomeščala jo je ena, ki je isto delo opravljala za manj denarja, zato je delodajalec obdržal to drugo delavko, prvi pa dal odpoved. Prva se je pritožila in dobila kar nekaj odškodnine - ni povedala, koliko, je pa tožbo in denar dobila.
Default avatar

faktus

reka je napisal/a:
Poznam tudi jaz eno, ki je zaradi porodniške izgubila službo. Nadomeščala jo je ena, ki je isto delo opravljala za manj denarja, zato je delodajalec obdržal to drugo delavko, prvi pa dal odpoved. Prva se je pritožila in dobila kar nekaj odškodnine - ni povedala, koliko, je pa tožbo in denar dobila.
Mi imeli podoben primer.Res da je tožeča dobila odškodnino, ampak pozitivnega mnenja ,podanega bodočim delodajalcem ,pa ne.Namreč, ko smo,čisto po pravici povedali delodajalcu, kaj se je dogajalo, je nihče noče zaposliti.
Pa je imela punca v čisto vseh stvareh prav....
Default avatar

reka

faktus je napisal/a:
reka je napisal/a:
Mi imeli podoben primer.Res da je tožeča dobila odškodnino, ampak pozitivnega mnenja ,podanega bodočim delodajalcem ,pa ne.Namreč, ko smo,čisto po pravici povedali delodajalcu, kaj se je dogajalo, je nihče noče zaposliti.
No, ta moja znanka si je novo službo našla že prej, pred iztekom porodniške, ko je izvedela, da se ne more več vrniti v staro službo.

Me pa zanima, na kakšen način ste potencialnim bodočim delodajalcem podali kakršnokoli mnenje o njej oz. kako ste sploh prišli do njih, da ste jim povedali, kaj se je dogajalo. Kako ste sploh izvedeli, pri katerih delodajalcih delavka prosi za zaposlitev?
Default avatar

EQ

reka je napisal/a:
faktus je napisal/a:
reka je napisal/a:
No, ta moja znanka si je novo službo našla že prej, pred iztekom porodniške, ko je izvedela, da se ne more več vrniti v staro službo.

Me pa zanima, na kakšen način ste potencialnim bodočim delodajalcem podali kakršnokoli mnenje o njej oz. kako ste sploh prišli do njih, da ste jim povedali, kaj se je dogajalo. Kako ste sploh izvedeli, pri katerih delodajalcih delavka prosi za zaposlitev?
Izvedeli so zato, ker je v modi, da bodoči delodajalec pokliče prejšnjega in mu seveda vse verjame. V izogib tovrstnemu maščevanju v prijavah "pozabim " napisati zadnjega delodajalca, da pridem vsaj do razgovora. Primitivci te namreč očrnijo, ne glede na to, da si bil dober in zanesljiv delavec.
Default avatar

EQ

faktus je napisal/a:
reka je napisal/a:
Tako se vidi, kakšni primitivci ste. Nekoga zabrišete na cesto, ker vam ne leze v rit, potem mu pa še zajebete vse potencialne zaposlitve. Hvala bogu se slej ko prej vse vrne kot bumerang, tako da se faktus, ne čudi, ko boš dobil/a po buči, ko boš najmanj pričakoval/a.
Default avatar

reka

Samo res... tudi meni se zdi ful primitivno tole. Za vas je bila delavka predraga, zato jo je bilo treba očrniti pri drugih? Pa kaj ste imeli od tega? Ne razumem.

Sicer pa jaz kot (hipotetično) bodoča delodajalka bi tako primitivno kritiko vzela kot dobro za delavko, ne pa kot slabo. Zato se mi zdi malo za lase privlečeno, da je nihče noče zaposliti.
Default avatar

ajj

Ko dobiš tožbo, dobiš vse plače za nazaj, regres...skratka vse, kot da bi delal. Poravnati ti morajo vse prispeve, tudi zdravstveno zavarovanje, če si ga plačuješ sama.Pa nazaj v službo te morajo vzeti, kot, da te nikdar niso odpustili.
Edino prav je zahtevati pravico na sodišču, saj nekater delajo z ljudmi, kot svinja z mehom.
Default avatar

mala MIŠKA

Podlo mi je, da se gremo take igrice.....Če se me že hočejo znebiti,naj mi dajo tisto kar mi pripada, v zneskih,ki mi pripadajo in to je to.
Potem jih ne rabi nič skrbeti da bi jih tožila. A ni logično??

Vem, skrbi jih zato,ker bodo zaposlili moje nadomeščenje in to so mi dali jasno vedeti.

Kako potekajo taki postopki? Je treba hodit osebno na sodišče ali te v vseh zadevah zastopa odvetnik?