Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek socialna pomoč

socialna pomoč

Ali morda kdo ve kaj se zgodi v tem primeru: na tekočem računu imam blokado, dobim pa socialno pomoč, menda celo izredno , ali mi jo banka res ne izplača? Velja enotno pravilo za vse banke ali je odvisno…? Se da kaj izpogajat? Hvala!

DVOJINA JE ZAKON!

Na nobeni banki ti socialne pomoči ne smejo zadržati. Banka ti mora kljub blokadi izplačati socialno pomoč, tudi izredno, otroške doklade…

Znesek okrog 450 € na mesec ti mora banka vedno izplačati, tudi če imaš blokiran račun (to je za tvoje preživetje). Ostalo od prilivov pa zadržijo dokler tvoje obveznosti niso poravnane. Moraš pa iti po ta znesek na okence (mislim da celo v poslovalnico kjer imaš odprt račun), ker ti ga na bankomatu ne bodo izplačali.

nova
Uredništvo priporoča

Res je,sorodnik je zapadel v pufe in imel blokiran račun,ker pa je brezposeln mu cca 250e soci.pomoči vedno ostane dosegljiva na računu.

katja

Kako pa je z izlačilom nadomestila (zavod za zaposlovanje), če imaš na trr blokado?

"I dont care about money, but they are good for my nerves" -Ingmar Bergman


Glede zneska 450€ je pa tako. Trenutno sem zaposlena polovični čas. Moja plača je še manjša od tega zneska 450€. Imam blokado in je z izplačilom plače tako. Mi dobimo nakazano v dveh zneskih. En je plača, drugi pa povračilo stroškov (prevoz in malica).Torej je vseeno luknja v sistemu. Jaz plačo lahko dvignem, znesek potnih stroškov in malice pa mi banka zadrži. Ne glede na to, da je skupni znesek manjši od 450€. Če bi pa plačo dobila nakaznao v enem znesku pa bi dobila izplačano vse.

Je malo krize. Ampak še dva obroka in dolg bo izplačan. Jaz pa bom zopet normalno zadihala. Mi bo več denarja ostalo in nič dolžna. Hvalabogu.

tud jst mam blokado,2 letno dobim tudi izredno pomoč,pa še iz zavoda neki za obisk šole in povračitev potnih stroškov+otroške doklade….se pravi ta mesec 600€….+moj fant dobi na isti račun 230 socke , 200 izredne in nekaj za šolo=skupaj nama nakažejo okoli 1100€, pa nikoli nama niso zadržali(to je 2x letno,in glih ta mesec bo spet mal lepši)…..tako da ne skrbi,niti ni odvisno od banke

Imata otroka in oba brezposelna? Ja kaj hudiča pa študirate nekateri? Nebi imela moškega, ki ni sposoben preživeti svojo družino za nič na svetu. Sem bila tudi jaz brez službe pa moj po službi in med vikendi postrani zaslužil še skoraj eno plačo zraven. Smo živeli tako malo več kot pol leta in me ni strah kaj bo če še kdaj ostanem brez službe. Ne pa nek pocar večni študent ki se mu ne ljubi delat z blokiranim računom. To ni moški ampak navadna pička.

po čem pa ti sklepaš,da tud midva ne služiva po strani?….pa ne sam med vikendi…sicer pa tema ni bla odprta,da boš sodila če smo sposobni preživljat družino-očitno smo…nam gre prav fajn…se pač znajdemo:)

New Report

Close