Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skuhala v 15 minutah

Skuhala v 15 minutah

Evo točno tole mi je uspelo skuhat v 15 tih minutah:
– zmrznjen oslič od Leda ocvret
– motovilec oprat in narest

sem nalila olje v ponev (ima zelo debelo dno in traja ene 3 do 6 minut dokler se olje segreje) – imam steklokeramično ploščo

Samo v info, kaj lahko skuhaš v 15tih minutah, pa čisto nič drugega – zmrznjeno – na hitro!!!

še in še se lahko naredi v 15 minutkah
testenine s paradižnikovo omako, s tuno, gorgonzolo…
Pa zrezek v naravni omaki in solato
Telečji, puranov zrezek v smetanovi omaki…
ma se mi ne da več razmišljat 🙂

plin + normalna ponev => takoj segreto

Testenine s paradižnikovo omako pa kar sama jej – bljak!!! Pa z gorgonzolo tudi hvala lepa za take testenine s kr neki omako!
Puranov zrezek v smetanovi omaki tudi v 15 tih minutah narejen – ne hvala! Rabiš samo 5 minut, da se ponev segreje no, če nimaš plina, daj bodimo realni.
Nehaj se zmišljevati!

Medtem, ko se ti ponev greje, lahko nasekljaš čebulo, česen, meso narežeš na manjše koščke, opereš solato,… saj ti ni treba 5 minut v luft gledat.

Šparglji z jajci:
– minuta, da porežem stran spodnje dele, vmes mi voda zavre v grelniku
– 5 minut šparglji vrejo, medtem sekljam čebulo in česen, ponev se greje
– prepražim čebulo, česen in vržem gor šparglje za 10 minut, vmes dodajam začimbe, malo vina,… in v neko drugo posodo stresem in vmešam par jajc
– dodam še jajca v ponev, posolim in počakam da zakrknejo.

To je multitasking. In ja, kuhano je bilo v cca. 20 minutah.

Nikoli ne bi jedla zrezka, za katerega je kuharica/kuhar s pripravo vred potreboval-a le 15 minut.
Ljudje, a vi surovo jeste?

15min jedi je ogromnoooo! pire + špinača (biučke, koleraba, korenček), pečen krompriček + hrenovke + sir, testenine na 101 način, zrezki, pomfri, pohanje… raznorazne solate, jajčka, riž + dodatki, polenta, gres… ma uffff no 😀

No ja šparglji z jajcem??? No ja če to jeste za kosilo pa prav.

Vidim, da nimate pojma o zares dobro pripravljeni hrani!

Nekateri ste pač zadovoljni s kr neki! Tudi prav. Testenine s paradižnikom??? Šparglji z jajcem??? No ampak to res ni tapravo kosilo! Vsaj zame ne oprosti. Testenine z gorgonzolo? Halo?

Izvoli objavit svoj jedilnik.

Veš kaj avtorca, pejt se solit!

Tvoj jedilnik!
meni so testenine in tuna čisto super kosilo!

Tudi jaz se že ves čas spremljanja te teme sprašujem, kaj bi avtorica sploh hotela slišati. Uspelo ji je pripraviti kosilo v 15 minutah in pobarala nas je, če komu uspe kaj podobnega. Ko ste navedle svoje primere, pa vas je vse po vrsti potunkala. A hoče torej slišati, da ji je uspelo nemogoče in da je zdaj uh in ah frajla?

Testenine s paradižnikom so lahko prav dobre, samo če se jih prav pripravi. Ja samo paradižnik ali kečap na testenine tudi meni ni všeč…dobra omakca je pa dobra.
In za zreze, če je pravilno odrezan ne potrebuješ več kot 15 minut, ker drugače je prepečen podplat.
Ja nekaj so me pa naučili v gostinski šoli, srednješolski program 🙂
Te jedilnike sem tako na hitro napisala, brez premisleka, če stvar vzamem bolj resno bi se dobilo še kaj boljšega.
Kaj pa rižota z gamberi in rukolo? Bi to šlo?

Mene pa zanima za tisto z naravnim zrezkom, goveji ni v 15 minutah, ne? Pa zraven še solata, a to je že kupljena in spedenana, al jo je še treba natrebit, pa oprat in spotoma še zrezek mal obračat, al pa pojeste dva lista mercatorjeve solate, ki jo sam natrebite?

Ne to se veže na temo od včeraj, da se “normalnega” kosila ne da skuhat v pol ure!!!
Seveda da je vse pečeno in kuhano kot se šika.

Razen če imaš že kaj kuhanega od prejšnjega dne ali kaj zmrznjenega iz skrinje…

Od A do Ž kvalitetnega kosila pa nihče ne skuha v pol ure!!!

Ja makarone s tuno tudi jaz skuham hitro, samo to zame ni kosilo, vsaj “normalno” kosilo ni!

zate normalno kosilo?
A juha, glavna jed in sladica? pa še solata zraven seveda! to je zame nedeljsko kosilo, nujni must pri tašči :S

Tudi jaz sem ravnokar pojedla skuhano še v manj kot 15 minutah:
– sir za žar popekla, narezala na koščke
– narezala paradižnik
– odprla konzervo koruze
– vse zmešala v solato z balzamičnim kisom in olivnim oljem,
– potresla z drobnjakom.

Mnjami je bilo dobro:-)))

Ta hitra, ma kaj tvoj oslič je že bil paniran?
Meni tudi ni normalno kosilo samo oslič in še ocvrt.

Zrezek, telečji ali goveji bolj na tanko nareza. Se opeče na eni strani in potem se obrne in popeče še na drugi strani. Vmes si pa solato očistiš, opereš vsak list posebej…ja sej za eno osebo ne rabiš 1 kg solate. Ja se da v 15 do 18 minutkah to naredit.

Ja iness, daj to otroku za pojest 🙂

Mislim ja jaz tudi obožujem solate, pa take pa take… Ja a naj to otroku dajem zajest, k ne mara zalenjave??? Pa balzamični kis, pa olivno olje – čim okusi olivno olje takoj vse pusti, pa ga je jedel do 5 leta normalno, ampak sedaj ne in konec…
Dajte no!

Moj otrok je meso in meso in meso, pa ni tega od majhnega navajen, ker je jedel pretežno zelenjavo, ker jaz obožujem zelenjavo, ampak sedaj pri 7 letih pač noče jest zelenjave in pika, samo meso, meso in meso. Pa kaj naj mu kar tlačim zelenjavce v usta če pa ne je!?

Pa saj ne kuhamo samo zase (odrasle mende).

Ah, meni se sam zase še kuhat ne bi dalo, tako da jaz, ko kuham, to delam za vse štiri. In smo ful solatarji, tko da imam jaz s solato iz domačega vrta dovolj dela za 15 minut, že da jo naberem zdaj tele flance majhne. Makarone pa tud men rata skuhat v 15 minutah, teh kosil se poslužujem, ko se nam mudi. Sicer pa zmrznjeno zelenjavo stresem v vrelo slano vodo, narežem še eno hrenovko notri in krompir na koščke, na koncu pa zgostim z drobtinami. No, še kaka začimba pade notri in imamo zelenjavno juho mimogrede. Sam moji so pol hitr lačni, zato moram za zraven narest vsaj še omlete al pa kak narastek. Pa je pol ure.

Oslič in krompir v solati s čebulo, samo moj otrok ne je kislega, pa poje pač samo osliča s pomfrijem, tako da ja, zase ponavadi, če se mi da posebej skuham, ampak res če se mi da.

Jaz sem bolj zelenjava, ribe:

– morska rižota, ponavadi najraje tačrna ali pa samo z gamberi, pa skleda rukole zraven, parmezan, ja za tamalga pa mora bit meso in riž ali krompir
jaz npr. obožujem solato, ki je tudi približno ne morem pripraviti v 15 tih minutah:
– zelena solata, radič, rukola, paradižnik, popečeni malancani ali bučke, trdo kuhano jajce, popečeni piščančji filejčki, česen, balzamični kis olivno olje, včasih kakšen česnov preliv (za to porabim veliko časa, ker so različne solatke in jih moram oprat, očistit, popečt malancane, piščanjčje fileje…
– kapasante v pečici, za redjed ribja juha, pa kakšna ribica potem (brancin, kovač…)
– testenine z bolonjsko omako, s tartufi, biftkom…
– hobotnica s krompirjem
v glavnem bolj morska hrana je zame

No ampak ker je tamal mesojedec, potem so pač kdaj dunajski zrezki, golaž, naravni zrezki v omaki, mesna štruca…
No take, pa seveda krompir, riž, njoki, vedno priloga in pa solate, vsaj zame, ja pa goveja juha, telečja obara…
Mah ne vem, za to pač porabiš kar časa se mi zdi.

Pri nas so bili danes rezanci s šparglji, gotovo v 15 minutah.

1. Zavreš vodo.
2. Medtem na drobno narežeš 5 dag slanine – 1-2 minuti
3. Slanino daš v globoko ponev, začneš pri nižji temperaturi, da se maščoba razpusti, na koncu temperaturo zvišaš in slanino hrustljavo popečeš. Odcediš maščobo. – traja cca 5 minut
4. Vzameš tanke zelene šparglje, ki jih ni potrebno lupiti, jim odrežeš olesenele konce, preostanek narežeš na pol cm debela kolesca – 1 minuta
5. Šparglje dodaš k slanini, malce zaliješ in jih pokrito dušiš.
6. V vrelo vodo vržeš rezance in jih skuhaš po navodilu na embalaži. mi smo danes imeli sveže testenine, ti so kuhani v 2 minutah, drugače pa traja 5-7 minut.
7. Odcediš rezance, prihraniš kozarček vode v kateri so se kuhali. Rezance zmešaš s šparglji, po okusu dosoliš in malce popraš. Če je presuho zaliješ z vodo v kateri so se kuhali rezanci.
8. Ko pripraviš mizo, se okusi povežejo, ponudiš in poješ. Zraven mlado suho belo vino.

Gotovo v 15 minutah.

Zdaj, če to zate ni kosilo, potem je to tvoj problem. Pri nas smo se najedli. In sigurno tako po okusu kot po hranilnih vrednostih presega zamrznjenega ocvrtega osliča in motovilec.

Pire iz vrečke mogoče res narediš v 15 minutah, iz krompirja pa ne. Enako pečen krompirček, enako pohanje. Enako riž.

Tudi v najboljših restavracijah kjer je hrana na nivoju se vse lahko pripravi v 15 minutah… kar nekaj nakladate vse po vrsti.

Pire krompir, pohanje, pečen krompirček v 15 minutah?

New Report

Close