Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

MORJE ITALIJA

Default avatar

Žani

A je mogoče bil kdo na morju v Italiji? V mislih imam jadransko obalo nekje do Ancone, lahko pa tudi drugje, samo ne predaleč. Šli bi (midva z možem in otroci) za kakih 10 dni julija z avtom, radi bi se ustavljali v zanimivih krajih (Benetke, Ravenna, San Marino ...). Rada bi dobila čimveč informacij o lepih plažah, krajih, vrednih ogleda, apartmajih, cenah, cestah, gneči ... dragocena mi bo vsaka informacija. Hvala!
Default avatar

Žani

Hvala.
LP
Žani
Default avatar

gargano

Mi smo Italijo že precej obdelali, najmanj vzhodno/jadransko obalo. Menda je lepo na polotoku Gargano (imamo v načrtu enkrat it tudi tja).
Zanimivih krajev je po Italiji ogromno. Glede na to, da imate otroke, je tam nekje okoli Ravenne Mirabilandija, San Marino je luškan za pogledat, pri Riminiju je Italia in Miniatura, fajn za pogledat tudi za odrasle. Če boste šli bolj južno, npr. do Gargana, bi lahko šli pogledat tudi Alberobello, vasico hišk "trullijev", pa Matera s hišami, "vklesanimi" v hrib ...
Plaže so, kolikor poznam tisto obalo, večinoma mivkaste, kot npr. Rimini, če vam to ni všeč, je po moje bolje iti kam drugam.
O apartmajih ne vem nič, ker mi kampiramo. Mogoče se splača pogledat po kampih, imajo tudi veliko hišk - če vam je ta način bivanja všeč. Apartmaji in take hiške se več ali manj oddajajo tedensko, tako da bi potem morali biti en teden na istem mestu. Je pa za julij verjetno treba kar rezervirat, ker zna bit že gužva. Enako po cestah, sploh ob vikendih - zato mi po Italiji zmeraj vandramo za 1.maj, konec junija/začetek julija ali septembra.
Sicer je pa Italija lepa in zanimiva, kamorkoli že se obrneš.
Default avatar

Žani

Gargano, najlepša hvala. Tvoje informacije so zares dragocene. Ugotavljamo, da smo za rezervacijo apartmajev res že nekam pozni, še sploh, ker ne bi radi "potovanja" začeli in končali med vikendom. Toda za kampiranja nimamo niti opreme niti izkušenj. Omenjala pa si neke hiške? Svetuješ mogoče kak e-naslov?
Na jadranski obali je verjetno bolj malo sence, a ne? Torej moramo imeti s sabo senčnik?
Bo za sporazumevanje angleščina v redu? S hrano spet predvidevam, da ne bi smelo biti težav (v smislu, da se jo dobi hitro in relativno poceni). Da bi si proste apartmaje iskali kar med potjo, je julija verjetno preveč tvegano?
Še enkrat hvala za odgovore in za vse dobre ideje, še posebej tiste, ki vključujejo tudi otroke.
Žani
Default avatar

fan

Živjo
Čeprav sem videla že kar precej Italije pa sem vzhodno obalo obiskala malokrat. Vseeno naslednje velja kar za celotno Italijo.
Julij, avgust- kar precejšnja gneča. Definitivno ti svetujem, da rezervirate vnaprej. Tudi če nimate izkušenj s kampiranjem se splača malo bolj raziskat možnost da rezervirate bungalov v kakšnem kampu. Povečini je vsa oprema že tam, tako da s seboj ne rabiš dosti več kot če greš v apartma.
Nasplošno je na italjanskih plažah bolj malo sence. so pa povečini vse plaže organizirane, kar pomeni, da na samem mestu lahko najameš senčnik in ležalnik. Veliko kampov ima za svoje goste zastonj senčnik in dva ležalnika, vsaj take so moje izkušnje s Sicilije.
Z angleščino boš verjetno bolj težko prišla skozi. sicer ti bojo vsi rekli da razumejo, ko pa začneš kaj razlagat ali spraševat, pa se vse neha. Usaj kakšna osnovna italjanska beseda ti bo zelo prav prišla. Če jih znaš 5 ti bo sigurno kdo rekel, da znaš super italijansko.Če pa res ne znaš nič, se bodo pa že sam potrudili, da se boste nekako razumeli.
S hrano ne bi smel biti problem. Restavracij in trgovin kjer hočeš in kolikor hočeš.

Če te zanima še kaj piši na [email protected]

lp
fan
Default avatar

gargano

Kot piše že "fan", malo poguglaj po kampih (italy camping, italy campsites, campeggi italia ...), ob obali so v glavnem taki bolj počitniški kampi in imajo gotovo skoraj vsi hiške/bungalove. Fajn je biti pozoren na to, da je kamp ob morju (ker vsi niso), da ti ni treba hodit nikamor na plažo, in da imaš v ceno bivanja vključene tud ležalnike in marelo na plaži. Ker te stvari znajo bit kar precej zasoljene. Če boste rabili kak dodaten senčnik ali čli na kakšno plažo, kjer jih ni, senčnik lahko za par evrov kupiš na vsakem štantu v turističnih krajih.
Kar se sporazumevanja tiče, jaz po moje spravim skupaj glih enih 5 - 10 italijanskih besed, pa še nikoli ni bilo problema se kaj zmenit. Se tud Italijani potrudijo z angleščino, pa malo mahaš z rokami, v trgovini kaj pokažeš, če ne gre drugače ... Včasih zna bit taka komunikacija čist zabavna :)
Hrana je nam v Italiji super, testenine na 101 način, pizze odlične, zjutraj kavica in rogljiček v prvem kafiču, do katerega te pripelje nos ... Če boste kuhali, je pa itak v štacunah polno dobrot.

In ja, julija in avgusta je v Italijo tvegano hodit brez rezervacije.
Default avatar

maalči

Mogoče kaj pomaga "booking.com" stran za rezervacijo prenočišč
LP
Default avatar

ŽANI

Najlepša hvala vsem. Prav na podlagi vaših nasvetov smo že izvedli rezervacijo (kaže, da zadnji hip). Zdaj pa še eno vprašanje: najemniki apartmaja naj bi imeli popust pri uporabi bližnjih zasebnih plaž. Ali to pomeni, da moramo računati na plačevanje vsakokratne uporabe plaže? Ali pa je samo za malo pogledati in uživati zastonj? Gre pa za okolico Ravenne. In še to: koliko čisto je tam morje? Saj je primerno za otroke, a ne?
Še enkrat hvala za vse koristne nasvete!
Pozdrav
Žani
Default avatar

gargano

Če so ti rekli, da imaš popust, to pač pomeni, da nekaj moraš še zmeraj plačat za marelo in ležalnike. Po nekaterih privatnih plažah v Italiji sicer sploh ni dovoljeno bit tam s svojo marelo, brez plačila. Sem že doživela, da so težili (Viareggio), ker smo se ustavili samo mimogrede in se nam je zdelo trapasto plačevat.
Če se ne motim, so tam okoli Ravene dolge mivkaste plaže. Voda pač je, kakršna je (mivka pač), ampak po vseh takih plažah se zmeraj tare otrok. Če imate bolj majhne, nujno kanglice, lopatke, pa kak peščeni grad boste nardili ... :)
Default avatar

PeSa

Sem bil le v Riminiju in dobesedno takoj pobegnil. Plaže so mivkaste za gledat, morje pa me ni pritegnilo. Imam raje skale in globino in s tem tudi bolj čisto. Je bil pa potem užitek v Mirabilandiji.
Default avatar

abs

Mi lahko kdo priporoča kakšen lep kamp od Ancone do Barija??
Mikajo me krajši izleti v notranjost in na Gargano( prej omenjeni Alberobello, vasica hišk "trullijev", pa Matera s hišami, "vklesanimi" v hrib ...
Default avatar

GGG

Italija, .....ma ni to TO! Jadranska obala pa še posebno,...se skrije proti Dalmaciji, morje razburkano, mivka do 100m v morje, plaže mivkaste, nobenih mest, trgov, pomolov, samo masovni turizem, ležalniki na mivki, nobenih dreves, nobene domačnosti,...pa sončni zahod brez lesketanja poslušaš moprja, pa kje si to vidu, hehe kar naenkrat tema. Makaronarščino skoz poslušat itd,..., edino cene so pa recimo primerljive,...mogoče bi se dalo celo ceneje skoz pridet v Italiji, razen restavracij in lokalov kjer imajo zelo zasoljene cene, so cene v ITA nižje kot na hrvaškem, trgovine, kempi, vstopnine,..itd. Posebno Istra je porazna glede tega, tudi neprijaznost ljudi, prebivalcev in turistični hdelavcev ne neverjetna,...že Opatija in Reka, pa nižje, je čisto drugače,...Južneje greš boljše je!

Če že italija, predlagam Sardinijo, Sicilijo in posebno Elbo! To pa so prijetni kotički,..čeprav nikjer ampak prav nikjer ni tako luštno kot nekje na Pelješcu ali na Braču,...AHHHHH
Default avatar

abs

GGG, hvala za nasvet. Bili smo že povsod na YU Jadranu, Sardiniji, Siciliji, Elbi, Toskani (plaža pod pinetami, sončni zahodi za koledar, zanesljivo precej poceni, razen v velikih mestih), da o Franciji, Španiji in Portugalski ne govorim.. Povsod je lepo, če smo le na dopustu!!
Stvar okusa in izbire je kam kdo gre, koga vzame s seboj in koga posluša in koliko to stane.
Vseeno pa bi rad nasvet , če je tam okoli Gargana kdo v kampu že bil.
Lep dopust na Pelješcu( bili tam že 2x)
želi

ABS
Default avatar

GGG

Pa kaj češ še slišat?
Kempi so vredu, prijazni, poceni, čisto, a zelo redki so na obali morja, recimo čez cesto, na drugi strani obmorskega mesta, na velikem travniku itd..so nekateri tudi ob morju a morje je razburkano in povsod je jebena mivka, plaže so poleti polne ležalnikov in senčnikov, dreves v pasu 20m od morja ni, sence NI, razen z marelo....Ima pa vsak kemp velik bazen s sladko vodo, pa se tam namakaj,....Gargano ne poznam, jih je polno, eden je Severno od Barija, Italijanksa Jadranska obala je poden,....Leva stran škornja je bolj prijazna poleti še gre, spomladi, jeseni je pa razburkano do amena,...
Ne vem no, mogoče sem preveč navezan na Dalmacijo a sem že veliko potoval in nikjer se nisem tako dobro počutil,....letos recimo so Hrvatarji še bolj vzdignili cene ker pričakujejo izredno povečan obisk Italijanov in Nemcev,...
lp, G
Default avatar

ja itak

GGG, a si ti mogoče že slišal, da nekateri pa ne hodimo na dopust samo zarad morja??
Ker Italija ima za ponudit veliko več kot pa samo morje (v nasprotju s Hrvati). Zanimiva mesta, lepa pokrajina, ogromno za videt, dobrote za pojest ... Ja, in ljudje so čisto prijazni povsod.
Mi smo oblezli že skor celo Italijo, do Sicilije, Sardinije, Elbe, v Toskano se vračamo skoz po malem, ker nam je prekrasna. Seveda nam pa ni cilj počitnic (samo) morje ampak še marsikaj drugega.
In "makaronarščino" poslušat, kot ti praviš italijanščini, je, kar se mene tiče, bolje, kot hrvaščino, vsaj ne razumem, kaj kdo čveka, če ga že moram poslušat. Da ne govorim o prepotentnih Slovenčkih, ki sem jih že doživela v hrvaških kampih, ki se ga nasekajo in tulijo ponoči kot da so sami v kampu ... Tega nikjer drugje po Evropi nisem doživela.
V glavnem, ti kar še naprej hodi v Dalmacijo, ne pa pljuvat čez druge destinacije.
A se nič ne bojiš, da bi blo zarad tvoje reklame tolk navala na Dalmacijo, da bi zate zmanjkalo prostora?
Default avatar

fan

ja itak je napisal/a:
GGG, a si ti mogoče že slišal, da nekateri pa ne hodimo na dopust samo zarad morja??
Ker Italija ima za ponudit veliko več kot pa samo morje (v nasprotju s Hrvati). Zanimiva mesta, lepa pokrajina, ogromno za videt, dobrote za pojest ... Ja, in ljudje so čisto prijazni povsod.
Mi smo oblezli že skor celo Italijo, do Sicilije, Sardinije, Elbe, v Toskano se vračamo skoz po malem, ker nam je prekrasna. Seveda nam pa ni cilj počitnic (samo) morje ampak še marsikaj drugega.
In "makaronarščino" poslušat, kot ti praviš italijanščini, je, kar se mene tiče, bolje, kot hrvaščino, vsaj ne razumem, kaj kdo čveka, če ga že moram poslušat. Da ne govorim o prepotentnih Slovenčkih, ki sem jih že doživela v hrvaških kampih, ki se ga nasekajo in tulijo ponoči kot da so sami v kampu ... Tega nikjer drugje po Evropi nisem doživela.
V glavnem, ti kar še naprej hodi v Dalmacijo, ne pa pljuvat čez druge destinacije.
A se nič ne bojiš, da bi blo zarad tvoje reklame tolk navala na Dalmacijo, da bi zate zmanjkalo prostora?

Se podpišem pod tole.
Default avatar

abs

Ja itak in fan
tako je pač, ko se gre samo na morje.
Ležanje na plaži mi pač ne diši več in na svetu je še toliko stvari in dogajanja kjer še nismo bili. Kot rečeno leta štejem po dopustih in vsega lepega.
Včasih me je sram, ko vidim slovenčke in SLO registrske
Prijeten dopust vsem, tudi tistim ki uživajo na na plaži, kjer ni mivke.
ABS
Default avatar

abs

no , pa smo nazaj. Konec lepega dpusta. Bili na garganu, južni del je verjhetno najlepši konec Jadrana, brez pretiravanja.
Vieste, lepo mesto, brez gruč turistov( poglej slike obale na netu!!!), priporočam pa kamp Baja san felice.
cene: polovico naših. Npr grozdje po 0,5€.
LP
Default avatar

johann

Mi smo pred leti bili v Lignanu. Ker sva imela majhne otroke, nama je bila mivkasta plaža super, ker sva bila brez skrbi , kar se tiče skal in globine. Otroka pa sta tudi zelo uživala na mivki. Mi smo bili sicer v hotelu, na plaži smo imeli svoj senčnik in ležalnika, tako, da smo igrače čez noč puščali kar tam. Zelo pa so otroci uživali zvečer, ko smo šli v kakšen zabaviščni park, ki jih je tam kar nekaj, samo precej denarja sem se znebil...
Pa še to: skupni stroški so naju prišli manj kot primerljivi hotel na Hrvaškem.
Default avatar

gh3e

Tud mi smo bili pred leti v Lignianu zaradi otrok. Skoraj se mi je zmešalo od hudega: industrijski turizem, grozna gužva, mivka, ki je kmalu ne moreš več videt ... Grozno!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net