Najdi forum

Razvajena grda smrklja

To so besede ene mariborske učiteljice, ki jih izreče učenki pri pouku slovenščine.

Komentar?

Nos spucat pa kozmetičarko obiskat. Za razvajenost pa starši v šolo za starše.


Jaz tudi ne morem misliti namesto tebe.

Jaz mislim, da je bila slabe volje ali pa jo je glava bolela, ker sosedje ponoči laufajo pralni stroj.
Ji ni za zamerit.

zadnjič sem rekel sosedi, da je prasica

dva dni za tem so na balkonu pekli odojka

naključje?

kaj je pa mulka ušpičla? Če je sošolki recimo rekla, da če si ne more privoščit mobitela, potem je navadna ciganka, ki ni vredna, da živi in naj crkne, jo je še malo napizdila.

Dajte nehat s temi enosmernimi štorijami. Če ne vemo, kaj je bil povod, kaj naj ti rečemo? Da so pa nekatere smrklje danes orto razvajene in grde, pa je jasno. in da danes učitelj nič ne sme reči, je tudi jasno.

In to ti je povedala razvajena grda smrklja.

Samo en dan postani muha v razredu in boš videla s čim vse učenci obkladajo svoje učitelje – samo učenci so nedotakljivi, učitelji pa nesposobni da ne znajo narediti reda – ob tem so starši pač pepustili vzgojo svojih otrok inštituciji.

Toje na OŠ Tone Čufar pogos tstavek.

Razumem, da reče razvajena smrklja, ampakčemupa je namen besede GRDA?

A se učence ocenjuje po lepoti ali po znanju?

Si mogoče pomislila, da je punca res razvajena smrkla? “Grda” bi mogoče res lahko izpustila. Dejstvo je, da si otroci dandanes veliko več dovolijo in ne spoštujejo nikogar.

Stvari, za katere vem, da se danes dogajajo v šoli:
-kadijo med poukom
-si zvijajo med poukom (to velja predvsem za srednje šole)
-hodijo k pouku pijani
-mečejo različne stvari v učiteljice
-imajo noge na mizah med poukom
-ne upoštevajo ukazov in pripomb učiteljic
-zgovarjajo se nazaj za vsako malenkost

zdaj je bilo na kanalu a v 24 urah, kako se ena revica punčka boji v šolo, ker jo bo učiteljica prebutala. Kaj pa počenja vsako uro, da je učiteljici počil film, o tem pa nič. V razredu moje hčerke je ena deklica – pazite, 6. razred . ki že vsa leta ščipa, poriva, tepe sošolce, posebej se spravlja na eno mirno deklico. In če ji učitelj kaj bog vari reče ali celo zagrozi, bo takoj na kanalu A ali v preverjenem.

to ni na mestu, težko verjamem, da je zo dejal en profesor! kaj je bil vzrok? Jaz bi želela to vedeti, torej naj hči pove resnico in v šolo na pogovor, seveda ne v napad na profeosrico, ampak da se pogovorite, verjetno o obnašanju obeh, tvoje hčere in profesorice, kajti če ti nekdo res reče kaj takega, je bil že izvan v orto…

komu to releš…nekomu ki je res grd in razvajen, pa je tvoja hči res taka? brez zamere, tole res ni na mestu, ampak razumem šolo, tam se res dogaja vse živo, bodi iskrena do sebe, hčere in se vprašaj kaj je hči spet ušpičila, če je res nedolžna pa le v šolo na pogovor, od kje ji take besede?

imam sošolko v gimnaziji, ki ima doma veliko denarja. pa je njeno obnašanje lepo, prav nič razvajano. punca ima lepe ocene in je pridna. ampak zaradi dragih firm njenih oblek velikokrat sliši kakšno tako od pofesorjev. pa se ne obremenjuje pretirano… (vsak kaže ne)v bistvu se zna na take komentarje celo pošaliti, da je potem že profesorju nerodno.

Pozdravljena,
Otrok je tvoj (hčerkica), zanjo se moraš postaviti Ti, nikomur, prav nikomur pa ne smeš dovoliti, da jo žali. Zato razišči kaj se je dogajalo, kajti učitelj si tudi v jezi ne more dovoliti, da žali Tvojo hči (oz. katerega koli učenca) To je njegov poklic in naj se obnaša profesionalno.

Mamica si, tako kot jaz, vendar mojih otrok nisem dovolila nikomur žaliti.

Pa kaj vem je, babe? Ste ponorele ali kaj? Prodesorica tega ne sme in more reči. Če reče, pokaže svojo šibkost in avtoriteto na psu.

Tudi, če je učenka rekla ali naredila karkoli prepovedanega, tega ne bi smela reči. Pika, konec debate. Če profesorica ni sposobna rešiti problema na kulturen način, ji je že spodletelo. Ni za ta poklic. Žal!

Po tvoji definiciji polovica ljudi ne BI SMELA delat v upravnih enotah – ker toliko arogance in poniževalnih komentarjev ob kakšnem vprašanju ne doživiš vsak dan.

Očitno bo treba pred nastopom dela posameznega učitelja opraviti test vzdržljivosti. Ker očitno je pravilo tako da mora biti neobčutljiv za dogajanje okoli sebe.

Kaj so krotilci, učitelji ali v kakšnem resničnostnem šovu o preživetju.

ah ja nevem dandanes so otroci zelo razvajeni in učitelji so pogosto na koncu z živci. nevem kj naj rečem saj nevem kaj se je zgodilo tega ne bi smela rečii bi pa na tvojem mestu odšla v šolo in se pozanimala zakaj je bil ta komentar izrečen.

Po tvoji definiciji polovica ljudi ne BI SMELA delat v upravnih enotah – ker toliko arogance in poniževalnih komentarjev ob kakšnem vprašanju ne doživiš vsak dan.

Očitno bo treba pred nastopom dela posameznega učitelja opraviti test vzdržljivosti. Ker očitno je pravilo tako da mora biti neobčutljiv za dogajanje okoli sebe.

Kaj so krotilci, učitelji ali v kakšnem resničnostnem šovu o preživetju.[/quote]

Ma dej, lepo te prosim no. Učitelj je izoblikovana, dorasla in izobražena oseba, ki ni treba, da je imuna na kakrnakoli dogajanja, je pa nujeno, da zna komunicirati na pravi način. Kar pa zgoraj omenjen stavek: ti razvajena, grda smrklja…prav gotovo ni. Se ti ne zdi? Otrok pa je daleč od izoblikovane osebnosti, ne rečem, da lahko že ve kaj je prav in kaj narobe. A po obnašanju v OŠ in SŠ ne gre ocenjevati kakšen bo človek kasneje. Je res?

Kakršni starši, takšni otroci. Dokler je staršem povsem samoumevno, da lahko o učiteljici doma govorijo kot “tista krava”, in podobne dokler lahko starši zdravniku govorijo, da se mu ne da delat, če jim razlaga, da otrok enostavno ni bolan in da je vse, kar oni vidijo, povsem normalno, dokler je vzgojiteljica v vrtcu v pogovoru doma “tista prasica”, ne morete pričakovati, da bodo sončki kaj boljši. Permisivno vzgojeni starši vračajo družbi svoj obraz.


Niti slučajno ne oprvičujem besed učiteljice, vendar si si ti to besedo razlagala edino na ta možen način, kot oznako njene zunanjosti. Lahko je bilo izrečeno v smislu oznake njenega obnašanja ali odnosa.
Ko bi starši vedeli, kaj vse so sposobni otroci sproducirati in izreči, na kak način žaliti (vrstnike in učitelje), bi verjetno bili zelo neprijetno presenečeni. Nekaterim se resnično niti sanja ne.
Sama se ZELO izogibam opazkam, ker sem starejša, zrela in tudi moram biti profesionalna. Sem pa kot učitelj bila že veliko več kot samo grda in razvajena.

Tudi jaz mislim, da z “grda” ni bila mišljena njena zunanjost, ampak obnašanje oz. karakter.
Ne rečem, da je prav, ampak očitno je profesorici počil film, ker bogve, koliko časa je že ta grda razvajena smrklja iskala svoje. Ampak tega seveda doma ne bo povedala.

New Report

Close