Najdi forum

Plačilo kazni

Mislim, da je bil pred kakim letom objavljen članek o gospe, ki je vursu prijavila mučenje živali. Eden ali dva mučena kužka sta kmalu skrivnostno izginila.
Gospo o izgonitju in mučenju pristojni, čeprav je navedla svoj naslov niso obvestili. Poslali so ji celo ploložnico za plačilo kazni, ker naj bi se ta gospa vse skupaj izmislila.

Imam zelo podoben primer, zato bi vas najlepše prosila, kje se ta članek nahaja.

Objavljen je bil v vseh javnih medijih, ganes pa ga nikakor ne najdem.

Lepo vas prosim za pomoč.
LP

Jaz pa to prav nič ne verjamem, pa kdo vas tako straši za take stvari? Če vemo da imamo prav, potem imamo, pika! nihče nam nič ne more, imamo pravico zaščitit živali in se ne pustite ustrahovat prosim

Pišeš neumnosti! Pa še kako se lahko kaj takega zgodi. Sem tudi sama imela primer, ko sem nekoga prijavila, sem imela prav in še vedno imam prav. Kaj se je zgodilo? Znašla sem se na sodišču, ker bi si naj vse skupaj izmislila, na sodišču so me obravnavali, kot da sem zločin zagrešila jaz, saj so potem tožili mene in če drugega ne, sem si morala plačati odvetnika.

Tako da, sama se v to pač ne bom več spuščala. Pri nas pravice ni in še zdaleč ne drži, da nam nihče nič ne more, če imamo prav. Res pa je, da v mojem primeru ni šlo za zaščito živali, temveč otroka !

nova
Uredništvo priporoča

Najbolj jo odneseš, če pravico vzameš v svoje roke in mučitelja ubiješ. Če je to kr eden xy z drugega konca Slovenije, za katerega si slišal iz medijev, te mogoče sploh ne povežejo z njim. Če pa te, ti dosodijo itak samo par let aresta al pa še to ne in to ne glede na odvetnika.
Če pa si pošten in prijavljaš, pa te stane to veliko časa in denarja, ki ga zmečeš za dobrega odvetnika.
Tako je to v tej Sloveniji.

se povsem strinjam z napisanim

Ja, dejmo zdaj kar pobijat. Ste normalni?

Spet ti s svojimi umotvori! Ko bom videl, da kje koga mučijo, te pokličem, pa prijavi!
Sam se zaradi prijave ne mislim več zagovarjat po sodiščih!!!

yo, reči ti kar hočeš, samo takega ki muči živali ni nič škoda če ga takoj šisneš v glavo.

Se začenjam bat t.i. ljubiteljev živali.

Prej ali slej bo nekomu presedlo, ker ga bodo oglobili za ‘krivo’ prijavo mučenja in ko bo še mučena živali izginila neznano kam, bo šel in pobil mučitelja. Ko enkrat pade kaplja čez rob, pade čez rob. Se je že mnogokrat in mnogokje zgodilo, da sodniki niso dosodili pravične kazni in so ljudje vzeli zadevo v svoje roke. Pa ne samo ljubitelji živali, ampak tudi tisti, ki sovražijo pedofile, morilce otrok,…
Torej, draga Yo, boj se tega, da državne inštitucije ne opravljajo svojega dela tako kot je treba in se pač ljudem zarad tega zmeša, ne pa ljubiteljev živali. Nobeno pobijanje ni pravično, samo ko nekoga nekaj požene tako daleč, ne razmišlja več, kaj je prav in kaj narobe. Si predstavljaš, da tebi nekdo muči in ubije mamo, fanta, psa,…? Če boš rekla, da bi pač lepo sprejela, da bi dobil za mučenje in uboj človeka 5 let aresta, za psa pa 1 leto pogojno, vse čestitke! Spadaš med kakih 5% ljudi, ki so sposobni odpustiti popolnoma vse. Ostali bi pa neprištevni delovali po načelu ‘zob za zob’.

OK, zagovarjati ubijanje iz kakršnega koli razloga je v vsakem primeru več kot samo narobe.

Poleg tega bi bila pa to najhujša stvar, ki bi jo tak človek lahko naredil živalim in ostalim, ki se zanje borimo. Vsi skupaj bi dobili še večji sloves ekstremistov, verjetno še manj pravic in še bolj omejene postopke, nas bi še 10x bolj preverjali in živalim bi se godilo še slabše.

Tudi zagovarjanje “vzemanja stvari v svoje roke” vodi le v anarhijo in se tudi še ni prav velikokrat dobro izteklo

Vsako prijavo se da spisati tako, da je prijavitelj zaščiten, če je dovolj pogumen si lahko precej z lahkoto zagotovi tudi dovolj publicitete v končni fazi, da je ukrepanje inštitucije nujno. Zatekanje k nekim srednjeveškim metodam in spuščanje na nivo nasilnežev pač ni oodgovor.

Bi pa verjetno pomagalo že, če bi se z živalovarstvom aktivno ukvarjalo več moških, ker tako kot je sedaj, se celotne “scene” (tu vključujem tudi vse samostojne prijave ipd.) drži stigma histeričnih babnic, ki jih ni treba jemati resno.

Torej: ubijati je napačno, če to počnejo drugi. Če to storim jaz, imam do tega vso pravico, ker sem le “vzela stvari v svoje roke”? Bog nam pomagaj …

Zakonodaja je namenjena prav temu, da se ljudje ne pobijamo vsevprek, ker bi jemali pravico v svoje roke.

Torej: ubijati je napačno, če to počnejo drugi. Če to storim jaz, imam do tega vso pravico, ker sem le “vzela stvari v svoje roke”? Bog nam pomagaj …

Zakonodaja je namenjena prav temu, da se ljudje ne pobijamo vsevprek, ker bi jemali pravico v svoje roke.[/quote]

Kakšna zakonodaja neki ! Sem prijavila mučiteljico,nato bila prijavljena z njene strani, se morala zagovarjati z odvetnikom in reševati sama sebe, ker sem nekomu želela pomagati!
Res bi dosti bolje bilo, da bi dotični osebi zavila vrat.
In da mora kdo vzeti stvari v svoje roke, so krivi sodniki in še enkrat sodniki, ker ne znajo opravljati svojega dela !!!!!!!
In dokler nam bodo sodili takšni sodniki, se strinjam s teboj: Bog nam pomagaj…..

Ne zagovarjam pobijanja in anarhije, samo povzemam dejstva in kako deluje človeška psiha. Če ni pravih kazni za kazniva dejanja proti nemočnim (otrokom in živalim), to ljudi spremeni v pobesnele morilske stroje, pa če verjamete ali ne. Takrat nihče od njih ni sposoben treznega razmišljanja. Krivi pa so predvsem sodniki, ker še nisem slišala, da bi v kakšnem primeru dosodili najvišjo zagroženo kazen (ki so še vseeno nizke, ampak bi verjetno vsaj delno preprečile razna maščevanja).

edina prava kazen za mučitelje živali bi bila, da bi jih njih potem mučili, edino tako slovenceljna navadiš reda,kot s prometnimi kaznimi, tako dolgo bo norel dokletr mu na bodo vozniške vzel

Se strinjam s tabo, se mi pa obrača želodec ob tem vašem poimenovanju Slovencev.
A ti nisi Slovenec? Ker, če si, potem ponižuješ tudi sebe!
In itak to nima veze z državljanstvom, barabe so po celem svetu!

Meni se zdi pa izraz slovenceljn idealen za tisti del našega prebivalstva, ki je prav takšen, kot ga opisuje Svetilnik in na katerega prav zares ni nibenega razloga, da bi človek bil ponosen nanj.


nika je lepo razložila zadevo, bom poskušal še jaz, nisem mislil da ima to kakšno zvezo z državljanstvom, ta izraz je velikokrat uporabila svetlana makarovič, izraz slovencelj je izraz za bedaste, primitivne, nazadnjaške, terciarne, farške in sploh obče zanikrne predstavnike slovencev, jaz s tem izrazom na žalim sebe,ker na spadam v to kategorijo.

Ja, vem, da je ta izraz zrasel na zelniku S. Makarovič. Ampak takšno govorenje je zame poniževanje celotnega naroda. Kar pa sicer ne pomeni, da imam o Sloveniji in Slovencih lepo mnenje….

Zakaj?

Zakaj ne bi smeli biti kritični? Sploh do tistih, ki si zaslužijo kritiko? In sploh v primeru, ko gre za nekaj takšnega, kot je narod, ki mu pripadaš? In če lahko z eno besedo te ljudi ločiš od tistih, ki to niso (ali vsaj ne v takšni meri) zakaj ne, sploh če je tako zelo ustrezna?

Se večinoma strinjam tudi s Svetlano Makaraovič. Mogoče je ona malce bolj ekstremna in jo moti malce več stvari ampak bistvo pa ostaja enako

O slovencu nasplošno težko kaj sila dobrega rečeš. Ne o posameznikih seveda, takole nasplošno smo pa precej gnil narod, v prekrasni deželi

New Report

Close