Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umetni zobje – nasvet prosim

umetni zobje – nasvet prosim

pozdrav,

sem pred dilemo in rabim nasvet:

1) zgoraj desno mi priporočajo ˝vgradnjo˝ štiftov v 4 in 6, nato izdelavo mostička na ta dva zoba – cena astronomska cca. 5.000 EUR

2) brušenje zdrave trojke, obešeno na 7 – mostiček cena cca. 1.600 EUR

3) brez zob 3,4 in 5 (ker je vse tolk drago)

pa še strah me je k pr norcih….

Hvala za nasvete in lep dan,

Tole je pa tako nejasno napisano….Sicer pa bolje da vprašaš na forumu Stomatologija.

Pri tako veliki investiciji se ti že splača iti še h kakšnemu kvalitetnemu zobozdravniku na pregled in po mnenje. Pri moji se mi zdi da pride pregled enih 20 EUR, kar ni tak hud strošek.

Prva varianta so verjetno implatanti (sklepam po ceni).

Pojdi še po drugo mnenje (pa mogoče se kje da ceneje priti skoz z vsadki). Vsekakor pa zadnja varianta odpade. To ni ne estetsko ne zdravo. Cela čeljust se ti bo spremenila, trpeli bodo tudi spodnji zobje … Ni šans.

Vse drugo lahko počaka, zdravje pa ne. Meni ne bo nikoli jasno, kako ljudem ni škoda dat 10 jurjev za enega cliota, ne bi pa dali par jurjev za svoj videz in zdravje (ne leti direktno nate, ampak na ljudi nasploh). In če je za kaj vredno vzeti posojilo sploh, je to za takele zadeve.

Sej to Streluška,

še ni 2 leti, kar sem dal narediti mostiček, keramičen, zbrusiti 4ko, mostiček na 5 in 6, zdej pa tole. Sem mislil da bo mir (vsaj ene 10 let:)), ker tudi mostiček ni bil poceni.

tole z implatanti ne pozanam čisto nič, in tudi ni da mi je škoda denarja, škoda pa mi ga je, če je tole le kratkoročno, pa še boli……

Poglej malo na Hrvaško. Je dosti ceneje-

Joj, res smola.
Vsadki so v bistvu najboljša varianta (če ni alergične reakcije), vendar seveda tudi najdražja.

Ja, veliko ljudi hodi na Hrvaško in si uredijo zobovje. Upam, da boš našel dobro varianto in da bo ta da dalj časa!

Ali pa v Bolgarijo….so kvaliltetni in strokovni in mnogo cenejši.

New Report

Close