Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč koliko tolerirate alkohola pri partnerju

koliko tolerirate alkohola pri partnerju

Takole, v družini imamo resen problem z alkoholom. Pravzaprav ga ima moj mož, jaz sem tista, ki se jezim na njegovo popivanje. Gre se pa za primer moškega malo čez 30, ki ima redno službo, v družbi in pred žlahto se zna kontrolirat, doma pa si da duška s solo popivanjem. Ni nasilen, vendar se drugače obnaša, zadah skuša prikrivat z mentol bonboni, sicer pa vonji itak pridejo ven pri potenju, zaspi kot klada in smrči… Ne razume, zakaj me to tako moti, v isti sapi pa si želi nežnosti z mano. Seveda se mi tak gabi in me dan za dnem odvrača, tako da se odtujujeva. Po njegovih besedah tudi po moji krivdi, ker on, da si me želi. Potem misli, da bo dan ali dva treznosti dovolj, da si bom jaz želela njegove bližine.

Kolikokrat na mesec/teden se vi spopadate s tem, če se? Ker na žalost sem opazila, da najina družba, sosedje, sorodniki jemljejo alkohol zelo na lahek način. Mogoče zato, ker njim kozarček ali dva ob priložnosti zadostujeta in potem doma ne doživljajo nadaljevanja. Pri marsikateri družini pa opažam, da je pač žena tiho iz ljubega miru in potem na zunaj čisto vredu funkcionirajo.

Meni je take navidezno vredu družine zadosti. Ne grem se več in ne bom prenašala takega ponižanja, čeprav ne letijo ne grobe besede in ne batine. Tekom let sem dobila že tako trdo kožo, da bom verjetno prenesla tudi obtoževanje okolice, da sem jaz razdrla zakon samo zato, ker nisem dovolj tolerantna.

Aja pa še to. Nimam pojma o kakšnih količinah popitega alkohola gre, ker tega pač ne morem kontrolirat. On govori o enem pivu ali kozarčku vina, videt mu je pa mnogo več. Se pravi imam servirano še laž in prikrivanje.

Dedci se delimo na alkoholike, deloholike in babjake. Najslabši so tisti, ki v sebi skrivajo neko kombinacijo prej naštetih variant.

Upam, da uredita situacijo.

Po moje, če te moti imaš pravico to povedati. Vseeno pa je odvisno tudi od tega, koliko spije. Midva z možem tudi praktično vsak dan spijeva kako enoto ali dve alkohola. Pač se zvečer vsedeva in se malo pogovoriva, pa odpreva kako pivo ali pa kozarec vina. Ker je to vsak večer, se mi zdi, da je preveč, ampak je luštno, pa razen tega, da po priporočilih presegava dnevno priporočeno dozo, nikomur ne škodi. Še s…. je boljši, pa ne ker bi bila pijana, ampak že eno pivo malo sprosti po službi, obveznosti, skrbeh…

nova
Uredništvo priporoča

sam sicer nisem hud ljubitelj alkohola, piva pa sploh ne pijem… pa me zanima če me lahko kdo razsvetli čemu je po vašem temu tako da sta alkohol in tobak legalizirana ne glede na vse smrtne žrtve ki sta jih povzročila, da ne govorim o vseh razbitih družinah ki jih je prizadela alkoholna omama, o vseh zdravstvenih težavah ki jih povzroča tobak… konoplja zaradi zlorabe katere pa ni NIKOLI NIHČE umrl ter imel resnejše zdravstvene posledice pa je illegalna? 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

kakšno pivo ali deci ni problem, količine so pomembne. Poznam babe, ki dedu najedajo za vsak kozarček vina in potem dedu dopiz+++ in spije še več. Menda veš, koliko je alkota doma in koliko zmanjka, če pa to tako dobro skriva je pa sigurno alkohlik

Jaz rada spijem kako pivo ali kozarec vina – priznam. Vendar se to zgodi maksimalno enkrat na dva meseca, poleti mogoče malo pogosteje. Zvečer, v družbi, ob hrani. Nikoli čez dan ali če vem, da imam še kake obveznosti. Moja toleranca za druge je tudi približno tu nekje. Nam se pivo v hladilniku pogosto postara čez rok uporabe 🙂 Vidim pa pri sosedu stalno pivo v roki: ko pride iz službe domov in si gre odpočit na vrt, ko kaj dela, ko pridejo obiski, ko … Pijan je resda redko, ampak meni so njegove količine daleč pretirane. Njemu se recimo splača posebej zbirat pločevinke, da jih vozi v odkup. Jaz bi za kaj takega rabila leta in leta.
To, kar dela tvoj mož, je po moji oceni daleč čez mejo. Še huje je, če pomisliš, da bo verjetno sčasoma šlo samo na slabše – redko gre na bolje. Si pa v težki situaciji, ker je toleranca do alkohola pri nas še vedno čisto prevelika. Sem prepričana, da bo večina ljudi v tvoji bližini videla problem v tebi, ne v njem. Ampak to naj ti ne bo merilo.
Pri nas doma – se pravi, ko sem še živela pri starših – tudi ni bilo redno alkota na mizi. Ob praznovanjih ja, pa oče ob nedeljskem kosilu en deci, in to je bilo to.

Ne bi tolerirala več kot pet piv na leto. To sem vsakemu povedala, preden sem se spustila v zvezo in tudi temu sem. Noben moški s tem ni imel težav, ker sem vedno izbrala takšne, ki tudi brez mojih pravil niso pili. Gospod mož ne spije več kot pet piv na leto.

Ok, tudi to je oblika alkoholozma,sam da je pač zelo sprejemljiva, ker se dela v dvoje in ker ni nobenih posledic, v smislu, da enemu ne paše in na ta račun ni prepirov in krega. Je pa tudi to alkoholizem, enostavno

Vprašanje je umestno, razlika je pa na dlani: če greš ti po odmerek mamila, je to z izključnim namenom, da si zadet. Če spiješ deci vina ali tri deci piva, pa ne čutiš ničesar, razen užitka ob pitju, tako kot uživaš ob dobri hrani. Podobno je pri cigaretih, lahko ostane samo pri uživaškem enem ali dveh cigaretih na dan, ni treba, da si zasmradiš pljuča do raka. Pri mamilih te meje ni, ne moreš dozirat samo toliko, da je nek obred. Mogoče džoint, če potegneš samo en dim, ampak se bodo vsi strinjali, da to nima nekega smisla 🙂

Za pitje alkohola je vedno in v vsaki situaciji možno najti razlog, opravičilo, razlago, pojasnilo.
Vsakdo sam pri sebi ve kako gleda na to in na pitje drugih in mu nihče ne more povedati koliko je še najbolj prav ali zadosti. Če koga to kakorkoli moti, je najboljša nulta stopnja tolerance.

Alkoholik je, potrebuje zdravljenje, on to ve… vendar je težko. Ve, da dela narobe, sicer ne bi 2 dni abstiniral, da bi s tem kupil tvojo bližino.

Nujno rabita oba pomoč, kakšno žal ne vem, oziroma na koga se obrnit. Mogoče ve kdo drug tule.

Moj oče je alkoholik. Bolj, kot se bosta odtujevala, bolj lahko popivanje preraste v “jezno” popivanje in PO MOJEM MNENJU takrat lahko tudi kakšno modrico dobiš – najbrž boš padla po stopnicah.

Boli, kar sem ti napisala, toda… Če te ima rad.. naj neha, sicer moraš stran. Žal mi je, da ti to pišem, toda posledice alkoholizma sem prevečkrat občutila na lastni koži od očeta. (Nikoli meni udaril, vendar občutek, da mu alkohol pomeni več kot jaz…) 🙁

Stara sem 31 let in ga skoraj ne vidim, kot da je izbrisan iz mojega življenja, čustva do njega so postala mlačna.

Če imaš otroke, bodo čez leta o svojem očetu pisali enako.

V mojem primeru je tudi tako, da mame ne morem zares spoštovat, ker je ostala z njim, zato ji pripisujem, da ima njega raje, kot mene. (Vem,d a ima zgodba več plati in je dosti širša in se je s par besedami ne da opisat…. toda) Mogoče sedaj bolje razumeš kaj se ti dogaja.
Upam,da sem ti pomagala.

Moj pije samo na morju v kampu, jaz tudi:) Tam si dava duška.
Doma ne pijemo nikoli, nimamo niti ene steklenice alkohola.

Moj bivši je po mojem mnenju definitivno popil preveč, pa tega na smrtni postelji ne bi priznal. Mislim, da sama veš, da je prestopil mejo, če to vpliva na vajin zakon. Sama veš, koliko si pripravljena še vztrajat v takem zakonu. Jaz sem se ločila. Ena boljših odločitev v mojem življenju, čeprav po ločitvi nikakor ni bilo lahko. Prijateljem in sosedom se pa bivši še vedno zdi čisto kul in sem jaz zmešana, ker sem se hotela ločit, ker z njim je pač zabavno. Meni pač ni bilo. In mi je čisto vseeno, kaj si drugi mislijo, meni je sedaj mnogo lepše.

Sploh ne bi tolerirala!
Da nekdo pije sam, meni ni …
Dobil bi analizo mozganov in duse, takoj. Ce ne bi pomagalo, potem pranje mozganov in ce to ne bi pomagalo, potem…

Nisem anti alko, doma imamo alkohol in ga z mozem obcasno uzivava po kozarcek ali dva, ampak da se ga nekdo nalije sam s sabo, pa mislim, da ni vse ok…

Vprašanje je umestno, razlika je pa na dlani: če greš ti po odmerek mamila, je to z izključnim namenom, da si zadet. Če spiješ deci vina ali tri deci piva, pa ne čutiš ničesar, razen užitka ob pitju, tako kot uživaš ob dobri hrani. Podobno je pri cigaretih, lahko ostane samo pri uživaškem enem ali dveh cigaretih na dan, ni treba, da si zasmradiš pljuča do raka. Pri mamilih te meje ni, ne moreš dozirat samo toliko, da je nek obred. Mogoče džoint, če potegneš samo en dim, ampak se bodo vsi strinjali, da to nima nekega smisla :)[/quote]

me zanima čemu je konoplja (kljub dokazani zelo manjši škodljivosti od tobaka in alkohola) prepovedana, tobak pa alkohol pa sta kljub velikem številu smrtnih žrtev dovoljena 🙂
predvsem me zanimajo čemu taka dvojna merila…

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Prva tvoja naloga je, da ugotoviš koliko sploh popije. Če popije popoldan eno pivo, ali dva deci vina, še ni alkoholik, smrdi pa po alkoholu.
Če popije več, pa imata težave. In seveda imaš ti vso pravico zahtevati, da te ne zapeljuje z zadahom po alkoholu.

In to brezalkoholnih, da se razumemo. Če je moj mož, mora delati tako kot jaz rečem in nič drugače.

ni važno koliko alkohola toleriram ampak kdaj, če ga piješ med vikendom, je meni vseeno, ker ga tudi sama, ni mi pa všeč, ko so eni sredi tedna trdi ko mine, da tudi v službo ne morejo. moj ni tak.

Bilo bi drugače, ko bi vedeli a gre za eno pivo ali tri in več. Moj spije, ko ima družbo al pa ko kaj dela( fizično težka dela zunaj, pa sonce) tud po dve, tri piva, če mu pa paše pa sok, seveda je doma, če mu glih zapaše, drgač bo spil raje radlerja. Jaz nikoli ne pijem, ampak me tole njegovo pitje ne moti. Ni pa to vsak dan, dan za dnem, res pa da včasih pride to tud po 4x/teden, včasih pa cel mesec nič.

…potem začnem lomit prste….potem če ne pomaga lahko tud kakšno psihloško….z mano se nihče ne igra…

New Report

Close