Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

SOSEDJE NAS MALTRETIRAJO

Vsakdo si želi mir in možnost počitka v svojem domu. Mi ga žal nimamo.

Sosed, ki ni več najstnik, temveč kar odrasel moški je navdušenec poslušanja hrupne glasbe, še posebej tiste z basi. Živi s svojo ženo nad nami.
Glasbo največkrat posluša v poznih večernih urah, tudi po 22h. Nekaj časa sva to z možem tolerirala, saj veste, zaradi dobrih medsosedskih odnosov, saj se je to le redkokdaj dogajalo. Mogoče dvakrat na mesec.

Letos pa se nama je rodil otrok.
Zanimivo je, da do otrokovega tretjega meseca ni bilo nobenih problemov, potem pa, kot za stavo, dan za dnem.
Spomnim se, da je bila 20. ura zvečer, ko mi je dete ravnokar zaspalo in sem ga položila v posteljico. Dala sem mu vedeti, da hočem mir in da moti s svojim početjem. Z metlo sem potolkla gor. Kljub temu ni nehal. Dete pa se je prebudilo in tako smo ga uspavali do polnoči.
Ker se je to dogajalo iz dneva v dan, sem mu šla povedat na vrata. Seveda ga nisem nadrla. Prijazno sem mu povedal, da se ga sliši in da moje dete spi točno pod njegovo spalnico. Prijazno se je opravičeval, češ da ni vedel, da je tako hrupen in da ne bo več.

Zaleglo je za kakšen mesec. Potem pa spet… Napisala sem mu sporočilo in ga dala v nabiralnik. Zdaj ima še črno na belem. Spet sem bila vljudna. Pismo se je glasilo takole: “Prosim, da prenehate z glasno glasbo po 20h, ker mi budite otroka. Hvala. Lep pozdrav.”

Potem pa se je začelo pojavljati tole. Namesto muzike ob 20h, se je začelo prati perilo v pralnem stroju. Pralo se je tudi po 22h, ob 3h zjutraj. Občasno pa se sosed še vedno spozabi in prižge svoj sub tudi ob 23h, pa po 24h do konca, a le za nekaj minut.

Imam občutek, da to počne nalašč. Do sedaj ni zaganjal pralnega stroja tako pozno ponoči. Vsaj vsak drugi dan ne.

Prosim za vaša mnenja in nasvete. Hvala.

če imaš za soseda južnaka. A se sliši od njega samo tu-pi, glu-pi, tu-pi, glu-pi,….

Južnaki imajo načrt iztrebljenja Slovencev; vašo družino trpinči toliko časa, da se pod ceno izselite, notri dobi sonarodnjaka in tako se veriga nadaljuje.

Obstajajo predeli, ko sploh ni več Slovencev!!!

Pejt u Fužine, koliko je takih norcev tam, še posebno ob nogometni tekmi….

Kje pa je napisal “neprespani”, da so njegovi sosedje južnjaki? Če pa želite mir v bloku pa si zgradite hiško.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, eno je teorija, drugo pa je praksa. Pa si jo ti sezidaj, če si jo lahko tako hitro.
Lahko pa mi kar svojo šenkaš, če jih imaš tako velik.

Cigu migu, pušenje, pretepi, izsiljevanje, rezanje gum, kraje, ….. so stara taktika južnjakov, da se zalezejo v vsak grm na Slovenskem.

Mi smo imeli probleme v prejšnjem stanovanju z dvojimi po priimku sodeč čistokrvnimi Slovenci. Nad glavo nam je non-stop skakala mularija, tud tastari niso hoteli slišat, da bi naredili mal reda, poleg nas je mulc najstnik nabijal muziko, tud vpričo mame, ki mu ni zgleda sploh nič rekla. Smo se odselili in tu, kjer smo zdaj, je bolje.

Kar se pa hiše tiče: poznam primere, ko sosedje ob sobotah ali nedeljah navsezgodaj zalaufajo kakšne kosilnice, cele popoldneve sosedovi domači mojstri v garažah ropotajo s kakšnimi mašinami, zvečer imajo na svojem vrtu piknike in zijajo kot da so sami na svetu … Pač slovenska folklora, da na svojem lahko delaš, kar hočeš, za druge (sosede) te pa nič ne briga. V bloku ali v svoji hiši. Če nabašeš na kretenastega soseda, je čisto vseeno, kje si.

Če človek navija zvečer ali ponoči glasno muziko, ga opozorite ali pokličite policijo.

Da pa ne morete spati zato, ker pere, pa je tu mač. Pralni stroj ni vrtalnik ali inštrument, da bi odmevalo po bloku. Če vaš otrok ne more spati zaradi pralnega stroja, to ni sosedov problem, ampak vaš. Verjetno je že prej sosed pral ponoči (saj večina ljudi pere ponoči, ko je cenejša elektrika), ampak ker imate zdaj občutljivega dojenčka, vas motijo normalne aktivnosti sosedov, ki vas prej niso. Ne verjamem namreč, da je sosed zdaj kupil nek predpotopni strok, ki zganja hrup. Vsi današnji stroji so precej tihi.

Navadite otroka, da spi v normalnem okolju, ne pa da mora biti okoli njega popolna tišina. Če tebe moti sosedov stroj, potem si kar predstavljaj, kako je tvojim sosedom moteč otrokov jok, sploh ponoči. Otroški jok je desetkrat glasnejši od pralnega stroja.

No, in kako ukrepati pri takem cigu migu rompomopom?

V našem bloku pa nikogar ne slišimo. Pa sosedje normalno živijo. Dobra gradnja.
Žalostno je, da se danes gradijo stavbe v katerih niti pralnega stroja ponoči ne moreš zagnati, ker s tem že zbudiš soseda.

A je bila to super gradnja od Vegrada, SCT, GPG ali še katere odlične gradbene firme?

V hišah iz leta 1511 (Škofja Loka) se nič ne sliši.

TO NI NORMALNO OKOLJE. Nabijanje z glasbo opolnoči in ponoči ni (beri!)!
In kar se joka tiče, moj otrok se ne joče. Ko se zbudi, ga vzamemo v svojo posteljo, kjer se nemirno preklada po celo uro, dokler ne zaspi nazaj. Če pa bi ga pustila v posteljici, bi se pa jokal. In veš zakaj to počnem? Zato, da NE MOTIM SPODNJEGA SOSEDA, za zgornjega pa mi je čisto vseeno.

Poznavalci pralnih strojev, pa si poglejte tole:[url=http://www.youtube.com/watch?v=KjGttH6ocp0&feature=player_detailpage]http://www.youtube.com/watch?v=L5SDf4C1Fb4&feature=player_detailpage[/url]

nisi prebrala priimkov na zvoncu? A nisi nič predvidevala?

Ja, ta nasvet pa bom upoštevala, ko se bomo selili. Žal se nisem pozanimala pri sosedih, kakšni so tej zgornji…

Sicer verjetno ne misliš resno…
Ampak vendar, blok je starejši. Tam nekje iz začetka 70-ih.
Menim, da Hilda ni imela nič pri tem.

Ja, žal je res tako.

Sicer si ne predstavljam, kako se sliši pralni stroj v bloku, vendar predvidevam, da nič bolj, kot pa v starejši hiši in (vsaj meni) ta zvok niti slučajno ni moteč.
Pač, OK, ga slišiš, če si pozoren, drugače pač ne.

Uh, pa škoda, da niste bili pri meni včeraj popoldan … pet sosedov smo se sprehajali po dvoriščih vsak s svojo kosilnico … :))

kdor premalo seksa ga dejavnosti sosedov veliko bolj motijo.

Loss of sex drive?

Pralni stroj se sliši zaradi inštalacij, armatur in betona – odvisno od spojev, kako zvok potuje, a starejši stroji sploh so hrupni in se slišijo! V moji spalnici je bilo hrupno ko v obrtni delavnici, dokler sosedje hvala bogu niso zamenjali stroja.

A kdo drug mu pa nič ne reče? Saj se verjetno sliši tudi k drugim sosedom, ne samo k vam.

Sicer pa, kot lahko razbereš iz nekaterih odgovorov, smo Slovenci zelo neuvidevni sosedje in če zganjajo hrup ob neprimernih urah, je problem v vas, ne v njih.
Hvala bogu za take sosede, kakršne imam, tudi če so mi nekaj časa ropotali s pralnim strojem …

V takem primeru pokličeš,prijaviš na policijo. V sosednjem vhodu, kjer živim, je fant navijal glasno muziko popoldan in so sosedi poklicai policijo……dobil je kazen 150 eur.

Ostalim sosedom grejo tudi na živce. Takoj ko sva se vselila, nam je neka soseda rekla:”Ja saj je fajn stanovanje, vendar ponoči ne boste imeli miru. In tolikokrat smo že šli do njih in nič rešli…”

Tukaj je problem, da ko bi prišla policija na njegova vrata bi on že davno ugasnil svojo muziko. Vaš frajer je nabijal popoldne in je verjetno policija prišla k njemu in slišala, zaznala hrup.
Kako ga bo pa pri našemu, ki konča svojo muziko na sredi komada?

Tukaj je problem, da ko bi prišla policija na njegova vrata bi on že davno ugasnil svojo muziko. Vaš frajer je nabijal popoldne in je verjetno policija prišla k njemu in slišala, zaznala hrup.
Kako ga bo pa pri našemu, ki konča svojo muziko na sredi komada?[/quote]

Se pravi, da vas nalašč zajebava, če sredi noči prižge glasbo samo za par minut in to je to.

Očitno je našel način, da vas zeza, ker ima očitno občutek, da vi zezate njega, ko ne more po 20. uri poslušati glasbe. Jaz bi stopila k njemu in prosila za pogovor. Pa ne mi o tem, kako vljudna si bila, ker si kar predstavljam, da si najbrž bila gospodovalno tečna, če te zdaj namerno zajebava. Povej, da ti je jasno, da on rad posluša glasbo in če bi se lahko zmenili, da bi jo poslušal pred 20. uro. Da takrat ne boste prav nič težili. Po tej uri bi pa res radi mir zaradi otroka, ker ste že čisto neprespani. Pa kdaj ga na stopnicah lepo pozdravi in se nasmej, dela čudeže.

Ker s policijo ne boš dosegla nič, če takoj izklopi po prižiganju. Glede pralnega stroja pa: tega mu niti ne omenjaj, ker je bedarija. Če te stroj moti, nabavi ušesne čepke, otrok bi pa moral tako trdno spati, da ga vžig sosedovega stroja ne more zbuditi.

New Report

Close