Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sprememba IP-ja s programom

sprememba IP-ja s programom

živijo. včeraj sem spraševala, kako lahko spremenim IP. hvala vsem, ki ste pomagali. ugotovila sem, da imam dinamičnega. če resetiram modem, stvar deluje. vidim pa na spletu, da obstaja cela vrsta programov, s katerimi se tudi da to storiti. nekaj sem si jih inštalirala in poskusila, ampak mi ne uspe. mi lahko prosim kdo pomaga? res bi mu bila zelo hvaležna. 🙂
na temle linku npr. je dosti teh programov: http://www.softpedia.com/downloadTag/Change+IP
ker sploh ne vem, kaj naj vtipkam, razen svojega trenutnega IP-ja ????

kaj sploh šariš tam k ni treba oz. zakaj bi šarila tam kjer ni treba?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zakaj bi rada spremenila IP?

Tukaj poglej:

https://hackbloc.org/resources-and-tools

Če razumeš – akcija.
Če ti ni jasno 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – ne tišči prstov, kamor ti ni treba.

Kaj je sploh to IP???

IP = Inertna Peesda

Sem blond pa ne razumem. Lahko en kmečki opis? Sem že slišala pa ne vem zakaj se gre.

Vsak računalnik na svetu, ki je priklopljen na internet, ima svojo številko, t.j. IP naslov (Internet Protocol address = IP address). Obstajata dve vrsti IPjev: statični (računalnik ima vedno isto številko) in dinamični (vsakič ko se priklopi na net ima računalnik drug IP). To je to na kratko.

Žensk si bo naložla enih 15 programov za spreminjanje ip-ja, čez 2 dni bo pa prišla jokat, zakaj ji računalnik šteka =))) Že vidim =)

V najboljšem primeru, v najslabšem, ne bo mela šanse nekej časa tega spraševat, vsaj dokler ne bo prišel serviser od njenega ponudnika :))))

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

hekerca, +1 za tvoj prispevek 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

če bi rada samo spremenila IP, je potem resetiranje modema rešitev (če imaš password od routerja/modema ga lahko tudi tam), če pa rabiš drug IP zaradi anonimnega brskanja po spletu in z tem povezanimi rečmi, potem je proxy server prava stvar zate ;>

osebno priporočam Čebulo[/url], samo downloadaš ter inštaliraš, varna verzija brskalnika Firefox je že priložena, ni težko.

[img]https://www.torproject.org/images/onion.jpg[/img]

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

namesto da resetiraš modem, lahko IP zamenjaš tudi z tem postopkom v CMD konzoli
1. [code]
ipconfig /release
[/code]
ter nato
2. [code]
ipconfig /renew
[/code]

[img]http://www.shrani.si/t/1r/Rr/2MDLSAs6/screenip.jpg[/img]

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Frillox, hvala za pomoč. 🙂 si edini, ki se trudiš mi pomagat. modema pa nočem resetirat, ker imamo v hiši več računalnikov in če ga resetiram, potem dela internet samo na “centralnem” rač., na vseh ostalih pa ostanemo brez povezave, dokler nam ne nekdo tega uredi.
ponudnik je amis. do pred par mesecev smo lahko resetirali modem in glede tega ni bilo nobenih težav, potem pa so nam poslali drugi modem (ki se resetira z zobotrebcem in ne več tako, da samo sklopiš kabel iz njega).
bom poskusla to, kar si mi napisal v zadnjem postu.

hm, sem probala, ampak mi ne deluje 🙁

Lej, IP ti je vedno dodeljen in ga sama ne spreminjaš. Dodeli ti ga tvoj ISP (dobavitelj interneta). Lahko ti dodeli eno številko, ki se nikoli ne spremeni (statični IP), lahko pa ti za vsakič ko z njim vzpostaviš novo povezavo dodeli nov IP (če je povezava vzpostavljena ves čas pa se IP tudi speminja na kakšnih 24 ur). Temu se reče dinamični IP.

Kolikor jaz vem, lahko programi za spremijanje IP-ja samo zahtevajo od ISP-ja nov IP. Če imaš statični IP, ti ISP ne bo dodelil novega, oziroma moraš za nov IP zaprositi direktno na ISP – v tvojem primeru AMIS. To ti bodo verjetno zaračunali.

Druga varianta pa je, da do interneta dostopiš preko določenih programov ali stroitev, ki bodo zakrile tvoj pravi IP in ti ‘posodile’ svojega da si lahko na internetu bolj anonimna.

Kaj pa ti pravzaprav želiš? Ali se želiš ‘skriti’ na internetu ali pač želiš spremeniti IP ker se ti to zdi fino? Če bi vedeli kaj hočeš, bi ti verjetno lažje pomagali.

rabim drugi IP za neko glasovanje, ker lahko z istega IP-ja glasujem samo enkrat na dan

Sleparka 😉

hehe se mi je že takoj zdelo da bo nekaj takega :))
TOR si inštaliraj pa boš lahko na veliko glasovala, po glasovanju samo klikneš “new identity” in lahko znova spet glasuješ ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

ko boš zaobvladala TOR ter proxy serverje, ti bom pokazal pa še kako avtomatizirati klikanje / glasovanje, da bo računalnik sam glasoval zate medtem ko boš ti v službi, zunaj ali pa kjerkoli ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

O, FriLLox, daj kar zdaj, če le imaš čas! Prosim in hvala!

frillox, kaj pa tisti, ki zahtevajo javascript ?

a ste že naštudirale TOR in proxy serverje, da se vam tako mudi h avtomatizaciji opravil? :))
kaj je z java script, malo bolj na podrobno opiši prosim…

meni osebno zelo uporabnen “programčič” je Auto It script[/url], je nekaj vmesnega med resnim c++ programiranjem ter med macro skriptanjem, dokaj preprost za uporabo in uporabnikom zelo prijazen.
ena izmed fukncij je tudi simuliranje miškinih klikov / premikov ter simuliranje tipk na tipkovnici, z tem lahko avtomatiziramo skoraj vsako stvar na windowsih.
priznam, da sem zelo slab učitelj ker mislim da dokaj kaotično vse razložim, a bom poskusil še danes napisati prispevek o avtomatizaciji ki ga bom podprl z par konkretnimi primeri če bo res komu od vas to prišlo za prav 🙂

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Juhu FriLLox, zelo lepo od tebe, hvala vnaprej!

hm, ma jaz ne vem, zakaj mi ne rata. sem si inštalirala tor in kliknila new identity … in ne uspe. :(( joooj. 😉

New Report

Close