Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija gibalni razvoj pri 7 mesečnem dojenčku

gibalni razvoj pri 7 mesečnem dojenčku

Pozdravljeni.

Hčera je stara 7 mesecev in 2 tedna. Skrbi me njen gibalni razvoj, saj se ne obrača iz hrbta na trebuh in obratno. Sicer “nakaže” obrat in se obrne na stran ter naredi skoraj tričetrt obrata iz hrbta na trebuh, potrebuje čisto malo pomoči pri dokočanju obrata. Mislim, da ji dela težavo glavica, saj jo usloči nazaj in ne naprej. Obrate trenirama vsak dan, vendar ji nikakor ne uspe. Bi me moralo skrbeti? Drugače je njen razvoj normalen, lepo pase kravice (včasih že na iztegnjenih rokah), igra se z raznimi predmeti (tudi z majhnimi), preprijema iz roke v roko, se stegne za igračko… vse ostalo je ok.

Za odgovor se zahvaljujem.

Gibalni razvoj je malce upočasnjen. Na trebuhu običajno otrok v tej starosti dvigne prsni koš popolnoma od podlage, se opre na iztegnjene ročice in pod trebuh pokrči kolena, tako da se postavi v štirinožni položaj. Obrate naredi z glavo naprej. Najverjetneje gre za blago hipotonijo trebušnih mišic s povišanim tonusoim v ramenih. Kaj hujšega ni, bi pa bilo dobro, da vam pravilne vaje pokaže fizioterapevt.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani.

Po vašem odgovoru v zgornjem postu sem takoj naročila hčero pri fizioterapevtki. Ugotovila je povišan tonus v ramenih in blago hipotonijo mišic ter asimetrijo in sicer trup je nagnjen malo na levo, kar kompenzira z glavico, zato glavico drži v desno. Čisto malo se ji pozna tudi na obrazu – levo očko ima čisto malo manjšo kot desno. Tega vsega sama sicer prej nisem opazila, ko pa mi je F to vse lepo pokazala, se mi sedaj zdi, da je zelo očitno. S prevračanjem iz hrbta na trebuh in obratno imava še zmeraj probleme, saj tega enostavno noče storiti, vem pa da zna (ko se na hrbtu obrne na stran in vidi, da se bo tako obrnila na trebuh, se hitro obrne nazaj na hrbet). Masaže in vaje doma pridno izvajava, vendar ko narediva neko vajo prvič, je drugič več ne moreva, ker tamala točno ve, kaj bova naredili in se z vso silo upre in joka. F mi je še rekla, da bi morali hčero vključiti v razvojno ambulanto in da naj se o tem pogovorim s P. Moram povedati, da sem P omenila najine težave na sistematskem pri 6. mesecih in še enkrat pri 8. mesecih (ko je bila nekaj bolana), pa je bil njen odgovor samo, da glavico res drži malo postrani, plezanja in obračanja pa tako ali tako ne osvojijo vsi otroci (??). F mi je še svetovala, da naj grem do P čim prej in naj ne čakam na naslednjega sistematskega pri 9. mesecih (čez 3 tedne).
Sedaj me zanima vaše mnenje. Kako je s takšno asimetrijo? Se to popravi z vajami? Ali naj P poskušam prepričati, da naju napoti v razvojno ali naj to zahtevam? Ali pa naj lepo hodim samoplačniško k F?

Za vaš odgovor in mnenje se vam zahvaljujem.

Take motnje se v tej starosti še zelo lepo popravijo, je pa potrebna obravnava v razvojni ambulanti, predvsem seveda fiziopterapija. Z mnenjem fizioterapevtke bi morali dobiti napotnico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close