Najdi forum

odnosi v družini

Stara bom 20 let,ped 8 leti, mi je umrl dedek.še zdaj ne morem preboleti njegove smrti,kar pa se stopnjuje. izgubljam voljo, in od takrat se tudivedno bolj slabšajo odnosi v družini. z očetom se ne razumeva,že od nekdaj je vpil name,tudi v osnovni šoli in me zmerjal,kar so tudi ostali(sošolci) delali čez celo osnovno šolo.doma sem brez energije,nenasmejana, brez volje do česarkoli. edino kar me razveseljuje so prijatelji, in ko sem med njimi sem kot druga oseba kot doma,vesela,sproščena,nasmejana.ne vem kaj naj naredim da bi izboljšala situacijo doma….včasih se kar sama sebe prestrašim,ko razmišljam da očeta sovražim,potem pa se tak kot on jaz tudi po sporu naprej obnašam,kot da nič ni bilo rečeno. odkar pomnim,nonstop samo kričanje,zmerjanje,nikoli da bi ata reko da im mamo rad.prijateljem lahko zlahka zaupam čustva, al pa če je kaj narobe,samo doma pa nikakor.sploh si ne predstavljam da bi se z očetom pogovarjala o tem…že z mamo težko,samo sem je nekako malo po malem začela.zdi se mi kot da je vsak za sebe,čeprav smo pod isto streho,vsak v svoji sobi, zaprt vase. oče nasprotuje moji odločitvi za študij in me zmerja na račun tega,češ da tak in tak nisem sposobna za nič in da je ta študij totalno brezvezen(lepo povedano).tudi pri študiju izgubljam voljo…edino pri dedku sem našla oporo, on mi je bil vzornik že od malega. zadnje leto je še najhujše bilo, zvečer težko zaspim,sanja se mi o njem,nočne more me tlačijo. lepo prosim za nasvet in se vam vnaprej zahvaljujem

lep pozdrav

Spoštovana Tina,
vaš najučinkovitejši odgovor nasilnemu očetu bo reden in uspešen študij. Ko boste izpolnili obveznosti prvega semestra, boste lahko očetu enakovre dna sogovornica, lahko ga boste spomnili tudi na to, da vam je , dokler redno študirate PO ZAKONU DOLŽAN OMOGOČATI POGOJE ZA ŠTUDIJ, sem pa seveda poleg finančne plati sodi tudi mir za nemoteno delo.Verjetno ga ne bo treba tožiti, če svoje obveznosti ne bi izpolnjeval,, bostepa pod sodnimvarstvom, vse dokler boste redno vpisani do 26 leta stariosti. Svetujem vam, da stvari ne ženete na ostrino in da študirate raje v NUKu ali kje podobno, če imate prostor, pa lahko še s kom od kolegov študirata pri vas .Nanj ali nanjo oče ne bo mogel stresati jeze.

Osamosvoji se tina. Stran od doma.

GV

New Report

Close