Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Neverjetna razlika v obnašanju voznikov.

Default avatar

707

Vozim en avto vreden cca 70 000 € in enega malega vrednega komaj 4 jurje. Pri manjšem izsiljevanje, vožnja trdo za zadnjim odbijačem ipd., pri večjem vsega tega ni. Ste kdaj opazili to razliko? Psihološki učinek?
Default avatar

Najina dva ...

avta sta oba skupaj vredna manj kot 20 000. Torej iz prakse ne morem govoriti. Ampak kako vam ni škoda keša za tolk drag avto. Tega ne bom nikoli razumela. Že ko ga na cesto postaviš, izgubi na vrednosti, potem se ti pa še en zaleti, pa je. Ali pa na kakem placu ključek poje. Mojega avta na primer še pogledajo ne, pripelje me pa.
Default avatar

itak88

Itak, da je tako, vidim vsakodnevno na cestah.
Default avatar

lajbah

Tocno tako opazam sama. Kljub temu, da sta oba vredna bistveno bistveno manj od tvojih. Ampak, ja, razlika je ocitna.
Default avatar

drugačna izkušnja

Moja izkušnja je drugačna: ko vozim večji in dražji avtomobil (cca 50.000), me ignorirajo, ne dovolijo, da se vključim iz stranske ulice, gledajo proč in izsiljujejo, ko vozim cenejši avtomobil (cca. 15.000) mi dajo prednost pri vključevanju, pomahajo, pokimajo.....

Zakaj vozim večji avtomobil? Ker so me po krivdi pijanega lastnika že rezali gasilci iz majhnega avtomobila, več mesecev bolnišničnega zdravljena, več let okrevanja, hude posledice za vedno. Bojim se majhnih avtomobilov.
Default avatar

Pri nas

V našem kraju imamo po novem veliko krožišč in kar sem opazila v prometu je to, da so vsi postali zelo vljudni do drugih voznikov (ker pač moraš sam preveriti ali lahko vstopiš v krožišče in ne zapelješ avtomatično, ker gori zelena luč), celo peščem in kolesarjem se ustavljajo, ko čakajo pred prehodom za pešče. Mislim, da ni odvisno od velikosti avtomobila, ker je tako sedaj promet bolj umirjen. Na avtocesti pa šibajo tako veliki kot tudi mali avtomobili.
Default avatar

Lada Niva

Ko sva vozila rusko Lado Nivo sva se počutila varno pred drugimi šoferji saj so se bali tega tanka:-))
sedaj imava japonskega terenca, naju pa več ne šmirgljajo:-))
Vsekakor pa je vse odvisno od srčne kulture voznikov. To se bo pa marsikdo še moral naučiti v mali šoli šofiranja.
Default avatar

DRRR

Imel sem Laguno 3.0 170 KM in ko se mi je nekdo na AC nalimal na rit pri 150 km/h, sem samo za nekaj sekund stisnil gas do konca da sem se v trenutku odlepil, potem je pa z lahkoto peljal za menoj tistih 150 km/h...

BMW 540 bi moral kakšno zgodbico napisat, ko je še vozil stroj...

Že samo s takim avtom za jebene pare ti da vsak pezde mir...bistveni podatek so visoke številke kubikov na zadnji strani avta...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4828697&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4817446&show=1
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

====

DRR, ampak kako si ti lahko vozil Laguno, ko pa tukaj zmeraj kritiziraš Renaulte?
Default avatar

Okej,

... ponavalci ino ljubitelji mašinc niste razumeli mojega namiga na cene avtomobilov. Že vidim, kako vam škripajo zobje ob misli, da bi vam solila pamet lastnica ene bedne ksare.

Razumem tudi tiste, ki so z malimi avti imeli smolo in so jih skoraj speštali. Tudi jaz sem za kvaliteto, ampak avto za 70 000 ino nekaj višje ili manje pa ni samo kvaliteta, je pa še nekaj več, za kar jaz osebno trdim, da ne potrebujem in mi je škoda keša.

In niso pod 20 000 samo mali avti, tolk pa tud jaz vem.
Default avatar

varnost!

Najina dva ... je napisal/a:
avta sta oba skupaj vredna manj kot 20 000. Torej iz prakse ne morem govoriti. Ampak kako vam ni škoda keša za tolk drag avto. Tega ne bom nikoli razumela. Že ko ga na cesto postaviš, izgubi na vrednosti, potem se ti pa še en zaleti, pa je. Ali pa na kakem placu ključek poje. Mojega avta na primer še pogledajo ne, pripelje me pa.

jaz pa ne bom nikoli razumela, da vam je škoda denarja za dražje - torej varnejše avtomobile. v bmw je npr. samo železen "obroč" pod "plehom" vreden več, kot vaš novi avto za manj kot 20.000. kako eni tega ne vidite in vam je važno samo, da vas avto pripelje od A do B. Izgubiš na vrednosti ja, ampak si varen pred nesrečnimi situacijami...čedalje več je takšnih, ki iz neznanih razlogov zapeljejo na nasprotni pas, ki prehitevajo tudi tam, kjer lahko ali kakorkoli...koliko je bilo v zadnjem času nesreč s picasoji, clioti ipd., ki so se tragično končali, ne glede na vzrok nesreče? pa vsak lastnik prej tako razmišlja...raje novega, kot za isto ceno rabljenega...eh...
Default avatar

šoferica

DRRR je napisal/a:
Že samo s takim avtom za jebene pare ti da vsak pezde mir...bistveni podatek so visoke številke kubikov na zadnji strani avta...
ja, imaš prav. Ko sem dolgo nazaj na svojega fičota prilepila gor nalepko 6900 so se mi vsi nekaj režali in mahali. Najbrž so bili veseli, mal pa tud prestrašeni, da se takšna makina vozi po slovenskih cestah.
Default avatar

DRRR

==== je napisal/a:
DRR, ampak kako si ti lahko vozil Laguno, ko pa tukaj zmeraj kritiziraš Renaulte?
Lej, da lahko hvališ nemce, moraš prej vozit sekrete(Laguna, Punto, Xantia-še najboljši francoz za tiste cajte)
Default avatar

DRRR

varnost! je napisal/a:
Najina dva ... je napisal/a:

jaz pa ne bom nikoli razumela, da vam je škoda denarja za dražje - torej varnejše avtomobile. v bmw je npr. samo železen "obroč" pod "plehom" vreden več, kot vaš novi avto za manj kot 20.000. kako eni tega ne vidite in vam je važno samo, da vas avto pripelje od A do B. Izgubiš na vrednosti ja, ampak si varen pred nesrečnimi situacijami...čedalje več je takšnih, ki iz neznanih razlogov zapeljejo na nasprotni pas, ki prehitevajo tudi tam, kjer lahko ali kakorkoli...koliko je bilo v zadnjem času nesreč s picasoji, clioti ipd., ki so se tragično končali, ne glede na vzrok nesreče? pa vsak lastnik prej tako razmišlja...raje novega, kot za isto ceno rabljenega...eh...
...pa dost bolj varnega(bolj opremljenega), udobnejšega, manj izgubljajočega na ceni, itd..folk je glup, kaj češ..

Če se kdo spomni Volvota 850 in S70, bo vedel, da sta imela za sprednjimi in zadnjimi odbijači težke železne traverze in pri bumu sta imela le počen plastični odbijač, drugi udeleženci so bili pa totalno sesuti...
Default avatar

Prodajaj ...

.... ti tele cvetke komu drugemu. Ma sem glih tolk glupača, da res verjamem, da so vsi ti vilvoti in mercedesi in bmwji in vse kar spada zraven, kupljeni zaradi železnih obročev. Prav zares vam kimam.
Default avatar

Sploh pa ...

... vozim previdno in po predpisih odkar so me dobili na radar. Tudi jaz, ki pač ta hip niti nimam za železne obroče, lahko naredim kaj za varnost svojih otrok. Me prav zanima, kdo je statistično varnejši- Oni z avtom za 70 000 ino več, ki s težko nogo podi ovce s ceste in se zraven počuti oh in sploh frajerja, ali jaz z ubogo xarico, za katero sem prav srečna, da jo imam, pa se takim kar naprej globoko spoštljivo umikam, pa lep pozdravček.
Default avatar

DRRR

Prodajaj ... je napisal/a:
.... ti tele cvetke komu drugemu. Ma sem glih tolk glupača, da res verjamem, da so vsi ti vilvoti in mercedesi in bmwji in vse kar spada zraven, kupljeni zaradi železnih obročev. Prav zares vam kimam.
Kakorkoli vzameš, 90 % kupcev avtomobilov na splošno kot prvi pogoj postavlja varnost(št. airbagov, vsa pomagala kar se tiče zaviranja in stabilnosti, višina in teža avta, itd..) in porabo...

Sem siguren da je kupovanje prestižnih terencev pogojeno v 90 % z varnostjo...
Default avatar

Čim boljš

DRRR je napisal/a:
Prodajaj ... je napisal/a:
Kakorkoli vzameš, 90 % kupcev avtomobilov na splošno kot prvi pogoj postavlja varnost(št. airbagov, vsa pomagala kar se tiče zaviranja in stabilnosti, višina in teža avta, itd..) in porabo...

Sem siguren da je kupovanje prestižnih terencev pogojeno v 90 % z varnostjo...
Ja seveda, varnost pa dostop do vikenda , a ne ? To so izgovori, drugač pa hočjo vsi čim bolj fancy in velik avto. Z mano vred.
Default avatar

Eden, ki

je priznal :))
Default avatar

varnost!

Sploh pa ... je napisal/a:
... vozim previdno in po predpisih odkar so me dobili na radar. Tudi jaz, ki pač ta hip niti nimam za železne obroče, lahko naredim kaj za varnost svojih otrok. Me prav zanima, kdo je statistično varnejši- Oni z avtom za 70 000 ino več, ki s težko nogo podi ovce s ceste in se zraven počuti oh in sploh frajerja, ali jaz z ubogo xarico, za katero sem prav srečna, da jo imam, pa se takim kar naprej globoko spoštljivo umikam, pa lep pozdravček.

ti si že s tem odgovorom pokazala, koliko ti je do varnosti otrok :D nič ali še manj! glavno, da lahko rečeš, da ste kupili NOV avto in to ugodno :))) kriza no :)))

s to tvojo xsarico se ti lahko v vsej svoji sreči umikaš in voziš kolikor hočeš počasi, dokler ti to uspeva...če slučajno kdorkoli od "nas" iz neznanega razloga zapelje vate, je to tvoj konec, 100%, frajer gor ali dol...meni bi bilo v tistem trenutku čisto vseeno, kdo je kriv, ali jaz, ali ti, bila bi pa sigurno srečna, da imaš ti tvojo ljubo xsarico, ker bi to pomenilo 100% preživetje mene in vseh mojih sopotnikov...tako da ja, dokler vas bo večina tako razmišljala, bomo mi na varnem :P

in JA, ker nismo bili toliko omejeni finančno, smo gledali predvsem na VARNOST (no ja, saj izgleda tudi čisto kul), eni si pa tega očitno nočene privoščit, ne samo sebi, niti svojim otrokom. raje novo xsaro kot star avto :)

malo poguglaj za kakšnimi fotografijami nesreč...xsara proti BMW (čisto tako za primer, da boš vedela, kaj pišeš)