Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dober žar za na balkon

dober žar za na balkon

Pozdravljeni!

Mojemu možu bi rada za rojstni dan kupila dokaj dober žar za na balkon, ker stanujemo v bloku. Pomembno je, da se enostavno očisti in ni umazanije.
Ima mogoče kdo Cadac Charcoal žar, naj bi bil dobro ocenjen pred nekaj leti v Nemčiji?

Hvala že vnaprej za kakršno koli informacijo, bom zelo vesela!

LP
Andreja1979

Kaj pa sosedi pravijo na tvojo idejo?

http://www.mimovrste.com/artikel/3740024222/q=elektri{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dni{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEar/zar-electrolux-etg340

Mi imamo takšnega in se super obnese.

nova
Uredništvo priporoča

Oprosti, ampak če si slučajno v mojem bloku, te prijazno vnaprej obveščam, da te bom prijavila – požarna varnost bo uradni razlog, dejansko pa mi bodo šle na jetra vonjave.

Če je že nujno, postavi žar na zelenico pred blok (jaoooo) pa povabi še sosede.

Je majhen blok in se vsi sosedi poznamo med seboj in razumemo, tako,da nima noben težav s tem.
zdaj pa bi prosila za predloge in ne za pametovanje. Ni kaj, starševski čvek je pač starševski čvek, nič se ni spremenil.
Ima mogoče kdo žar na oglje?

Hvala!

morate pa res bit k pr ciganih, roštiljada po balkonih, bravo

Žar ni za na balkon- vsaj v bloku ne. Naš zgornji sosed ga je imel. Smrad , ves čas me je bilo strah, da bo kaj dol priteklo, se vnelo. Hvala bogu,njegov zgornji sosed ga je “prepričal”, da to odnese nekam v naravo. Zgoraj je baje smrdelo celo stanovanje.

Pa kaj je z vami ljudje. Kaj je narobe z električnim ali plinskim roštiljem? Ali je to po vaše za notri? Sem bila pred kratkim na obisku pri sorodnikih na Švedskem, pa ljudje množično uporabljajo žare tudi v blokih in to tiste na oglje za enkratno uporabo. Se spet vidi zaplankanost nekaterih. Kaj pa vonjave iz kuhinj, ki prihajajo iz stanovanj na stopnišče ali pri odprtem oknu? Ali tudi to prijavljate? Ali pa nekateri mislite, da je hrana z žara samo za cigane.

Če praviš da sosedje niso problem, potem je ok. Se mi pa zdi, da žar na oglje ni primeren za na balkon v bloku. Druga pesem je če imaš npr. teraso na vrhu bloka….. Če že, potem bi se sam gotovo odločil za električnega…. Pomisli, oglje je potrebno zakuriti in dim je kar konkreten, dokler oglje ne zažari….. ko podpihuješ ogenj po zraku letijo požgani delci papirja……. Upam, da nisem preveč pametoval.
Ps: če bi živel v bloku, ne bi bil ravno navdušen nad sosedovim žarom in popolnoma razumem zgornje komentarje.

Poglej malo Webrove žare. Midva imava že par let model baby Q in sva zelo zadovoljna.

Kupite plinski žar z vulkanskim kamenjem. Mi imamo tega Žar Ompagrilm, je čisto primeren za balkon.

Ne rabiš kurjenja z lesom in ogljem, ampak to funkcijo opravljata plin in vulkansko kamenje (več). Okus (preverjeno) je skoraj isti, hrano enako lahko polivaš, kot na navadnem žaru, v bloku pač moraš skleniti kompromis. Mi ga prižgemo 2-3x tedensko, obnese se dobro.

Za na balkon izključno električni. kakšno oglje !!?

Sori, vem da nisi hotela pametovanja, ampak me je presunila sama ideja in te poskušam odvrnit od nje. Pri nas dejansko manjka malo te kulture sobivanja.
Imam kolegico v Avstriji, v najemniškem stanovanju v bloku. Prvi dan je dobila hišni red v roke in po nekaj težavah videla, da se ga res velja držat……….predpisane imajo celo rože na balkonih (katere prepovedane), enotni videz tablic z imeni, prepoved krame, sušenja perila na balkonu itn, enotni okvirji oken, barva ograj………..skratka, tudi po vselitvi se dela na tem, da blok ostane enoten, lep, urejen, neko kulturno sobivanje. Pri nas pa nekateri preselijo pol stanovanja na balkon, evo, celo piknik bi imeli na njem………

Heh, pritožujete se nad nekom, ki hoče imeti žar na balkonu, ki ga bo verjento občasno prižgal. Meni pa sosed vsak dan, vsako noč, kadi kot turk pod spalničnim oknom. In kam naj ga prijavim? Da ne omenjam vkuhavanja kislih paprik!!! Zato že skoraj dve leti tudi poletim spimo pri zaprtem oknu… dokler se ne odselim. Še malo.

Za andrejo pa nimam pametnega odgovora.

http://www.darilce.si/dom-1/clap731524-mini-zlozljiv-zar.html

Tale se zloži kot kovček – ampak za na balkon ni primeren – ga imamo tudi mi, je pa za kaki piknik kje ob kakem jezeru ali reki, za to pa je idealno praktičen…

Men bi se zmešal, če bi kdo pod mano ali zaravn mene kuril žar. Pa vem, da ne bi mogla nič. Vseeno, žar na oglje se kadi in ne vem, kako bi to zgledalo v bloku. Boš zakadila pol bloka, da boste vi uživali v roštiljadi? Ne vem, no…pa dobri odnosi gor al dol.

Če že, potem plinski žar še bolj pa električni žar. Hrana ni enako okusna, je pa ta zunanja peka še edina sprejemljiva v bloku.

Sama zagovarjam, da je v bloku zelo pomembno sobivanje. Dobri odnosi se vidjo že od daleč. Blok je urejen, ni zbiralnica šare na balkonih, okna so v eni barvi, ne vsako stanovanje zase, urejena je okolica bloka itd. Pri enih pa očitno vsak po svoje in potem imamo mesta polna “čebelnakov”-vsak balkon v svoji barvi, v stojem stilu. Groza!

Tudi življenje v vrstni hiši v naselju ni enako življenju v hiši na prostem. Ne moreš zato, ker si na svoji zemlji početi glih kar ti pade na pamet, ampak je potrebno imeti malo občutka tudi za okolico.

To z smradom imate kar prav, sem si premislila glede oglja, čeprav je okus res najboljši. Tisti, ki imate vulkansko kamenje, se to nič ne kadi?
Zanima me tudi dober plinski žar, kakšen predlog?

Hvala za dobre predloge, včasih pa starševski čvek tudi prav pride 😉

LP

“Čebelnjaki” so zakon, malo razgibajo mestno kuliso.

Si razmišljala o električnem? Mi imamo enega mislim, da tefalovega. Men je všeč zato, ker lahko včasih pozimi narediš piknik v stanovanju. Lahko ga kurite kar na mizi v jedilnici. Za pomivat je enostaven, ker ga samo obrišeš s krpo (enako kot teflon ponve). Za hitro pripravo je super. Čez zimo ga pa samo pospraviš v škatlo in v omaro, klet…

Drugače imamo žar na oglje, tega električnega uporabljam za notri, pa za to, da na hitro popečem rdeče paprike. 🙂

Žar na oglje (če mene vprašaš sploh noben žar!) vendar ni za blokovski balkon!
Imela sem v stanovanju nadstropje nižje takega piromanskega navdušenca.
Vsako soboto in nedeljo je ob 11.00 vžgal “Žarkota” in ga kuril do noči.
Lahko si mislite, da smo imeli vsa okna in balkonska vrata (tudi poleti) ves čas zaprta, perilo pa – če smo ga pozabili na balkonu – je bilo potrebno ponovnega pranja.
Uživanje na balkonu ob vonjanju napol zažganega mesa tudi ni bilo najbolj prijetno…

Potem mi je prekipelo.
Pozovnila sem, se predstavila in vljudno prosila, naj svoje piknike malce omejijo in poskrbijo, da ostali ne bomo cele vikende neprostovoljno vonjali čevapčičev & Co.

“kralj na svojem in na vseh sosednjih balkonih”, nasilnež, opozorila ni bil vesel.
Izrekel je nekaj zanimivih kletvic, me poslal v neodkrite kraje in podobno.

K njemu sta z enako prošnjo prišel še moj mož ter sosedin sin, pa se ju je hotel kar fizično lotiti.

Potem se je primerilo ,da smo na balkonu intenzivno zalivali rože nekako prav takrat, ko je sosed vžigal “Žarkota”. Ko je zarentačil, sem se mu prav prijazno opravičila in navrgla kakšno “o, boste danes tudi tiste klobase pekli? Mogoče so tiste od M………. boljše, samo so res malo dražje…”

Obvestila sem upravnika bloka, ki je piromančku poslal uraden opomin, pa se ni dal.
Potem je enkrat spet ženo in otroka malce preveč “pobožal”, pa so ga odpeljali policaji.
V miru smo uživali dve leti, potem smo se zaradi povečanja družine preselili.
Kaj je s piromančkom, ne vem. Jaz pa še zdaj ne prenašam najbolje vonja po mesu na žaru….

Ženska, pojdite piknikirat v naravo, v urbanem naselju pa ljudi ne posiljujte s svojim žarom!

Svetujem res plinski žar z vulkanskim kamenjem (nekaj o tem že v mojem zgornjem postu). Prvi pogoj je, da imate dovolj prostora za postavitev in uporabo tega. Če imate klasični balkon 2×3 metre, je malo premalo prostora. Takrat vam pride v poštev kakšen manjši Weber[/url], če pa je več prostora, pa pride v poštev klasični.

Poglej pa si spletne strani Campingaz, Flamula[/url], pa še kaj o pečenju z vulkanskim kamenjem.

Dajte ga srat, kaj ni žar za blok ? Jaz mam terasicu 4,x2,15 metara, u tretjem štuku. Ma pečemo dost, mam ta velk, pa tud električni žar. Ma je bolj pečen na ta velkem pa drvca pa ogle pa to. Bolj se speče in lepš diši. Tud kako kuro obrnemo pa kremenatle. S sosedi problema ni. Majo okna zaprta, nas nč ne motjo. Tud 1 sosed doskrat pride pa pirček spijeva pa zakurmo. Nas je tud po 7 na terasi, pa mal muzike. Svi iz bloka so dobrodošlii pri men.

saj vem, da tega nisi vprašala: kaj pa če kupiš velik PIZZA PAN?
tu lahko popečeš vso zelenjavo, krompir, kalamare, meso pa od perutničk do čevapčičev….skratka vse kar ti pade na pamet.

No, to za mene ni blok, ampak zapor ali pa popravni dom. A dihali so lahko na balkonu? Aja, če si šel na balkon, je bila predpisana bela majica in modre hlače ter obvezna svetla barva las. Kake kozlarije, različnost nas bogati, vendar resda samo do meje, ko s tem ne motiš drugih.

New Report

Close