Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine in vnetje

Bolečine in vnetje

Spoštovani!
Prosim za Vaše mnenje. V petek sem zaradi neznosnih bolečin pristala na urgenci. Zjutraj sem bila pri svojem zdravniku, ki me je napotil h ginekologu, ta pa po UZ na urgenco. Bolečine so se začele dan prej. Imela sem vročino (38°C), bolečine v spodnjem delu trebuha in križu. Naprosin ni pomagal in zato so me poslali naprej. Pregled in UZ sta bila boleča. Poleg bolečin sem čutila tudi rahlo omotico, vrtoglavico, slabost. Navajam izvid in mnenje zdravnice:
Stanje gin.: v spekulih – nožnica s slepim koncem b.p. palp. uterusa v mali medenici ne tipam, trebuh občutljiv suprapubično in D ter L adneksalno.
VUZ: D ovarij 21 x 15 mm, L ovarij solidna cistična formacija premera 30 x 25 mm. Bolečnost ob pritisku s sondo. Vzeli so mi kri in vodo. Izvidi so sledeči:
S – CRP H 8 mg /L
MCHC H 353 g / L
K Trombociti H 383
Limfociti L 10,3%
Eozinofilci L 0,2 %
Nevtr, segmentirani H 80,5 %
U hemoglobin H 1
Epit. celice malo
eritrociti H 5
Bakterije številne.
Dobila sem 1 ampulo ketonala i.m. in recept za ciprobay 500 mg na 12 ur. Rekla je, da gre za uroinfekt, vendar pa je bila v dilemi, ker nisem imela razen bolečin v sp. delu trebuha nobenih drugih znakov za cistitis. Povrhu vsega me boli tudi na desni strani trebuha, nimam prebavnih težav, blato odvajam normalno. Katere preiskave bi bilo še dobro opraviti? Kaj pomeni suprapubično?
Izvidi krvi in vode sem izpostavila samo tiste, ki so bili poudarjeni. Ta dan sem tudi bruhala 1 x. Od petka do danes se stanje ni zboljšalo. Bolečine se nadaljujejo, kljub analgetikom. In sem prestrašena, saj ne vem, kaj mi je. Izključili so vnetje slepiča. Kako je možno, da imam vnetje mehurja, ko pa nimam bolečin ob odvajanju vode, niti peče me ne. Bolečine so prisotne skozi ves dan, ne glede na to, v kakšnem položaju sem. Tudi slabost ostaja, vročine pa nimam več. Nimam slabšega apetita, trebuh je napet predvsem v spodnjem delu, blato odvajam normalno in ni spremembe pri njem. Nisem opazila nobene krvavitve iz črevesja. Stara bom 46 let, od rodil so ostali samo jajčniki.
Hvala za Vaš čas.
Lepo Vas pozdravljam

Spoštovani!

Oprostite za tako pozen odgovor. Kakšno je stanje sedaj?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Bila sem pri ginekologu pred enim tednom. Ginekologinja, ki je nadomeščala mojega ginekologa mi je na uz videla cisto, ki je zrasla. Sedaj je velika 55 x 45 mm. Vzela mi je kri za CA125 in še nekaj tumorskih markerjev. Opravila sem tudi uz celega trebuha, ki pa ni pokazal posebnosti. Danes me še boli, hodim v službo, kljub bolečinam. Vzamem analgin 500 mg. Dogaja se mi, da ponoči ne spim zaradi bolečin, ki me zbujajo. Čez dan še nekako gre. Proti večeru pa se bolečina ponovi in to dovolj močna, da se mi stemni pred očmi. Tekočine pijem ogromno, izvid vode je negativen. Imam pa občutek napetosti v spodnjem delu trebuha. Zdi se, kot da sem noseča. Bolečine izžarevajo v križ in v nogo. Čutim jih kot top pritisk v spodnjem delu trebuha. Nimam težav s prebavo, niti z vodo ( ne peče in ne boli). Sedaj pa se mi je pojavilo še vnetje nožnice.
Kaj naj storim? Mislim da je vnetje zaradi stresa in antibiotikov.
Prosim za Vaše mnenje in nasvet? Naj počakam do 22.6 ko imam kontrolo pri ginekologu, ali? So še kakšne druge preiskave, razen uz trebuha in rodil?
Hvala Vam za Vaš odgovor.
Lepo Vas pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Opisane težave lahko povzroča toliko velika cista, ki vam jo bodo verjetno odstranili, zato zaenkrat počakajte na pregled pri ginekologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close