Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Abstinenčna kriza

Abstinenčna kriza

Pozdravljeni vsi skupaj.
Danes je tri tedne odkar ne kadim. Prebiram vaše zgodbe in mnenja in mi je precej lažje. Danes sem bila še posebej živčna, že najmanjša stvar, ki mi ni všeč, me spravi iz tira. Roke se mi tresejo, omotičnost, brez moči v nogah. Sedaj sem začela prebirat forum in mi je malo lažje. Upam, da je to povezano le s kajenjem. Ne bi rada začela kaditi, ampak ne vem kdaj se bo nehalo.
A mi lahko zaupate, kakšne težave ste imeli drugi s prenehanjem in koliko časa je trajalo. Morda bom dobila več poguma in motivacije, da zdržim.

Hvala vsem in upam, da bomo uspeli.

Prenizek pritistk in konstantna utrujenost. Slaba volja, tudi na meji depresije. Nisem vedel kaj bi s svojim časom.

Prenizek pritisk in utrujenost je nekaj, kar je treba prestati in počakati, da se telo navadi. Slaba volja je tudi nekaj, kar je treba prestati. Nekako tako je šlo, da sem to samo premagoval z zadovoljstvo, da mi je uspelo nehati.Dnevi so postali naenkrat predolgi. Treba je uvesti športno dejavnost. Nekaj, kar te veseli, dodobro utrudi in posledično umiri…….en čik se kadi 4 minute, škatlo 80 minut. To je treba nekje nadomestiti.
Tako, po enih treh tednih začne res opazno minevat abstinenčna kriza. Po treh mesecih se mi je prvič zgodilo, da kakšen dan nisem niti pomislil, da bi mi zapašal cigaret, vendar to po mojem ni niti toliko odvisno od časa. Svetoval bi samo, da pišeš zelo nazoren dnevnik in se potem vsake toliko prebereš.

Einstein je rekel, da ne bomo rešili problemov z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga imeli, ko smo probleme ustvarili.

Viktorija, točno vem kako ti je. Potem je lušno, ko mine. Jaz zdaj ne kadim tri mesece in še vedno pride kdaj kakšen dan, ki ni “taprav” in bi si ga kr prižgala, malo počakam želja mine in spet je ok. Držim pesti!!
lepe sončne dneve želim.

Hvala za odgovore.
Počasi se mi počutje umirja. Ko nekaj mine se pa pojavi nekaj drugega. Zadnje nekaj dni imam večkrat potrebo, da globoko vdihnem zrak, ker mislim, da mi bo kar zmanjkalo zraka. Ampak ponavadi, ko razmišljam o tem. Kadar sem s čim zaposlena in ne razmišljam o dihanju se mi zdi da nimam tega občutka. Verjetno me tudi zaradi tega kar boli v prsih, ko se trudim globoko dihat.
Nekaj časa sem imela hude bolečine, pa so mi na UZ ugotovili, da imam natrgano mišico (nad prsmi, ki gre proti rami) tako da sem se malo pomirila, da ni vse od kajenja. Bi pa rada vedla, če so te občasne bolečine v prsnem delu in hrbtu lahko tudi od te poškodbe.
No to je tema za drugam najbrž. Kar se pa krize tiče, se mi ne vrti več, le to z dihanjem me muči.

Štiri tedne je minillo od zadnje cigarete in ne bom se dala kar tako. Rada bi se le znebila občutka, da je z menoj nekaj narobe.

Čestitam Vam za vztrajanje!
Težave, ki jih opisujete so tudi del abtinenčnih simptomov. Razumem Vaš strah pred tem, da je kaj narobe. Vsekakor je kakršnekoli težave potrebno objektivizirati in šele, ko se vse izključi, pa to pripisati “psihi”. Glede težav z dihanjem, pa menim, da gre v sklop težav ob prenehanju kajenja. Svetujem vam, da ko se Vam to dogaja, začnete počasi dihati skozi nos. Poskusite, moralo bi pomagati.
Vsekakor pa le pogumno naprej!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close