Najdi forum

Debela stegna – 5 kg

Hej! Sem nova na tem forumu in sem danes začela z dieto… Želim, da mi daste nekaj napotkov za še uspešnejše hujšanje.

Stara sem 15 let, imam 52 kg, visoka sem 162 cm. Imam močne kosti in kar nekaj mišične mase… Obiskovala sem že fitnes, trenirala ples, odbojko, bila sem aktivna v glavnem. Doživela sem že tudi anoreksijo, ki sem jo prebolela…Ker sem se zredila 3 kg, jih želim ponovno izgubiti in še kakšnega dodatnega tudi. Ker sem mlada, mislim da bo šlo relativno hitro dol. Želim shujšati predvsem v stegna… Ampak potrebujem pomoč. Naj povem, da vsako jutro tečem okoli pol ure v hrib, na tešče seveda. Ko pridem domov, pribl. ob treh se odpravim ponovno teči, spet isti krog – okoli pol ure v hrib… Nekje okoli šeste ure se s starši odpravim hodit, pravtako v hrib… Hodimo pribl. 1 uro in 15 min s palicami – nordijska hoja… Danes sem si izposodila tudi knjigo za lepa, čvrsta stegna… Imam zelo suh trebuh, izrazita rebra… Skratka trebuh ni problem, problem so samo moja stegna, ki niso ravno najbolj celulitasta, seveda pa ga imam nekaj tako kot skoraj vsaka punca. Ne rečem, da imam izredno mišičaste, ne trdim niti, da nimam nič maščobe. Imam! Predvsem na notranji strani stegen, rada bi imela večjo luknjo med nogami in pač lepše oblikovane noge… Rada bi dosegla čimprejšnje rezultate… Razmišljam o nakupu fat burnerja Lipo 6 Hers. Kaj pravite? Aja, prehrana… za 10 dni sem se odločila da bom jedla samo ananas in pila vodo, baje kar učinkuje… A mislite, da bi že lahko bili kakšni rezultati v 10 dneh? Prosim tudi za napotke, kaj delam narobe… Kako izboljšati vadbo? Želim lepe, suhe, manekenske noge. Seveda ne v 10 dneh… Ampak čimprej pa res…. Razpišite si, podelite z mano izkušnje… Pomagajte mi prosim:) Včasih res izgubim voljo zaradi stegen…

Hej,
kot prvo: ne pretiravaj. 🙂 Tvoj post me je že takoj spomnil na anoreksijo. Jej normalno, uravnoteženo.
drugo: tovrstna vadba ti oblikuje konkretne, močne mišice, kar pri ženskah ni nujno lepo. Za dolge lepe noge priporočajo pilates, kjer mišice razvijaš na malo drugačen način, so daljše in bolj “vitke”.
Poskusi. 🙂

A res? Jaz sem pa mislila da bom ravno s tem dobila ravne, dolge, lepe mišice… Ker prakticirajo to mnoge punce, ki imajo zavidanja dobro postavo. Nisem vedela, da hoja in tek oblikujeta močne mišice… Naj povem, da tekam zmerno, počasi… Bom upoštevala za vaje;)

nova
Uredništvo priporoča

Še nekaj! Če bi delala vaje za mišice primikalke(notranja stran stegen)… po več ponovitev mislite da bi se oblika nog spremenila, ali bi morala še za druge mišice na nogah tudi?:)) ker moti me le notranji del… in prosim za odg. glede fat burnerja lipo 6 hers, najlepša hvala vsem!

kids these day….

1. ne potrebuješ hujšanja!

2. prehrana, ki si jo nameravaš privoščiti v v naslednjih 10 dneh (samo ananas in voda), je za dekle tvojih let zelo neprimerna, saj se še razvijaš, hodiš v šolo in za povrh aktivno živiš (navajaš več kot 2 uri dnevno aerobne vadbe). S tako prehrano si boš naredila več škode, kot koristi! Jej uravnoteženo in pestro hrano – veliko zelenjave, zmerno sadja, dovolj beljakovin ter zdravih maščob.

3. tudi pri gibanju po moje pretiravaš – če ne boš upoštevala nasveta o pestrejši hrani, boš izgorela. Mirne duše izpustiš nekaj od te vadbe in raje dodaš (ko boš uredila prehrano) 2x tedensko nekaj vaj za moč (sklece, trebušnjaki, izpadni korak, počepi…).

Prvo moraš uredit prehrano. Če boš jedla samo ananas in pila vodo bo tvoja koža po 10ih dneh mlahava, še najbolj na nogah, kjer so največje mišice. Rabiš več beljakovin v hrani, znižaj hidrate in imej zmerno količino maščob. Za tvoja leta in težo nekako takole dnevno

150g beljakovin, 150g hidratov, 30-40g maščob, kar znese približno 1500 kalorij.

Fat burner ti ne bo pomagal dosti, verjetno čisto nič, tako da ne zapravljaj denarja.
Delaj predvsem izpadne korake, počepe, sonožen poskok (naprej ali v stran) in če imaš možnosti fitnesa delaj vaje za gluteus (zadnjico).
Tek ti bo koristil tako, da se ne obremenjuj s tem.

Lp

Ja ne vem, tako sem slišala. Take intenzivne vaje (sploh hrib) delajo močne stegenske mišice, notranje in zunanje stegenske pa niti ne delajo tako zelo veliko. Zunanje delajo fajn pri rolanu (preizkusila prejšnji teden, po letu pavze spet na rolerjih, au muskelfiber) notranje so pa itak nemogoče.

Še ena splošno znana resnica je, da moraš med takimi intenzivnimi treningi imeti malo pavze, tako da vsak dan ti takih hribovskih podvigov ne priporočam, tudi mišice se morajo odpočiti. Podpreti jih moraš tudi s primerno hrano, če ne boš izgubljala samo mišičevje, ne maščobe.

glede fatburnerjev pa lahko prebereš tukaj http://mojtrener.com/prehrana/fatburnerji-poraba-mascobe-na-legalen-nacin čeprav se mi pri tvoji kilaži ne zdi nič kaj pretirano potreben. Sploh pa pri tvojih letih! Zdaj ves ta špeh (ki ga itak nimaš) še rabiš, da se ti telo dokončno razvije. 🙂

Resno, pamet v roke, hrano v usta, brez pretiravanja.

Samo ne nekih fat burnejev prosim, čista kemija.

Drugače pa kolikor vem če delaš intenzivne vaje za stegenske mišice (poleg teka še pilates in ostale zadeve) vsak dan a ni potem tako, da telo začne porabljat tako maščobo kot mišice in se v vsakem primeru zožaš?

Multiposting ampak ok:
Moj fant, ki je konkreten možak in ne shiran kot ti 🙂 si je kupil fatburner, da bo malo pospešil zadevo. 2x vzel in nikoli več, ker mu je tako pulz nabilo, da se je počutil, kot bi bil zadet ves čas.

Ves tisti kofein, guarana, ipd … če odsvetujejo preveč kave, ne vem, zakaj bi bili fatburnerji ok.

Punca, pogovori se o tem s starši. Pa kaj ti si normalna, da boš jedla ananas in pila vodo??!!! Bodi resna no in pri teh letih pusti fat burnerje pri miru, sploh ob tako intenzivnem športanju in tako revni prehrani.

Stegna se oblikujejo z vadbo na dooolgi rok in uravnoteženo prehrano. Brez slednjega boš samo dehidrirala, kar se bo seveda poznalo na tehtnici in kot placebo pri tebi v ogledalu. Svojemu telesu pa boš naredila nepopravljivo škodo.

Bodi resna no, imaš popolnoma dovolj kg za svojo velikost. Sprijazni se, da morda nikoli ne boš imela drugačnih stegen kot jih imaš, imej se rada in svoja stegna, z zdravjem pa se ne igraj.

Če pa res misliš, da moraš kaj spremeniti, odstraniti nekaj maščobne mase, čeprav me zmrazi tvoj stavek o izrazitih rebrih, pa si malce poglej jedilnike tu gor, ki jih pišejo kakšni fitnes mojstri, zagoitovo pa nihče ne omenja ananasa in vode. Včasih pomislim, da bi bilo potrebno prepovedati razne cosmpolitane in podobno sranje revije, ki pišejo o hitrih dietah, potem pa punce pri 15-ih sprašujejo takšne norije.

Ne bi rada pametovala, ampak pri takšnih letih se je težko kar sprijaznit s svojo postavo 🙂
In vsak se na to odziva drugače.. nekatere bodo izbrale zdravo in počasno pot, nekatere bodo zašle v ekstreme, nekatere pa se bodo smilile same sebi.
Če je imela anoreksijo, jo bo imela vedno, edino če je res ena izmed tistih srečnic, ki se ji je uspelo dokončno rešiti tega.

Tu bo tvoj odgovor. To povzroči višje vrednosti cAMP in potem se hormon HSL aktivira. Od njega je odvisno koliko maščobe se potem lahko porablja iz zalog oz kolik teh bo na voljo, ko boš želela porabljati maščobe za energijo. Vendar je to le en del zgodbe. Maščobne kisline, ki so zdaj na voljo moraš pripeljati v mišice ali v jetra, kjer se lahko porabijo za energijo. To se recimo zgodi, ko tečeš ali delaš naporen trening v fitnesu z utežmi ali pa ko si na ketogeni/low carb dieti. Zdaj moraš še porabiti te maščobe. Tu bi naj pomagal L-karnitin. Če kar skopiram, kaj naj bi L-karnitin počel.

Torej L-karnitin naj bi pomagal zvišati vrednosti CPT encima, ki določa koliko maščobnih kislin bo prišlo v celične mitohondrije in se bodo porabilo za energijo. Nažalost so te količine zelo majhne in imajo zelo malo vpliva na CPT encim. Kar dejansko pomaga zviševati vrednosti CPT je zaloga glikogena v telesu in aerobna sposobnost. Manj bo glikogena v telesu več bo maščobnih kislin prišlo v mitohondrije, večja bo poraba maščobe. Večja bo aerobna sposobnost posameznika, večja bo poraba maščobe.

Zdaj veš malo več. Če nimaš urejene prehrane in vadbe, lahko vidiš, da ne bo rezultatov, ne glede na vse dodatke 🙂

Lp

Hvala vsem za komentarje, nasvete, skratka, motivirali so me, pomagali so mi:)
Naj odgovorim le, da anoreksije več nimam… sem se od takrat tudi zredila in jem normalne količine hrane, ampak seveda pa strah pred debelostjo ne gre in ne gre stran od mene. Ta trik ananas + voda sem res nekje prebrala ja…. in naj bi odvajal vodo iz maščobnih celic, seveda bi po njem imela normalno, uravnoteženo prehrano… Slišim odgovore rolanje je dobro:) Hvala bogu! Obožujem rolanje, kar se pa tiče teka… Tudi tečem rada in seveda počasi, tista skupna ena ura na dan mi je nekakšna sprostitev, ne ženem se nekaj in ne pričakujem nevem kakšnih rezultatov, upam in ciljam pa seveda na lepše noge, ampak če bom po tem in po eni uri nordijske hoje dobila tiste okrogle, debele mišice? Nevem no, upam da res ne! Če pa kdo ve kaj več o tem pa naj mi prosim pove, ker s tem bi verjetno naredila svojemu videzu več škode kot koristi.Pa še kot vidite nisem velika, imam daljši trup kot noge, za torej mi je to še toliko bolj pomembno… Sem pač v letih, ko se da največ narediti in se s tem enostavno ne morem sprijazniti, ker so lepotni ideali nekako tako zastavljeni… Sem žal punca takšne generacije… Vsi nasveti o vadbi za dolge mišice, še posebej za primikalke so mi in bi mi še kako prav prišli. Zlati ste:)

hihi, tudi jaz sem majhna, mama in oče pa sta mi podarila prelepa stegenčka. kot praviš ti, od pasa gor presuha, od pasa dol špehasta. :)) ampak imam take noge že od vedno, tudi ko sem imela 43 kil (nekoč davno v SŠ) sem imela še vedno malo bolj obilne noge.

Skratka, izkušnje moje sošolke, ki hujša že kakšno leto, s pilatesom: Občutek imaš, da ne delaš prav veliko, ker si od teka in fitnesa navajen visokega pulza, ampak rezultat se pozna. Pa še bolj sproščujoče je. Najbrž pa bo nujna tudi aerobna vadba, tako da bo nordijska hoja čisto ok. Jaz trenutno tudi delam na svojih stegnih in delam počepe in izpadne korake in take stvari.

[sub]Vem da je to ilegalno :[/sub]) ampak jaz sem si zloadala pilates videe (mary winsor) najprej 20 minut za začetek, da se privadiš na vadbo, drugi, 40-minutni je pa že kar zahteven in fajn razvijaš mišice z njim. 🙂

Pri 15ih letih razmišljaš o strogem hujšanju, s tem, da si že imela anoreksijo?
Kakšnim puncam pa zavidaš? Tistim, ki so stare 15 let in še niso razvite?
Jaz poznam eno 15.letnico, ki je zelo suha v noge in trebuh, vendar ona še ni razvita. Moj fant je rekel, da se vidi, da ima še otroško postavo.

Lepo je, da se ukvarjaš s športom, vendar ker se telo še razvija, ne smeš pretiravat. Moj prijatelj se je že v oš bildal, vendar je od takrat ostal iste višine kot je sedaj. Pa so mu že takrat zdravniki odsvetovali toliko anaerobne vadbe, ker baje, naj bi s tem nekako rast upočasnil.

Prehrana je najboljša, če je uravnotežena. To pa zato, ker s tem telo pridobi vse sestavine, ki jih potrebuje za tvoje zdravje. Kaj ti pomaga, da se ti poslabša imunski sistem in potem si skos bolna in ne moreš ob lepe vremenu iti ven? Druga stvar je ta, da če si na strogi dieti in potem začenš normalno jesti, telo to hitro shrani in se nazaj zrediš. Aja, pa stroge diete mladostnikom in otrokom ne priporočajo.

Dejstvo je, da si mlada in lahko kg hitro zgubiš brez nekega truda. Jaz sem starejša od tebe, pa sem zgubila 2kg v dveh tednih, pa sem vse normalno jedla.

Mislim pa, da ti ne rabiš hujšanja, ampak, da imaš samo malo bolj močnejše mišice. Pa dejstvo je tudi, da se razvijaš, mogoče tudi rasteš in tudi to pripomore k večjim kg. Čez 5let boš lahko imela več kg, čeprav boš imela lepo postavo. Pač dobiš na bokih, ti prsa zrastejo, bla bla…

Razumem, da mi želite samo dobro, a vendar sem trmasta vem in si želim doseči to kar hočem:)
Pippa bom pogledala, upam da najdem, lahko pa mi poveš kje si si ti to dol potegnila…

Ne vem če forum dovoli take objave, ampak jaz imam to – 20 minut:
http://btjunkie.org/torrent/Winsor-Pilates-20-Minute-Workout-DVD-Rip-XviD-Screw/3785c904b262fda31cebe9b38855d2156f40ba8ca642

in to (49 minut – fat burnin)
http://btjunkie.org/torrent/Winsor-Pilates-Maximum-Burn-Basics-amp-Fat-Burning-Sculpt-Your-Body-Slim/377532ccf99b0a0225d5d9c793f828b82692098f05b8

Potrebno je s pametjo hujšat. Kaj ti pomaga neka stroga dieta, po kateri se boš potem spet zredila. Bolje je manj stroga dieta pa bolj učinkovita. Mogoče je to težko dojet, ampak če telo ne dobi vsega, kar potrebuje, se maščuje. Čeprav je to naše telo mi nimamo vedno vpliva nanj.

Saj.. to je to.
[sub]Sama sem se ”od takrat” tudi zredila in seveda več jem, bila sem srečna in mislila da je že vse za mano. Potem pa pride kak dan ali kar več dni, ko sediš pred ogledalom in jočeš, ker ne preneseš pogleda na lastno telo, nevede prizadeneš svoje bližnje in lažeš sam sebi da je vse OK, s težavo požiraš hrano, ker veš da se bo nekam naložla in ne upaš v kopalnico, ker veš da te tam čaka tehtnica.[/sub]
No, upam, da se boš tudi tega tvojega strahu kmalu znebila.

New Report

Close