Najdi forum

Posvojitev mucka – nosečnost

Živjo!

Z možem si že dlje časa želiva posvojit mucka iz zavetišča. Poleg tega delava tudi na naraščaju.:) Nekje sva slišala, da za nosečnice ni dobro, če so v bližni muc, nihče pa mi ne zna točno povedat, v čem je problem. Ker dobivava od prijateljev zelo različne informacije, me zanima, če kdo tukaj ve, kako je dejansko s tem. Na kaj točno bi morala pazit, če bi zanosila?

Zelo si želiva dati topel dom kateremu izmed ubogih muckov, obenem pa bi seveda rada poskrbela za zdravo nosečnost.

Že vnaprej hvala za informacije.

Preberi tole o sobivanju mucka in dojenčka (+ kako je v nosečnosti):

http://med.over.net/index.php/full=1/id=26926/title=Ali_lahko_sobivanje_z_doma__o_muco_ogrozi_zdravje_mojega_otroka_

Če ga bosta sedaj posvojila oz. v času nosečnosti, je najbolje, če mu wc čisti partner, da ne bi prišla v stik z iztrebki. Drugače pa premislita, če vama ne bo po prihodu dojenčka muc odveč, ker nemalokrat zasledim oglase (na podarimo.si in drugje), da ljudje oddajajo psa ali mačko zaradi prihajajočega člana… Komentar ob tem verjetno ni potreben.

Problem bi bil, če je muc okužen s toksoplazmozo. So lahko hude, ampak res hude posledice.
http://vizita.si/clanek/leksikon/toksoplazmoza.html Drugih zadržkov pa ni…

Pazit moraš,da se mucek slučajno ne uleže na otroka in ga lahko zaduši.Diši jim mleko,zato zelo radi skočijo v posteljico.

Tole je pa bolj iz trte izvito.

Pa za mamico tudi hodijo muce, saj jim diši mleko.

Tole je pa bolj iz trte izvito.

Pa za mamico tudi hodijo muce, saj jim diši mleko.[/quote]

ni iz trte zvito; mačke se rade spravijo v koške, če je noter dojenček pa še bolj; jim je fajn toplo…pri tem seveda niso pozorne kje opletajo z repom in dojenček se lahko tudi zaduši

Meni se je to zodilo ene 3x hvala bogu,da sem bila zdraven,pa ne pri moji mucki ,ampak od tašče.Samo v vednost,da ni za zanemarit ta podatek.

Tole je pa bolj iz trte izvito.

Pa za mamico tudi hodijo muce, saj jim diši mleko.[/quote]

ni iz trte zvito; mačke se rade spravijo v koške, če je noter dojenček pa še bolj; jim je fajn toplo…pri tem seveda niso pozorne kje opletajo z repom in dojenček se lahko tudi zaduši[/quote]

Pa te prosim no – kaj ima dojenček veze z mlekom – ga pač pije. Pa jaz tudi in naš mačkon nič bolj ne sili k meni kot k možu, ki mleka sploh ne pije.

Mačke so rade na toplem in varnem mestu, kar posteljica definitivno je.

Hej! Midva pričakujeva naraščaj in imava doma dva mucka (eden iz zavetišča). Glede na to da iz zavetišča dobiš mucka že cepljenega in razbolhanega ne bi smelo biti problemov, glej samo da je mucek notri in ne zunaj. Če je maček notranji je mininalna možnost da prinese kakšne okužbe od zunaj, sicer je pa za nosečnice predvsem nevarna toksoplazma (pride z zajedavcem čigar končni gostitelj je mačka), ki se prenaša največkrat z mačjimi iztrebki pa še ti morajo biti stari več kot en dan. Toksoplazmo pa lahko drugače tudi dobiš od surovega mesa večino govejega (tako da pazi da si po ravnanju s surovim mesom umiješ roko pa tudi desko dobro očistiš z vročo vodo).
Da bi se izognila kakršnikoli možnosti okužbe naj mačji wc čisti nekdo drug, mucka skopaj enkrat na mesec (dovolj da ga splakneš s toplo vodo), ko pa delaš s surovim mesom imej gor rokavičke za enkratno uporabo, pa tudi sveže sadje in zelenjavo dobro operi pred zaužitjem. Problemov z muckami zaradi nosečnosti drugače ni, pa tudi ko je otrok ni večjih posebnosti samo malo večkrat je treba čistit površine zaradi dlak (sploh potem ko se otroček začne plazit po tleh), no pa moraš bit pozorna na to da mucek ni sam z otročkom ker gre lahko nanj spat ker mu je toplo tam in lahko otročka zaduši.
Nikar pa ne poslušaj kakih mamc ki pravijo da otrok lahko zaradi prisotnosti mačka oslepi ker to so vraže in čenče!
Veliko zabave z muckom in veliko sreče in užitkov pri ustvarjanju naraščaja;)))

Pred časom sem gledala film otročički, kjer so prikazovali odraščanje dojenčkov – malčkov iz 4 različnih okolij – en otrok je bil z Japonske, drugi je bil Američan, tretji iz Mongolije, četrti iz Namibije. In zanimivo se mi je zdelo ravno to, da so pri prvih treh bile prisotne muce, ki so živele skupaj z družino.

Tole je pa bolj iz trte izvito.

Pa za mamico tudi hodijo muce, saj jim diši mleko.[/quote]

Ko bi le bilo iz trte zvito. Žal je čista resnica…

Tole je pa bolj iz trte izvito.

Pa za mamico tudi hodijo muce, saj jim diši mleko.[/quote]

Ko bi le bilo iz trte zvito. Žal je čista resnica…[/quote]

Mal je že iz trte zvito no… Mucki grejo res radi na dojenčke spat, pa ne zarad mleka no!! Zato ker so topli in umirjeni to pa mačkom paše. Če je že kdaj maček v isti sobi spal kot ti bi vedel/a da gre na odraslega človeka tudi rad spat iz enakih razlogov ne zato ker bi dišal po mleku;) Vsekakor je treba pazit da mucek ni sam z dojenčkom…

Samo kar se tiče tega, kako mačke hodijo na dojenčke spat – to je zelo odvisno od mačke same i njenega karakterja. Mi imamo 2 in prvič sta prestopili prag otroške sobe približno 1.5 let po rojstvu otroka. Ne samo, da ni šans, da bi se približali otroški postelji, celo vseh otrokovih stvari (ki so dišale po njem) sta se aktivno izogibali – npr. slinček, plenica, žoga na tleh – ni šans, da se stvari približata na pol metra.

Da bi jih vabil vonj po mleku, je čista bedarija. Kdor ima doma mačko ve, da rade spijo v tesnih, omejenih in varnih prostorih, kar posteljica definitivno je -zato bo šla mačka tja spat, ne pa zaradi mleka.

Ko je bila moja hči dojenčica se je od domačega mačka nalezla… edino le neizmerne ljubezni do teh repatih kosmatink :-).

Živi in pusti živeti

Edina nevarnost nosečnicam predstavlja okužba s toksoplazmozo. Zaradi tega takšen “baubau” okoli mačk in nosečnih, čeprav je strah precej neosnovan.

Zakaj? Maček ni kar tako prenašalec toksoplazmoze, z njo se mora okužiti, kar se lahko zgodi samo preko surovega mesa, večinoma plena zunaj (iz istega razloga za nosečnice ni priporočljivo uživanje pršuta ali tatarskega biftka). Potem 6 tednov po okužbi izloča zajedavce v iztrebkih, zato se iz preventive priporoča, da nosečnice WC čistijo z zaščitnimi rokavicami oz. da to počne partner (ampak saj pri tem ne brodiš po iztrebkih, če smo že pri tem).

Sveža okužba s toksoplaznomo je za plod nevarna samo nekaj tednov nosečnosti, takrat je potrebna predvidnost (vendar predvsem pri uživanju sadja, zelenjave in mesa, ne toliko pri rokovanju s hišnim, izključno notranjim mačkom). Če se je nosečnica okužila pred zanostvijo, ni nobene nevarnosti za otroka.

Če boste imeli izključno notranjega mačka, tudi sicer ni nobenih nevarnosti za dojenčka. Seveda pa je logično, da je potreben nadzor pri sobivanju otroka in mačke, da mački ne pustimo, da spi v dojenčkovi košari ipd.

Poznam veliko žensk, ki že leta aktivno delajo z zapuščenimi mačkami, mnoge so vmes po večkrat rodile in vse so še vedno negativne na toksoplazmozo. Glede na to, da delo z zapuščenimi mačkami pomeni nekaj povsem druga kot je doma imeti zdravo, negovano notranjo mačko, ni potrebno zganjati res prav nobene panike.

New Report

Close