Najdi forum

Spoznavno kosilo starši

S fantom sav skupaj že 6 let, pa nisva še organizirala srečanja za najine starše, ali jih kakorkoli drugače dobila skupaj…

Vglavnem zanosila sem. Oboji starši vejo, sem že v 17. tednu.

Njegovi mi dajejo vedet, da bi se radi spoznali z mojimi. Ah tu nastane problem. Moji so preprosti, brezposelni, srednej izobraženi, njegovi pa fakultetno izobraženi in picajzlasti, mama pa totalno komplicira in vedno iz neproblema naredi problem hoče, da je vse popolno,… Ima neka pravila – npr kdo pri kosilu prvi dobi hrano, komu se prvemu natoči šampanjec za novo leto – (to niso vedno iste osebe), pravi problem nastane, ko se je treba posest za mizo…. Najprej 5 minut vsi stojimo okrog mize in čakamo na komando kam naj se kdo usede, to pa ona počne natako neodločen način, da me vse mine,… Vglavnem kaj bi razlagala, sem že slabe volje.

No torej, moj pravi, da bi bilo primerno (pri njih je vedno nekaj primerno) da bi naredila spoznavno kosilo. (restavracija odpade, ker nimava toliko financ, picerija prav tako odpade).

Za moje strše ni problem skuhat, če se komu kaj ponesreči, se smejemo in šalimo na ta račun. Njegovi mami pa se seveda nikoli nič ne ponesreči (še juhe skuha točno – izmeri s kozarčki), da vsak dobi na krožnik enako juhe in je v loncu nič ne ostane.

Torej. SEM SLABA KUHARICA. :((((((((((

Tudi obnašanje za mizo na nekem višjem nivoju mi je tuje. Totalno sem pod stresom. Pa ravno sedaj, ko sem noseča.

KAJ NAJ SKUHAM? Juha odpade, ker je potem preveč problemov – torej rada bi kak namig in lepo prosim recept za kako bolj enostavno, vendar dobro jed. – pač na nivoju njegovih staršev.
Hočem pokazat, da sem tudi jaz sposobna. (pa za kuhanje res nisem kaj preveč).

JOJ POMAGAJTE.

Kaj pa piknik?

Torej, na tvojem mestu bi skuhala točno tako, kot tebi paše. Nehaj ugajat drugim, ker jim nikoli ne boš segla do gležnjev – po njihovem mnenju, seveda. Naredi nekaj preprostega, skuhaj že ta vikend za probo, za vaju. Potem ponovi enako za to vaše srečanje. Jaz bi iz principa naredila skledo pašte v stilu velikih italjanskih familij, dve različne solate in jagode s sladoledom za konec. Resno pa, bodi samozavestna, ne oziraj se na pripombe in kisle poglede. Si kar si, tvoj te ima rad tako kot si. Njegovi se lahko v tvojem domu ( upam, da sta na svojem ) počutijo dobro, lahko pa grejo domov, če jim kaj ne paše. kar pogumno ! Pa dober tek, ne dvomim, da bo okusno !!!

nova
Uredništvo priporoča

Bodi takšna kot si in ne se delat tisto kar nisi. Njegovi starši bodo morali sprejeti tebe in tvoje starše takšne kot ste in nima smisla se nekaj pretvarjati. Moji starši in starši mojega moža so tudi čisto drugačni (približno v smislu, kot ga ti opisuješ, samo z razliko, da so moji ta picajzlasti). Sicer se ne družijo pogosto, ampak ko so skupaj … shajajo. :))) Važno je, da se imava jaz in mož rada in da stari starši obožujejo naše otroke. :)))

Pa saj ni treba povabiti staršev prav na kosilo. Povabita jih na spoznavno popoldne, kjer postrežeš z naprej pripravljeno hladno jedjo in slaščico ter pijačo, najbrž veš kaj imajo radi.
Samo ne kompliciraj in se ne obremenjuj s to hrano. Važno je vzdušje, ki ga ustvariš tako, da umirjeno in prijazno sprejmeš vse štiri.
Lepo druženje in zanimivo spoznavanje vam želim.

jaz definitivno doma ne bi kuhala, povabila bi jih v kakšno lepo, a ne predrago restavracijo (bi že zbrala skupaj denar … res ni vredno ne časa ne živcev, da bi se sama spopadala s komplikatorji) in bi se prepustila presenetit.

V naprej bi se odločila, da se ne bom popolnoma z ničemer obremenjevala, še najmanj s hrano ali kdo bo prvi dobil krožnik na mizo.

tako bi naredila jaz 🙂

sicer je pa tudi piknik dobra ideja, ampak ti da precej več snovi za kritiziranje.

Bistvo je v detajlih, pa lahko z zelo preprosto kuho narediš fancy kosilo.
Za predjed okrog grisinov oviješ pršut, zraven ponudiš vloženo zelenjavo (olive, gobice) in narežeš 3 različne sire.
Glavna jed zrezki v smetanovi omaki in za prilogo široki rezanci. Pri solati se malo preseravaš in ne postaviš na mizo zgolj zelene, ampak dodaš koruzo, češnjev paradižnik, kakšno trdo kuhano jajce,…
Za posladek pa jagode s smetano. Po vrhu posuješ kakav ali mrvice, pa bo prav imenitno.

Tudi, če praktično ne znaš kuhat, ti bo tole uspelo, ker težko fališ. Kuhanja kot takega je itak bolj malo.

Ne vem zakaj se toliko sekiraš. Povabita vajine starše in v vajinem stanovanju bodo veljala vajina pravila, če pa tašči kaj ni všeč, pa lahko gre. Jaz bi naredila tako, postregla bi s kakšnimi toplimi kruhki in preprostimi prigrizki, ne bi nič komplicirala z nekim kuhanjem na veliko. Edino mogoče bi naredila kakšno sladico. Konec koncev je važno, da se bodo starši spoznali in ne kaj bodo jedli in kdo bo prvi dobil na krožnik in vsekakor prepreči to, da boste vsi pod komando tašče.

Sama naredita, da bo čimbolj preprosto in prijetno. Ne sekiraj se zaradi tečne babnice, kot sem rekla, če ji kaj ne bo všeč, ji lahko predlagaš, da naj odide ali pa da boste z veseljem prišli v njen dom na njeno hrano. Dokler ste pa v vajinem stanovanju, pa se bo morala prilagoditi. Če ji hrana ne bo všeč, pa to ni tvoj problem oz. te briga natanko toliko kot lanski sneg.

Glede na to, da imaš takšno taščo, ti sploh predlagam, da narediš en red, bolj se ji boš pustila, bolj bo manipulirala s tabo. Pokaži ji kje ti stojiš in kje ona in da obstajajo meje.

Aja, fajn predjed so tudi topli kruhki, premazani z zeliščnim maslom. Obložiš jih lahko s sirom in paradižnikom, lahko pa sploh ne in to ponudiš zraven.

sam res….me spominjaš nase pred mnogimi leti, noseča, slabo, bruhala, utrujena za umret, pa je bilo treba povabiti njegove starše na kosilo. In da bomo jedli pašto. Ampak, ko sem hotela kupiti pašto, je rekal moj mož: a si ti normalna?? Moji pa ja ne bodo jedli kupljene pašte, seveda boš naredila domačo! In še in še takega kompliciranja, da me je vse minilo.

Naredi nekaj res po svoje, enostavnega, da bo tebi lažje. Če kuhaš, naredi nekaj, kar daš v pečico in se dela samo. In tvoj dragi naj ti pomaga:)

Nekaj takega sem sama napisala, pa mi je cel post zbrisalo.

Naredi kanapejčke različnih vrst in desert, ki ga lahko pripraviš naprej. REcimo kakšno panakoto z jagodami.

iN ŠE nekaj si zapomni: ti vabiš, tvoja pravila.

Pa še nekaj: zakaj se sramuješ svojih staršev? 6 let sta skupaj, pa se še niste spoznali?

Mogoče se jih pa ne sramuje, ampak jih zgolj noče izpostavljat stresu 🙂

Ja, mogoče 🙂

Kot je svetovala leele, je res enostavno. Če pa res ne zaupaš sama sebi ob tej priložnosti – joj, kar čutim s tabo, kako se trudiš, da bi bila vsem všeč, in kako te spravlja v stisko ta poluradna priložnost – pa mogoče prosi tvojo mamo, s katero se dobro razumeta in ki nič ne komplicira, naj pride malo prej k tebi in ti pomaga pri pripravi kosila… samo tokrat, pa naj bo to vajina skrivnost!

se spomnem same sebe – sicer sem še kaj znala pokuhat, ampak tako, bolj študentovsko košto, ravno takrat, ko sta prvič prišla tast in tašča, sem pa hotela nekaj komplicirat in sem pekla raco – ali mogoče zajca – ne vem več, vem samo, da se je vse skupaj zažgalo in presušilo in bilo trdo kot podplat – tašča je vihala nos, tast je nekaj dni jamral za zgago – no, kuhat mi pa ni blo treba več, ampak smo raje k tašči šli na kosilo….HB in HTašči za vsa nedeljska kosila in pomito posodo po njih!!!

Kot prvo se strinjam z vsemi, ki pravijo, da se nehaj prilagajat, ker temu ne bo nikoli konec – kvečjemu bo samo še slabše, ker bodo uvideli, da imajo premoč nad tabo.

Tvoje kosilo – tvoja pravila. Če so tako high class, najbrž tudi poznajo bonton in se znajo vesti kot gostje…čeprav mi bolj diši, da so samo namaskirani high class 🙂

Kar se tiče kosila, pa bi jaz v tvojem primeru stavila na preprosto klasiko:

– za hladno predjed pripraviš nekaj na tanko narezanih rezin pršuta ovitih okrog gresinov, skupaj s pladnjem sira in morda še malo namiznega grozdja za dekoracijo – s tem praktično ni dela
– juha (ali pa jo preskočiš) – simpl goveja, ki se kuha sama (jo pač samo precediš)
– za glavno jed pa glede na sezono kako meso v pečici (pišče, puran, al pa svinjina – ne vem, kaj imate radi), zraven v istem pekaču pa se speče še mlad krompir
– za prilogo bi fajn pasal mlad grah (ali kot alternativa jaz kupim zmrznjen grah z baby korenjem in ga odtalim na žlici ali dveh olja, dodam česen in peteršilj
– in morda kaka zelena solata
– za sladico pa kot so ti že predlagali – jagode in sladoled

Vse to je zelo hitro narejeno, dobro 99% ljudem in se moreš zelo potrdit, da se ti ponesreči 🙂

Pa ne sekiraj se – ti se potrudi, kdor bo to cenil, bo vreden, da se še kdaj, kdor pa ne bo, ti bo boljše brez njega!

imela podoben pridem… edina razlika, da so od obeh starši bl visoki, posledično sta mami tekmovali katira bo bl fina. Midva pa študenta, preprosta, razigrana, zaljubjena in nafrišno noseča 🙂
Starši so se že poznali med seboj, povabila sva jih na večerjo da jim poveva veselo novičko. Za večerjo je bila tatadadadaaaam Pizza 🙂 in to iz Pizzerije čez cesto.
žal mi je da nisem snemala finih mamic kak sta z rokami jedli tiso pizzo!

Saj ne rabiš povabit na kosilo. Lahko jih povabiš pozno popoldan na prigrizek. Midva sva skupaj že 10 let, pa še nisem kdaj kuhala za oboje.

Ponudi kakšno dobro vino, sadno ploščo(grozdje, ananas, jagode,…), pršut, sir, olive, pa še kakšne druge salame. Sadno ali sladoledno kupo boš pa tudi spravila skupaj. Na koncu še kakšno kavo in to je to.

Pa ne sekiraj se. Pri nas je zelo podobna situacija. Sicer nobeden od najinih staršev ni ne vem kako izobražen, so pa njegovi bolj fini, resni,…Ampak tistih par srečanj na leto tudi vsi preživimo.

Povabi jih na nekaj čisto enostavnega – narezek, sladoled, kava in sadje. Kupi v lekarni Portalak in ga zamešaj v kavo tistim tafinim starcem. Povej, da ste navajeni piti sladko kavo. Poskrbi, da bo spoznavni večer trajal čim dlje, vsaj 3-4 ure.

Stroški:

narezek: 20€
sladoled: 5€
sadje: 5€
Portalak: 3€

pogled na fine starce, kako si z muko prizadevajo zadrževati prdce, ker ne vejo, ali ne bo za njimi prišlo še kaj bolj konkretnega: priceless.

Zelo sočustvujem s tabo.

Na tvojem mestu bi jih povabila v gostilno. Tudi če potem en mesec stradam. Ni vredno sikerancije. In nikoli ne bo dobro.

K sreči je moja tašča prijazna in dobra oseba, ki ne zna kuhat. Karkoli jaz naredim, je boljše.

Imam pa drug problem. Moja hči je dobila tipa iz take familije, kot ti pišeš. Mama picajzlasta v bm, natančna, vse v nulo pospravljeno (pa imam tudi jaz v nulo), ampak ona ima bolj. Jaz dobro kuham, ampak ona boljše. In vem, da ko se bomo srečali, da gremo v gostilno. Pa če dam zadnje fičnike. Fant iz te familije je pa normalen in ko sem ga tretjič povabila, me je že minila trema. Je izbirčen, ne je tega in onega, ne mara začimb… Ampak preživi on, in preživimo mi.

Ne se obremenjevati, moji in njegovi starši so se srečali šele par let PO rojstvu prvega otroka. In še to prvič in zadnjič. Enostavno so to povsem različni svetovi in se zato niti ne silimo, da bi se kaj družili. Pač imamo posebej obiske, praznovanja, ipd. za moje in za njegove.

New Report

Close