Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Emulgator sojin lecitin, kakšen je to, varen ali ne??

Emulgator sojin lecitin, kakšen je to, varen ali ne??

kupila sem tiste izdelke, koruzni vaflji so, vsebujejo, koruzo, sol in emulgator sojin lecitin. Zdaj me malo bega tale emulgator sojin lecitin. Mal sem ponetala in kaj veliko nisem izvedela, to dobijo iz soje in naj ne bi bil strupen ali škodljiv človeku, kot so recimo kakšni drugi emulgatorji.

Kaj menite ve? Hvala za nasvete.

Vse, kar ni z domačega vrta je silno nevarno, na dolgi rok strupeno. Notri so snovi, ki povzročajo poslušnost vsakokratnim oblastem. Podobno kot fluor pri zobni pasti …

ma kakšen osebek si ti, da pišeš take bedarije, prav smiliš se mi, da nimaš drugega dela, kot tule pisat bedarije!

Če ti kaj pomaga …
jaz sojin lecitin celo kupujem in jem, seveda pazim, da je pridobljen iz gensko nespremenjene soje … zadja pa, ali je res ali ni, garancije nimam. Skratka, če nisi alergična na sojo, potem je OK.

Lecitin je naravni vir dveh vitaminov skupine B: holina in inozitola, ki varujeta živčevje pred motnjami in sta bistvena za ohranjanje mentalnih in intelektualnih sposobnosti. Lecitin dodajamo hrani, ker v organizmu deluje kot emulgator in olajšuje prebavo in presnovo maščob. Je sestavina živcev, jeter in celičnih open.

No, malo humorja bi pa lahko razumela:-))

Sicer ti je ironično odgovorila, pa vendar te vprašam: kaj ali katera hrana je dan danes sploh zdrava? Res je zdrava domača hrana, ne pa najbolj, saj je zemlja zastrupljena.

Glede sojinega lecitina: kamot ga lahko konzumiraš.

Tudi ženskam v klimakteriju ga priporočajo, na splošno ni nič narobe, kdor ga konzumira.

za fante je tole zelo škodljiva zadeva, sploh zato, ker je prakrično že povsod dodana in ne razumem da to nekateri še posebej uživate, mal posrfajte na to temo.

Naravni sojin lecitin je odlicen za telo; spomin, ozilje, srce..
Vendar, ker je vecina soje GMO in prav ta sojin lecitin je gensko spremenjen v 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soje na svetu se ta GMO s.lecitin rabi v pregrambebi industriji.

Zdaj… koliko ta GMO sojin lecitin dejansko pomaga pri prej nastetim..je zdaj ta glavno vprasanje.

Tu je pomembno ali so se raziskave naredile za enako ucinkovitost na zdravje kot naravni s.lecitin.

Cuvajte si…★

New Report

Close