Najdi forum

lep pozdrav!

Ali mislite, da je zaroka po enem letu zveze primerna ali ne?(starost para: od 18 do 25 let)

Sama mislim, da je za to potrebna velika ljubezen in razumevanje!

hvala vsem

zvezdica zaspanka

Priporočam, da najprej živita skupaj kakšno leto. Tako šele resnično spoznaš partnerja in dobiš ali izgubiš željo po zaroki.

Ja to pri nama sicer ni možno, ampak planirava skupno pot. Ubistvu pa tega ne sprašujem zase, saj sva se tako ali tako že odločila za zaroko.Prepričana sem v naju!!!!
Zanima me splošno mnenje o zaroki?

lep pozdrav

zvezdica zaspanka

nova
Uredništvo priporoča

Zaroka..hm..odvisno kako jo jemlješ..nekateri imajo zaroko tako da takoj za tem določijo datum poroke..drugi smo bolj tako ali manj zaročeni “za hec”..midva s fantom razmišljava da se bova “zaročila”..dala si bova delat iste prstane, vendar datuma poroke ne bova določila..ko bo pa bo..če se gre zate ti bom takole rekla..če veš da je “pravi” zate in misliš ostati z njim..trenutno je dečko s katerim se želiš postarati…pol OK..drugače pa si raje zaroko naredita kot midva..nosita iste prstane v znak ljubezni, da se ljubita…pazi…naj pa ne bo prstan na tvoji roki da ga on in ostali vidijo..tudi ti si moraš to želeti…drugače bodita raje par in ne postavljajta edendrugemu pogoje ljubezni.
lp

Noelly hvala za pameten odgovor!
Popolno se strinjam s tabo…dobesedno! Mislim, da je moj fant tisti pravi, ki sem si ga toliko časa želela in iskala…ker se ljubiva pa se bova tudi zaročila vendar brez datuma poroke! To je samo nek simbol ljubezni in seveda obveza!

zvezdica zaspanak

Ja, tak odnos do zaroke je bolj zdrav. Prepričaj se le, da oba mislita enako. Moja kolegica in njen fant sta se zaročila pred 5 leti… Kolegica se je hotla poročit pri 21 (saj sva zaročena, a ne?), tip je bil pa čist paf (sej nisva rekla kdaj, kaj pa faks?! itd.).. No, sta prebrodila krizo, čeprav je bila ona hudo razočarana…

Zvezdica zaspanka..le tako naprej..uživajta v ljubezni in imejta se rada..meni je bilo bolj pomembno to ko me je fant klical in z veseljem rekel: “Tamala..imela boš najlepši prstan v celi SLO..”pa sem odgovorila..”Tamau..jaz mam najboljšega fanta v celi SLO..”..mal za hec mal za res..edin kar mi najbolj pomeni je to da si resnično t.i.”zaroko” želi z mano deliti..pa čeprav ni določen datum poroke..važen je da nosi prstan in vsakič ko ne bova skupaj in ga bo pogledal bo vedel da je obstaja oseba, ki ga ljubi..to naj bi mi vsi vedeli tudi brez prstana ampak naj nam dodaten nakit da še boljši občutek “prave” ljubezni, ne da ;)))
Noelly

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lepoooo:)))!

še to : na kateri roki se sploh nosi zaročni prstan? eni ga nosjo na levi drugi na desni?kje je pravilno?

hvala

zvezdica zaspanka

Pri nas naj bi zaročniški prstan bil na desni roki šele potem ko se poročiš imaš pa poročni prstan na levi roki…kao naj bi veljalo tako pravilo…baje..nisem 100 % prepričana če to drži…vendar jaz ga bom nosila na levi roki..padam na romantične ameriške filme…nosi ga na kateremkoli prstu pa naj se sprašujejo ali si zaročena ali poročena…v končni fazi je tebi vseeno…si oddana…vsem ostalim intersantom pa bo jasno da si zasedena ;)))
Noelly

draga Noelly!

prebrala sem, da se misliš ta vikend zaročiti:)))pravtako midva z mojim dragijem! V nedeljo imava 1 leto in to bo tudi datum najine zaroke!
Vso srečo ti želim pri ustrvarjanju globoke ljubezni.

lep pozdrvček

zvezdica zaspanka

Midva pa sva skupa 9 let. Oktobra, na moj roj. dan sva se zaročila (presenečenje, ko me je zaprosil, namreč nisva govorila o poroki – oba sva že bila poročena, skupnih otrok nimava, dolgo sva že skupaj…) in določila dan poroke.

Tudi sam imam mnenje da je to lepo, vendar se zaročita na tak način da si izmenjata prstane v znaku ljubezni, si povesta par lepih besed, se poljubita in objameta. Naj bo vajina zaroka, ne tako za publiko. Kot vidiš pri meni se stvari hitro obračajo, zato naredi to iz ljubezni – v znak spoštovanja.

Moj nasvet

Lp

Vso srečo golobčka, prav vesel sem da vsaj enim dobro stvari laufajo

Sharkon!

Najlepša hvala za take lepe zelje…boš videl tudi ti boš našel osebo ki te bo resnično ljubila in te predvsem spoštovala! Veliko sreče želim tudi tebi in hvala za nasvet!
Seveda najina zaroka ne bo za publiko, to bo samo med nama v znak ljubezni en do drugega!

lep dan še naprej

vem želi zvezdica zaspanka

Tako kot je Shark rekel, naj ne bo to zaradi publicitete, ampak zaradi ljubezni same…Sam pa menim, da je zaroka pri 18 za beybo še veliko prezgodaj. Saj se ne mudi, ali pač? Glede na to, da čujemo polno zgodb na račun nezrelih 22 in več letnic…se je malo za zamislit.

Prezgodaj. In sicer zaradi starosti partnerjev.

Meni je definitivno prekmalu…sicer pa sploh ne razumem ljudi ki hočejo oz. mislijo da morajo svojo ljubezen nadgrajevat z raznimi porokami, zarokami ipd…Ni važen obroček na roki, ampak tisto kar je v srcu…Če ljubezen zdrži in je prava lahko na zaroko in poroko počakaš tudi 10 let…in takrat si vsaj zihr da veš v kaj in s kakšnim človekom se v nekaj spuščaš…in takrat ko si v to prepričan poroka res dobi smisel in pravo vrednost. Moje mnenje.

Se gre zamislit tudi na račun fantov, ki niso zreli še pri 30ih tudi. To je boolj pereče in problematično vprašanje. Nismo samo punce take…:)

Zvezdica, po enem letu je zaroka še prehitra pri tej starosti. Čeprav se z leti viša in se lahko tdui sputiš na eno leto. Ampak mislim, da nekje do zgodnjih 20ih je pa še prehitro se zaročit po enem letu poznanstva. Pa, da se dva poročita, morata po mojem mnenju živeti vsaj nekaj časa skupaj, da vidita kako jima gre gospodinjstvo in ostalo.

Vprašanje je “se zaročiti ali ne”..je pa res, da vsak posameznik na “zaroko” gleda povsem s svojimi očmi..nekomu je to cel “waw-baw”..drugemu pa pač dodaten znak da se 2 ljubita..res je ne rabiš imeti t.i. “obroček” okrog prsta da dokažeš da nekoga ljubiš, še manj pa da ga nosiš zaradi “outsiderjov”..ampak če med njima vse lepo štima..zakaj si ne bi privoščila še dodaten nasmešek, mogoče dodaten znak ljubezni tudi s tem t.i. “obročkom na prstu”..saj je sama povedala, da ga ljubi in v ljubezni se je treba povzpenjati navzgor ( ne pa stati na mestu = kadar je že veza postala rutina, obveznost, ali navzdol = kadar se 2 ne ljubita/razumeta več tako dobro kot prej )..in mislim da je “zaroka” kakor si zvezdica zaspanka jemlje = višja stopnička..saj ni nobenih pogojev s temi prstani..pač imata se rada in to sta se odločila..brez datumom poroke..želja posameznega para..v končni fazi si boš dala prstan gor pa je to komu všeč ali ne…ti hodiš s tem fantom, noben drug in to da se imata lepo in da uspeta..si lahko ustvarita le vidva…pa noben od nas tukaj.
Zvezdica zaspanka hvala za lepe želje..tudi tebi želim še veliko lepih dni s tvojim “zaročencem”..kar je pa najbolj pomembno imejta se rada in ne ozirajta se na nas, na “outsiderje”..mi lahko svetujemo, vendar kakor vidiš 100 ljudi 100 različnih mnenj..nobeden pa od nas ne bo mogel videti niti s tabo deliti vsega lepega kar te še čaka..lp
Noelly

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close