Najdi forum

Naložbeno zavarovanje?

Zdravo vsem staršem,
z možem sva stara 33 in 34, imava enega sinčka, pričakujeva drugega otrok septembra. Vse bolj razmišljava, če sva res finančno poskrbela za prihodnost. Zanima me, koliko kaj varčujete vsak mesec ali imate odprte kakšna naložbena zavarovanja? Ponudb je toliko, da sploh ne vem, kaj je smiselno podpisati ali sploh …
Mi pomagate malo z izkušnjami in mnenji, če se to sploh splača ali raje vlagam denar na knjižico vsak mesec, kolikor bi nam zneslo?

Narožbena so “sranje”.

Imam naložbeno v Triglav steber I za 10 let. Če seštejem zneske, ki sem ji do sedaj vplačala imam na računu manj, kot je bilo fiksno vplačano.

Če bi denar dajala v “štumf” bi imela vsaj glavnico, tako pa imam manj kot to.

Premislite.

Če mene vprašaš, je zavarovanje zavarovanje, naložbe pa naložbe. Pri naložbenem zavarovanju najbolj profitirajo zavarovalnice, ne pa tvoj žep. In ljudje so se res grdo opekli, sploh tisti, ki so si na kratek rok obetali bajne dobičke, potem pa zahtevali izplačilo, ko je bila vrednost najnižja.
Jaz še kar vztrajam, točka že raste, imam pa pri tuji zavarovalnici. Za svojo penzijo.
Pri ‘naložbah’ kamorkoli si izpostavljen kapitalskim tveganjem in nihanjem, torej tudi raznim gospodarskim krizam. Če daješ v štunf, teh tveganj ni, vprašanje pa, če dohitevaš inflacijo.

Odloči se torej prvenstveno, ali hočeš ohranjati približno glavnico ali pa bi rada denar plemenitila.
Bi pa jaz pri naložbah sigurno vlagala direkt v delnice, ne v razne sklade.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas sem jaz financ minister in sem stvari uredila nekako takole (tudi dva otroka, stara 4 in 2 leti):
-Imava kredit za stanovanje in oba sva kasko zavarovana za primer smrti katerega od naju, da se kredit odplača;
– oba imava sklenjeno življenjsko naložbeno zavarovanje
– za otroka varčujem posebej – ne dosti, ker si ne moreva privoščit, ampak okoli 50 evrov na mesec
– imam še naložbo v stilu KD dirigent – enkratno vplačilo, izplačano dobim po 10 letih – prvič sem to sklenila pred približno 13 leti, potem sem po 10 letih vzela nekaj denarja ven, nekaj pa naprej naložila (tukaj mesečno nič ne plačujem, je pač naložba)

Vsekakor ti priporočam, da varčevanje oziroma naložbe razpršiš, nekaj na banko, da imaš dostop do denarja, če ga potrebuješ, nekaj pa v druge oblike varčevanja oziroma naložb; zagotovita si zadostno zavarovanje v primeru, če se kateremu od vaju kaj zgodi in seveda varčevanje

Kako pa to izgleda? Vidva sta kasko zavarovana?
Kasko se zavaruje avtomobil!

Kako pa to izgleda? Vidva sta kasko zavarovana?
Kasko se zavaruje avtomobil![/quote]

KD ima življenjski kasko, zato sem tako napisala…
http://www.kd-zivljenje.si/sl/insurance.cp2?cid=5FA38B81-6364-23F4-DC94-478B579D356E&linkid=insurance

Ja, v ponudbi imamo nezgodno zavarovanje z nizkimi mesečnimi premijami in solidnim kritjem, imenuje se življenjski kasko.

Preverite ponudbo se kje drugje kar se tice Kasko zavarovanja zivljenja, ker imate lahko tudi do 60% nizjo premijo kot pri vecini zavarovalnic…

Pozdravljeni,
življenjska zavarovanja ponujajo številne zavarovalnice v Sloveniji. Preden posameznik sprejme odločitev za sklenitev življenjskega zavarovanja, se mora najprej vprašati, katere cilje želi doseči. S kvalitetno izbranim zavarovanje lahko namreč zadovolji vrsto potreb, ki jih imamo ljudje v različnih obdobjih svojega življenja.

Prav tako je zelo pomembno je, da se vsak posameznik, kot to velja tudi pri drugih oblikah sklepanja pogodb, že pred samo sklenitvijo seznani z vsemi določbami pogodbe, katero namerava skleniti. Premija je zgolj ena od ključnih določb zavarovalne pogodbe. Prav gotovo je pri sklepanju potrebno biti pozoren tudi na vsa ostala določila ponudbe in vsebino pogojev, ki veljajo za sklenjeno zavarovanje. Skrajšan in nepopoln prikaz lahko pri posamezniku ustvari dvoumen in nepopoln vtis.

Splošne informacije o življenjskih zavarovanjih so zbrane tudi v predstavitveni brošuri »ŽIVLJENJSKO ZAVAROVANJE« ki jo je izdalo Slovensko zavarovalno združenje.

Lep pozdrav,
Anja Vujisić
Sektor komunikacije s strankami, KD Življenje d.d.

Spoštovana,
kratek odmev, ker mi je področje o katerem sprašujete blizu:
Verjamem, da je zavarovanje družine dejansko zelo smiselno, to vem iz lastne izkušnje kot profesionalne; ker se z financami poklicno ukvarjam že vrsto let. Ključno pa je, da je v poplavi ponudb treba poiskati tako, ki ustreza konkretni potrebi. Ponudba in prodaja rada to zamegli. Torej predlagam, če je namen zavarovanja družine naj bo imelo izbira zavarovanja predvsem ta cilj in naj se loči oddrugih lastnosti npr. naložbeno, ta se vključuje s posebnim namenom, finančno pa je še bolje če se ga ločeno dokupim ker se s tem poveča neodvisnost in zmanjša tveganje v primeru nezmožnosti plačevanja ali posameznih tveganj na trgu. Tu ponudniki radi združujejo lastnosti, ker je to zanje bolje. na trgu je nekaj primernih rešitev.

Opis teh lastnosti pa presega tak forum oz. info, če pa želite, se lahko slišiva ali posebej neobvezno izkomuniciramo. Moj kontakt [email protected] ali 041 678 672.Vse dobro vam in družini!

Lep pozdrav vsem,
če imam kredit, sem torej nek denar potrošil za določeno stvar. Pri tem mislim na vlaganje v hišo. Zneski so lahko kar precejšnji. Če se ponesrečim in umrem, ostanejo dolgovi družini, otrokom. Da jih ne obremenim sem najmanj do višine dolgov življenjsko zavarovan, del za naravno smrt in del za poškodbo, invalidnost ali smrt po poškodbi. Ne glede koliko izgleda kruto, pa moramo misliti tudi na to.
Zato sem sam življenjsko zavarovan, in dodatno zavarovan še za slučaj nesreče. Če postaneš invalid in nimaš denarja, potem se ti slabo piše, obremeniš pa tudi celotno družino z dolgovi, ki jih ne moreš več odplačevati.
Zato priporočam vsem, ki imajo dolgove, da se življenjsko zavarujejo in naj jim bo to pravi cilj, ne pa da bi ustvarjali dobiček s tem. Seveda, če je možno kaj pridobit je tudi lepo, toda moto zavarovanja mora biti pred vsem varnost družine.

Pozdravljeni,
v zvezi s svetovanjem naj izpostavim, da se je z vsakim posameznikom potrebno poglobljeno pogovoriti o željah in potrebah. Skrb za finančno prihodnost namreč zajema več stvari: ustvarjanje varnostne rezerve, zavarovanje tistega, kar že imamo, poskrbeti je potrebno za zaščito najbližjih v primeru najhujšega, sploh če imamo kredite, varčevati pa moramo tudi za pokojnino, v kolikor nimamo drugega vira s katerim si bomo omogočili dostojno življenje na stara leta, saj bodo te nizke ali jih morda celo ne bo… Kako bo posameznik poskrbel za to je stvar njegove odločitve. Je pa dobro da pred odločitvijo pridobi čim več informacij.
KD Življenje je del skupine KD Group, znotraj katere imamo združene banko, sklade, zavarovanja in za to primerne strokovnjake, ki znajo svetovati. S široko paleto finančnih produktov ter storitev lahko ponudimo celotno finančno svetovanje. Posameznik pa se seveda sama odloči, glede na želje in potrebe, kateri produkt ali kombinacija produktov mu najbolje ustreza.
Svetovalca, ki vam lahko neobvezujoče odgovori na vaša vprašanja, lahko vedno naročite na 080 30 30, [email protected] ali na povezavi naročite svetovalca.

Lep pozdrav,
Anja Vujisić
Sektor komunikacije s strankami, KD Življenje d.d.

Lepo pozdravljeni!

Bom zelo kratek!

Glede na to kar ste napisali Vas zanima in zavarovanje in varčevanje.
Trenutno preverite ponudbo glede varčevanja na KD ejevi strani ker imajo produkt, ki je povezan za največjo banko na svetu. Dejansko se gre za naložbo! Preberite si kaj več.

Zraven pa si priključite riziko zavarovanje od zavarovalnic, ki jih ponuja naš trg.

Lep pozdrav!

New Report

Close