Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Prosim pomoč, odkar ne kadim marihuane se zbujam ves moker.

Prosim pomoč, odkar ne kadim marihuane se zbujam ves moker.

LP, sem fant star 22 let in sem prenehal kadit marihuano pred 9dnevi. Sem bil redni kadilec več kot 6 let, občasno tudi velike količine marihuane čez dan. Pred spanjem obvezno ena zvita cigareta. Že od nekdaj sem imel probleme s spancem, pred kajenjem marihuane. Trava mi je te probleme omilila in mi pomagala zaspat in se zbudit dokaj spočit zjutraj, z zelo redniki sanjami. Odkar sem jo prenehal kaditi imam močne probleme z spanjem, čeprav treniram in delam skoraj celi dan. Potrebujem pol ure do 1uro ali več, da zaspim, ko zaspim se zbudim čez 2-3 ure cel moker, zaradi nočnih mor, ki so me spremljale med spancem. Tudi če nimam nočnih mor se zbudim čez 2-3ure. Nikoli nisem jedel tablet za spanje razen 1x v življenju sanval, prav tako ne uživam nobenih drugih tablet. Občasno pijem in poskušam kakšne trde droge (plesne) so res občasno uživanje 1x-2x na mesec. Že od nekdaj imam probleme s telesno težo, zato zadnjega pol leta zelo dosti pojem in se težko zredim. Ko sem kadil sem, z zelo veliko količino hrane čez dan v roku pol leta pridobil 5kg, odkar pa ne kadim pa se potim med spanjem, po moje zaradi sanj, prav tako pojem zelo veliko 4x na dan, ampak samo izgubljam kilograme. Danes sem se zelo močno potil (nočne more), zbudil sem se 5x, ko želim drugič nazaj zaspat potrebujem do 2h (odkar ne kadim). Majico sem menjal 2x in je kljub temu bila ob 11h premočena, prav tako rjuha in vzglavnik. Pred kajenjem sem včasih imel nočne more, med kajenjem zelo redno, teh 9 dni pa jih imam vsak dan. Odkar ne kadim sem shujšal 4kg (jem veliko), imam 55kg, 173cm. Nimam potrebe po kajenju marihuane (oz. minimalno potrebo) ki me ne ovira. Prav tako kadim cigarete (do 3/4 škatle ponavadi polovico). Prosim za pomoč, ne želim začet uživat kakšnih tablet za spanje ali antidepresivov, rad bi samo začel normalno spati in pridobil kilograme.

Tvojih težav na tem forumu najbrž ne boš rešil. Svetujem, da se pogovoriš z osebnim zdravnikom in morebiti izključita težave s ščitnico.

Matjaž

Popravljam napake!

LP, sem fant star 22 let in sem prenehal kadit marihuano pred 9dnevi. Sem bil redni kadilec več kot 7let, ponavadi tudi velike količine marihuane čez dan. Zadnje tri leta povprečno 1g na dan. Pred spanjem obvezno ena zvita cigareta. Že od nekdaj sem imel probleme s spancem, pred kajenjem marihuane. Trava mi je te probleme omilila in mi pomagala zaspat in se zbudit dokaj spočit zjutraj, z zelo redniki sanjami. Odkar sem jo prenehal kaditi imam močne probleme z spanjem, čeprav treniram in delam skoraj celi dan. Potrebujem pol ure do 1uro ali več, da zaspim, ko zaspim se zbudim čez 2-3 ure cel moker, zaradi nočnih mor, ki so me spremljale med spancem. Tudi če nimam nočnih mor se zbudim čez 2-3ure. Nikoli nisem jedel tablet za spanje razen 1x v življenju sanval, prav tako ne uživam nobenih drugih tablet. Občasno pijem in poskušam kakšne trde droge (plesne) so res občasno uživanje 1x-2x na mesec. Plesne droge uživam 3/4leta. Že od nekdaj imam probleme s telesno težo, zato zadnjega pol leta zelo dosti pojem in se težko zredim. Ko sem kadil sem, z zelo veliko količino hrane čez dan v roku pol leta pridobil 5kg, odkar pa ne kadim pa se potim med spanjem, po moje zaradi sanj, prav tako pojem zelo veliko 4x na dan, ampak samo izgubljam kilograme. Danes sem se zelo močno potil (nočne more), zbudil sem se 5x, ko želim drugič nazaj zaspat potrebujem do 2h (odkar ne kadim). Majico sem menjal 2x in je kljub temu bila ob 11h premočena, prav tako rjuha in vzglavnik. Pred kajenjem sem včasih imel nočne more, med kajenjem zelo redko, teh 9 dni pa jih imam vsak dan. Odkar ne kadim sem shujšal 4kg (jem veliko), imam 55kg, 173cm. Nimam potrebe po kajenju marihuane (oz. minimalno potrebo) ki me ne ovira. Prav tako kadim cigarete (do 3/4 škatle ponavadi polovico). Prosim za pomoč, ne želim začet uživat kakšnih tablet za spanje ali antidepresivov, rad bi samo začel normalno spati in pridobil kilograme. Menim, da v preteklosti nisem imel večjih psihičnih težav in depresij, razen težave s spanjem, pozno sem hodil spat zaradi ponočevanj in kajenja (od 1 do 4h zjutraj).

jwslo stitnca tuki nima veze 🙂

starz to je normalno.vecina ma take probleme k neha.temu se rece kriza.cez mesec sigurn nebo vec teh tezav.mal potrpi 🙂

kaca, upam da imas prav, skrbi me da izgublam kg, kljub primerni in zdravi prehrani in da se zbujam moker z nočnimi morami, katere me vodijo zjutraj v depresijo.

mogoce jes premal kaloricno hrano?zacni jest stvari ki redijo.
sanje pa nej te ne vodjo u depredijo.sej ves da so sam sanje.prej si biu zadet pa so mozgani “spal”.zdej se pa telo cist in valda tut mozgani bl delajo.tut ponoc.
drugac pa u lekarnah mas tablete zaliscnega izvora za lazji spanec.mogoce ti bo pomagal.

večino pojem beljakovin ter oh, prav tako eno solato na dan, imam približno 3-4 obroke in se kar silim s hrano, razen danes ker mi ne paše, bom šel v lekarno v pon če nebo bolše, ker se nebi rad navajal na neke tablete in čaje, čeprav so rastlinskega izvora, ker vem da to vodi samo v neko odvisnost, te pa če je ta odvisnost tudi mala

Ne trdim, da ima, ampak da bi lahko imela.

Matjaž

Ne trdim, da ima, ampak da bi lahko imela.

Matjaž[/quote]

se strinjam

starz da nisi hipohonder.

pravm da ni zato kr sm sama uporabnica trave in sm ze parkrat prenehala za dolocen cs in vem kako deluje.
zakaj usi pomisljo na boleznsko stanje ce pa mate odgovor na dlani?marihuana je droga.kaj si mislu,da bo prenehanje brez posledic?

zeliscni pripravki ce jih jemles po navodilih,ne vodjo v nobeno odvisnost.
zacni jest krompir.
lej nehu si kadit pravs da si kadiu 6 let.zdej bi pa rd da se kriza neha u parih dneh?nebo slo.rabu bos VSAJ 2-3tedne da se stanje izbolsa.to se dogaja vecini nisi edini.prej opazam da mas drug problem.prevec se psiheras.verjetn si zato kadiu.

aja sm pozabla povedat.
k kadis ma telo manso prekrvavitev – posledicno se mn potis.
clovk k spi ma ponavat rahlo visjo temperaturo.kr mas zbolsano prekrvavitev se pa tut bl potis ane.

Kaca, potim se predvsem zaradi nocnih mor, do sedaj pa se mi noben ni znal povedat, kako se jih lahko resim ali vsaj zmansam, prav tako pa se potim zaradi tega ker sem nehal kadit tako kot si mi napisala

ja bos mogu pa dt casu cs.telo si unicevou 6let zdej pa nemore se kr u parih dneh popravt.use ma svoje posledice.
lahko pa pomagas telesu da se obnavla “hitrej”.jej velik banan,pij velik sveze limonade in nasploh vitamina c(ne pretiravat).rekreiraj se cimvec,vec se bos potiu prej bojo sli strupi vn(tuki vids ZAKAJ se potis ponoci..telo je v mirovanju,ponoc se obnavla,posledicno se potis ker izlocas strupe),hodi u savno.kr se bos rekreiru bos zvecer bol zmatran in bo spanc bolsi.pred spanjem se stusiri s toplo vodo,pocasi spij kozarec toplega mleka z medom,nastimi si prijetno muziko,u sobo nej bo cista tema,soba prezracena(neprestan dotok svezga zraka).ko lezis u postli misl na kej lepga,nikakor se ne psihirat in podobno.

mogoce mas kksn problem pa se to odraza u sanjah?

LP Kaca,

hvala za pomembne informacije, danes sem prav tako čudno spal, zaspal sem ob 12h, zbudil se ob 2, mogoče sem še nazaj zaspal do 4h (nevem če sem), pol pa sem 100% da sem bedel do 8h in ob 8h zaspal do 10h. V sobi imam temo (rolete do konca, pred spanjem prezračim sobo, jem okoli 10 ure zadno, takrat se močno najem, sajn pravim da nimam problemov s tem da zaspim, razen s tem da se zbujam. Bom začel piti limonado ter mleko z medom, tuš pa mi ne paše pred spanjem, ker takrat se zbudim, stuširam se okoli 9h. Včeraj nisem treniral, danes bom šo v savno.

Prav tako se danes nisem zbujal moker, nisem se tako močno pokril, menim da sem zato tudi težje zaspal nazaj. Nisem izgubil kilogramov. Sem sanjal, vendar se zelo malo spomnim sanj, ki niso bile moteče, čeprav so že mejile na moro.

Nikoli nisem imel nekih večjih težav, zelo redke depresije, ko grem spat se umirim, zato tudi zaspim. More tolmačijo na prijateljih ter znancih, zapletene zgodbe.

prevec razmislas,to kot prvo.zato tut take sanje.

topu tus pomaga telesu pred spanjem se sprostit zdej pa ce nocs si pomagat pa ne upostevat nasvetov.

spau pa se neki casa nebos dobr ce se bos naziru pred spanjem.zadni obrok mej ob 7,nc kasnej.povn zelodc zlo upliva na spanje.
pravs da sobo prezracs pred spanjem-celo noc mej odprto okno!

spat hod skos ob isti uri.
ko se ponoc zbudis mogoce neki spij,se obrn na drugo stran,zapri oci in ne razmislej o NICEMER!!!

pravs da so te more zapletene zgodbe – je mogoce tko tut v realnem ziulenju?mas kksne probleme?

joint ti je prej blokiru mozgane in le te so ponoc trdno “spal”. zdej pa k tega ni se pa morjo navadt.kokr sm ti ze omenla, to bo trajal kr dobr mesc al pa dva.

Nimam večjih problem v življenju, sem študent, ponavlam letnik tako da tudi tukaj nimam obveznosti, sem brezposeln, s prijatelji imam dobre vezi, razen stari prepiri so semi pojavljali v sanjah v podobnih oblikah, sanje lahko nadzorujem. Ko sem bil zadet nikoli nisem sanjal, kar se mi zdi normalno.

Hvala kača za zelo pomembne informacije, ki se jih bom držal.

LP

sanja VSAK clovk,ce nehas sanjat umres.sam zavedu se jih nisi oz. se te niso “dotaknle”.
zdej nevem kaksn clovk si sam zgledas dost zaskrblen glede tega, nekak “panicn”.zato ti priporocam tut obisk psihologa ce misls da sam nebos kos usemu temu.vecina jih ni.

pomojem bom kos temu, če sem do zdaj zdržal bom še zdaj, ker nisem v depresiji ali večjem stresu kljub temu da mi primankuje spanec. Če pa se bo poslabšalo pa bom šel k psihologu.

sej psiholog ni sam za strese sploh pa depresije.
do zdej si zdrzu ja,ampak ceu panicn,iscs kako da zaspis.po vecih forumih.

Danes sem malo bolše spal, bil sem v savni, kupil sem si baldrijanove kaplice, čeprav sem se zbudil, klju temu da sem vzel kaplice pred spanjem, (po 3h spanca), sem kasneje zaspal nazaj, (še 1x vzel kaplice). Menim da mi gre malo na bolše. Mislim da bi nas večina blo paničnih, če bi slabo spalo, probam se čim manj psihirat in menim da mi bo šlo na bolše. Odg. za moje težave pa iščem na tem in še na enem forumu in menim, da mi vaša mnenja pomagajo. Prav tako se pogovarjam s prijatelji, katerih še večina sedaj ni nehala kadit in prav tako kadijo dosit manj časa kot jaz. Vsak dan sem v družbi prijateljev, ki kadijo in s tem nimam težav. Jem zdravo hrano, začel še bom s fitnesom, ker imam doma veliko uteži ter bench. Probam čimmanj razmišlat ko grem spat, oz. se sploh ne obremenjujem, ker sem vedno dokaj normalno zaspal, tudi če nisem užival kaplic. Samo zbujanje še me ovira, upam da se mi bo to popravlo. Včeraj nisem imel mor, danes sem sanjal, ampak sanje niso bile preveč moteče.

Hvala kača za vse inf.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close