Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Matic Munc – pomočnik očetom v borbi za otroke!

Matic Munc – pomočnik očetom v borbi za otroke!

Z mojo sva se lani razšla po 8. letih zakona. Tožbe še nisva vlagala eden proti drugemu, čeprav se nisva o ničemer dogovorila, niti sporazuma nisva dorekla. Imava 3 otroke, stare od pol leta do 6 let.

Bivša si jih je vzela s sabo v svoje stanovanje, meni pa jih ne da niti za vikend, še med tednom samo 1x popoldne. Ker mi že kar nekaj časa preprečuje imeti otroke tudi za vikend (lahko bi šli kam takrat), sem se odločil, da bi jo tožil.

Še pred tem sem se odločil, da poiščem nasvet pri znanemu borcu za očete, in sicer MATICU MUNCU (primer 3letne deklice na Koroškem).

Ima s.p. z nazivom AKCIJA MATIC MUNC S.P., dela pa na Proletarski v Ljubljani, skupaj z ženo.

– Ima kdo kaj izkušnje z njihovim svetovanjem?
– Kako bi se dalo iz ženske glave izbiti dejstvo, da nima prav, če ne dovoli, da so otroci tudi pri očetu, če si jih oče želi videti in je dober do njih?
– Kako doseči, da bi bivša že enkrat plačala za svoje ravnanje, ki je proti vsem pravilom zakona o družinskih razmerjih in Evropskim konvencijam o otrokovih pravicah?
– Ima kdo kakšne izkušnje, če je imel enak primer?
– ženske je treba ustaviti, saj niso Bogovi! Tega se g. Munc gotovo zaveda.
– tudi CSD danes nima več prave veljave. So samo zavezniki mamic, pa naj si bodo revce ali pa tudi ne. Tudi mamice delajo galamo!

Kolikor jaz vem o g. Muncu on ni ravno kak poseben “pomočnik očetom v borbi” (v nasportju z onim psihopatom Ježem iz podosa, ki mu je šlo samo za maščevanje bivši in ogromno denarnega okoriščanja in slave, kar so skapirali tudi mnogi moški, ki jih je odiral za svoje “nasvete”) , ker predvsem pomaga otrokom in nemočnim ter drugim ljudem, ki so se zaradi insttitucij znašli v težavah. Jaz v tvojem primeru ne vidim nobenih težav zaradi institucij.

Vi2 sta se enostavno čudno razšla in nista uredila in dorekla zadev. Morda je Matic Munc dober naslov za vaju predvsem kot mediator, da vama bo pomagal urediti odnose v dobro otrok. Drugače pa..vi2 itak še niti ločena nista..za končanje oz razhod pa je potrebno urediti zadeve – najbolje sporazumno in če ne gre poiščita mediatorja – Munca ali pa kako drugo kakovostno tovrstno storitev.

Mi je pa mal zanimivo..razšla sta se rano pred ali po rojstvu najmanjšega otroka in to tako,d a je bivša spokala v svoje stanovanje…khmmmmmm…kaj neki sta pa imela?(nasilje? prevare? …)upam, da ti bo Munc uspel dotajčati, da je pogled vase najpomembnejši – prepričana sem, da ko se boš ti spremenil na bolje se bodo tudi tvoji odnosi z ex in otroci izboljšali, če pa na splošno nastopaš takole kot tukaj potem se pa ne čudim… Razmisli kaj hočeš. Vse niti tvojih odnosov so v TVOJIH rokah!

Matic Munc sigurno ni zaščitnik in borec za očete, ampak strokovnjak z bogatimi izkušnjami, ki gleda na stvari objektivno in realno.

mimogrede: do pred kratkim je Matic delal na CSD Moste in pozna sistem. kritizira kar je slabega in uporablja kar je dobrega.

Se strinjam z Katarino. Matic je res človek na mestu.

Jaz pa se vprašam, kakšen oče je avtor te teme, da je dovolil, dopustil, da se iz družinskega stanovanja izseli mama s tremi otroci, od teh je eden še dojenček. Če bi jih imel rad, bi se sam umaknil, pravočasno. Očitno je morala žena pobegnit pred njim, s tremi malčki, pogumna in srčna ženska mora to biti.

In kakšen človek je to, ki razmišlja, kako bi bivši ženi izbil nekaj iz glave oziroma kako bi ona plačala za svoje ravnanje – ena sama maščevalnost in užaljeni ego govorita iz tega zapisa. Namesto da bi razmišljal, kako bi ji olajšal življenje s tremi malčki, na načine, ki bi jih ona lahko sprejemala.

Tak človek, da bo zelo pozitivno, da se sreča z g. Muncem, ki ga zaradi njegove strokovnosti in v korektne in poštene rešitve usmerjene narave spoštujejo prav vsi. Glede na to, da ima g. Munc moč in sposobnost, da takemu očetu dopove, kakšen je res dober oče. Zato resnično upam, da bo tale vprašalec stopil do g. Munca, ga poslušal in dojel kaj mu ima ta za povedati, ker to lahko pomeni veliko srečo za njegove otroke in njegovo (še vedno) ženo.

Tak človek, da bo zelo pozitivno, da se sreča z g. Muncem, ki ga zaradi njegove strokovnosti in v korektne in poštene rešitve usmerjene narave spoštujejo prav vsi. Glede na to, da ima g. Munc moč in sposobnost, da takemu očetu dopove, kakšen je res dober oče. Zato resnično upam, da bo tale vprašalec stopil do g. Munca, ga poslušal in dojel kaj mu ima ta za povedati, ker to lahko pomeni veliko srečo za njegove otroke in njegovo (še vedno) ženo.[/quote]

Zelo dvomom, glede na to, kakšen nick si je nadel, da bo stopil do njega za pomoč.

Tole podpišem….Jež je tudi mojo družino porinil v pekel in komaj smo se izvlekli, sedaj imava z ex dokaj normalen odnos na distanci

Kar se tiče Munca, mislim, da je človek na mestu za svetovanje in postavljanje na realna tla zablodelim staršem, ki še nimajo razčiščeno kaj pomeni starševstvo in kaj partnerstvo oz. ex partnerstvo v povezavi s starševstvom…

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Nimam istih izskušenj,imam pa borbe z bivšo in predvsem se vse lomi na otrocih.Za Munc-a nimam pojma,kako in kaj,jasno pa je da potrebuješ pogovor z osebo,katera te bo usmerila po poti,ki bo pozitivno uplivala predvsem za otroke.
Najprej se boš moral pomiriti in pozabiti na to,kako boš njej kaj vbil v glavo.
Tvoj problem je,kot si napisal,da ti ne dovoli stik z otroci,kot si ga sam želiš in ne ona.Ali pač?
Dokler boš tako razmišljal,otroci ne bodo imeli nič od tebe in tudi ti ne boš zadovoljen.
Mislim pa,da bo sodišče,kar pravi naslov za tvoje želje,saj bo rasporedilo obiske vsaj na nek normalen termin.
To kar se ti dogaja je boleče in travmatično a boš moral,če želiš res dobro svojim otrokom stvari pogledati z trezno glavo in ne pod vplivom čustev.
V vsakem primeru obišči Munca in razmisli o vsem kar ti bo povedal in ne samo o tem,kako bi nagajal oz.škodoval bivši.

Ostali,ki odgovarjate na njegovo vprašanje pa prosim ne govorite neumnosti in ga ne kritizirajte z takšnimi in drugačnimi neumnosti,kajti ali imate sami probleme z podobnimi stvarmi ali pa ste daleč od realnosti in si samo lajšate svoje probleme in si dajete duška.
Človek je vprašal in odgovorimo mu tako,da bo dobro zanj,zanjo in predvsem za njegove otroke.

lp

Kolikor jaz vem, se MM ne osredotoča le na razmerja med starši, ampak obravnava celotno socialo, tako da se lahko za pomoč obrneš tudi h kakšnemu družinskemu terapevtu, mogoče celo oba s partnerko. Če se odločiš za tožbo, pa potrebuješ odvetnika in dobre živce, ker so vse naše institucije izrazito feminizirane in tako tudi usmerjene, čeprav se na srečo moških zadnja leta sodna praksa spreminja. Pričakovati moraš, da se bodo vsi obrnili na stran ženske, ker ne glede na to, kaj vse je ona storila, si krivec za vse ti. Poleg tega pa tožba, po mojih izkušnjah, poslabša odnose med partnerjema, saj se jo tretira kot nek napad na partnerja. Če se da, poskušajta najprej rešitev najti sama, s kompromisi, saj sta do te točke prispevala oba, ne le ona ali le ti in tega se morata v osnovi oba zavedati, v nasprotnem primeru je vse brezpredmetno.
Upam, da vama uspe in da tvoja bivša ne sodi med tiste nekritične ženske, ki niso pripravljene nase prevzeti nobene odgovornosti in so do svojega ravnanja popolnoma nekritične, grešnega kozla pa vedno in za vse iščejo drugje, žal je danes takih vedno več.
Lp, Manca

Upam, da je avtor te teme že rešil svoj problem. Popolnoma so na mestu točke, katere je napisal. Žal pri nas lahko mame počnejo kar jim je volja. Ni se jim potrebno držati sodnih odločb, saj se njim vse tolerira, sodišča niti ne delajo izvršb. Očetje, ki bi želeli skrbeti za svoje otroke smo v praksi zato odrinjeni.
Se strinjam z tem, kar je napisala Manca. Sodstvo je popolnoma feminizirano. Nihče se ne bo postavil za očeta. Za razlog je najbrž potrebno pogledati malo bolj nazaj. Odločitev o skrbništvu nad otrokom je v rokah sodnih izvedencev. To pa so psihologi, psihiatri… Kdo pa gre študirat kaj takega? V glavnem dekleta, ki imajo same s seboj probleme, in upajo da bodo na tak način svoje probleme rešile. A večini to ne uspe… imajo pa ustrezno izobrazbo, da “rešujejo” probleme drugih. Ampak nekaterim izjemnim ženskam uspe, in take lahko pomagajo. A žal so redke.
Pa še nekaj je potrebno upoštevat: ženske v splošnem znajo bolje skupaj držati kot moški. Moški smo pač po naravi rivali. Podobno kot pri avtoštopu: ustavljamo v glavnem moški, normalno dosti lažje ustavimo dekletu? Če že štoparje pobira kakšna voznica – bo prej ustavila dekletu – fantje pač izvisijo. Zato ne računat, da bo situacija boljša, če je sodnik moški, če je sodni izvedenec moški…
Pa še glede Munca: On ni nikakršen zaveznik očetov. Dela za tistega ki ga plača. Se mu pa pozna da je delal kot novinar, zna se postaviti pred kamero in v kratkem povedati..Govor je njegova močna točka..

G. Munc poznam le iz medijev in ga nikoli nisem videla kot “pomočnika očetov v borbi za otroke” ampak kot človeka, strokovnjaka, ki se bori za boljši sistem. Ne dvomim, da bo oče od njega dobil veliko pametnih in uporabnih nasvetov, kot prvo, pa mora spremeniti nastrojenost proti ženi.

Mimogrede, CSD nima več nobene veljave, ker so se pristojnosti prenesle na sodišča. CSD (po mojih izkušnjah) ni zaveznik mamic, naredijo pač le tisto kar je (zanje) najenostavneje, ponavadi nič. Če misliš, da so mamice zadovoljne z njihovim delom, se motiš. Dokler boš do žene tako negativno nastrojen ne pričakuj, da se bo pogovarjala in prilagajala. Mislim, da bo lažje, če bo odnos bolj spoštljiv. Bolj kot si boš nekaj trudil izbiti ženski iz glave, bolj vztrajna bo. Mogoče sta zaradi takega načina komunikacije šla narazen?
Moje mnenje je, da CSD in sodišča vedno bolj vlečejo na stran očetov. Konvencije o otrokovih pravicah in Zakona o družinskih razmerjih pa niti sodniki ne jemlji preveč resno (česar ne zagovarjam). Notri piše tudi, da imajo otroci po ločitvi pravico do približno enakega standarda poločitvi, kot so jo imeli prej. Upam, da pravne podlage enako načelno zagovarjaš pri vseh vprašanjih, ne samo pri stikih.

marjan, ne smeši se. psihiatri, ki so najbolj čislani so moškega spola. socialno delo sicer v veliki meri študirajo ženske, a ko se je študij začel so ga moški. ti malo opišem zgodovino študija? po II. svet. vojni so se moški ponovno postavljali v svojo “civilno” vlogo na način, da so študirali. ženske so pač v vojnem času “zavezele” ostala delovna mesta, študijskih pa še ne. in študij soc. dela je bil najprej moška domena, potem je postal ženska. zelo podobno je v medicini. nekoč so bili samo moški – zdravniki, potem so prišle na vrsto med. sestre, ki pa so seveda nižje na lestvici od zdravnikov.

veliko jih konča študij soc. dela pa NIKOLI ne delajo na CSD-jih. če bi vedel kaj vse obesega ta študij bi seveda vedel, da je CSD zgolj ena od možnosti za zaposlitev. in če bi bil količkaj podučen o CSD-ju kot inštituciji bni vedel na na njem tudi sicer dela bolj malo soc. delavcev.

kar se tiče spola prav tako nimaš prav. moški držijo skupaj zaradi spola, ženske držijo skupaj s tistimi, ki so v njihovi liniji – razredu. to seveda ni nujno ženska. tudi sicer ženske bolj slabo “držimo” druga z drugo, ampak tega zakaj in kako ti ne veš, ker nisi študiral psihologije, soc. dela, itd. :))))) prav zato ti svetujem, da se vsaj malček podučiš o tematiki, ki jo skušaš predstavit, sicer izgleda da sploh ne veš o čem govoriš.

matic munc je po izobrazbi PSIHOLOG. najbrž je to študiral zato – če povzamem tvoje predpostavke – ker je feminilen in ker je reševal svoje probleme.

CSDjev v sporočilu sploh nisem omenil.
Katarina: Če stopiš mačku na rep, zacvili.
Glede Munca: vem da ni ne pošten, ne pravičen, ozko dela za tistega ki ga plača. Če ga plača mama zagovarja njena stališča, če ga plača oče zagovarja njegova. Morda je kaj drugače, če prideta oba k njemu na posvet (ga skupaj plačata)?
Narobe v našem sistemu je že to, da se v povezavi z očetom takoj začnemo pogovarjati o stikih. Zakaj oče ni enakovredno obravnavan v porcesu dodelitve otroka? (Seveda sedaj ne govorim o tistih očetih, katerim za otroke ni mar). Enostavno se v samem začetku meni, da je mama tista, kateri naj bodo otroci zaupani v varstvo in vzogojo, oče pa naj ima stike (če jih mama ne bo onemogočala) Seveda se očetu ne pozabi določiti dovolj visoko preživnino, da vzdržuje svojega otroka in bivšo.. Pri tem kvaliteta mame ne igra nobene vloge. Če kasneje mama začne ščuvati otroka proti očetu, onemogočati stike…. se ne zgodi nič. Izvršbo oče sicer lahko vloži, vendar sodišča kazni še izrečejo, izvršijo pa ne. Tudi tožilstva zaradi kaznivega dejanja preprečevanja stikov ne storjoi ničesar. In kaj lahko v takem primeru stori oče?

mački nisi stopil na rep, ker ne delam v sociali temveč v moškem “raju” in imam vsak dan priložnost slišat in videt odnose med moškimi.

matica zelo dobro poznam in je zelo nepristranski. da je šel iz CSD moste je šel zato, ekr tam ni mogel nič pametnega naredit. pika. poleg ga njegov domet ni samo družina ampak dosti več. ampak o tem se kaj dosti ne ve.

preživnine so tako smešno nizke, da z njo niti otroka ne moreš preživet, kaj šele bivše. no, razen če mi ti dokažeš, da se šoloobveznega otroka lahko preživi z 2*125 eru/mesec. preživi, dobesedno mišljeno. točno to, kar si napisal je rekel tudi moj ex, ko sem ga tožila za višjo preživnino, potem pa priznal, da ve, da plačuje premalo, a da sam od sebe več pač ne bo dal. pa sem mu predlagala da hčeri vzame k sebi in mu jaz plačujem preživnino in izvajam stike a je bil odgovor negativen. nima prostora, časa, energije, interesa … kaj vse mora človek imet, če hoče imeti otroke pri sebi, a. :))

tako kot oče – po tvoje – ne more storiti nič ko se mu onemogočajo stiki, tako mama – po moje – ne more narediti nič, ko se oče odloči, da ne bo izvajal stikov, da ne bo plačeval preživnine, da ne bo skrbel za otroka.

stvar skratka sploh ni tako splošna kot se zdaj o njej pogovarjava midva. prav vsak primer je poseben in niti pod razno si jaz ne bi upala trditi da so vsi očetje taki in vse mame take. poznam ogromno odtenkov, vsem pa je skupno to, da otroci nasrkajo. ne krivi ne dolžni. ampak komu mar, ko je vprašanje denarja, časa, hiše, maščevanja, sovraštva, …

Katarina, s tvojim zaključkom se strinjam.
Otroci so tisti ki plačujejo… neporavnane račune staršev…
Opozoriti sem želel na en del…

Po mojem je problem v tem, da pride do uradne dodelitve otrok takrat, ko starša že dolgo ne živita več skupaj. Eden od staršev si je z otroci že uredil življenje in za otroke je nova sprememba dodatno breme. nekateri vložijo tožbo za ločitev leto ali več po razpadu zveze, potem pa traja še enkrat toliko do obravnave za skrbništvo in stike. Vprašanje je, zakaj večina otrok ob razpadu zveze konča z materami. Očetje si verjetno vzamejo čas, da si uredijo življenje, preden bi vzeli otroke k sebi, matere pa se trudijo, da najprej uredijo življenje otrokom, šele potem sebi. To je sicer moje razmišljanje, poznam pa tudi očete, ki skrbništvo imajo in otroci nikoli niso živeli pri materi. Nekateri izberejo tudi težjo pot.

zakaj glavnina otrok živi pri materah? zato, ker so otroci od vedno – mislim dobesedno do vedno – domena žensk/mater. govorim o malih otrocih. saj tako ni samo pri nas, tako je povsod po svetu. ok v arabskem svetu otroci po razvezi (ki jih je malo) pripadejo očetovi strani, a to še zdaleč ne pomeni, da jih vzgaja oče. vzgajajo jih ženske iz njegovega sorodstva.
tolikokrat smo že govorili o tem, pa lahko spet in spet. lahko pregledate razne forume kjer je govora o družinah in partnerskih odnosih in videli boste isto – kdo največkrat vzame bolniško ko je otrok bolan, kdo v glavnem hodi na govorilne ure, kdo sedi ob otroku in pregleduje njegove domače naloge, kdo ga vozi na interesne dejavnosti, kdo pride na šolske proslave, kdo je skratka otroku na razpolago 24/7? večinoma so to ženske/matere. seveda je potem samoumevno, da bo šel otrok z materjo, če med njo in njenim možem / otorkovim očetom poči. ona vendar diha z njim, živi z njim in zanj, ona je tukaj za njega. oče lahko še tako govori da ima otroka rad in da ga želi ob sebi itd. a če do takrat ni počel vsaj v polovičnem delu tega kar počne mati je to samo prazno govorjenje. to, da otroka občaasno objameš, da mu rečeš da ga imaš rad, da greš z njim včasih na sprehod še ne pomeni, da ga živiš zanj. za otroka je vendarle treba živet.

Marjan, kako pavšalno razmišljaš, je zelo dobro razvidno iz tvoje ocene o preživninah, ker so na netu lepo predstavljene konkretne cifre – ki te postavljajo na laž. Primerno preživnino glede na povprečne stroške dobi približno desetina otrok, vsi ostali pa nižjo.

Čigava domena so še vedno otroci, pa si najbrž lahko opazil sam na kakem roditeljskem sestanku in govorilnih urah v šoli. Če imaš pa otroke še v vrtcu, pa v garderobi, ko prihajamo po otroke.
Ravno prejšnji teden je bila na starševskem čveku (spet) tema, da tip pride iz službe domov in se poči za računalnik, nato pa igrice do pozne noči. Da je utrujen in hoče mir. Takšen oče nekako ne more dobiti skrbništva, kaj meniš.

Težko je tistim očetom, ki so dejansko enakovredno udeleženi v otrokovem življenju (ali bolj kot mama), ker se morajo v primeru ločitve največkrat “sprijazniti” s skupnim skrbništvom, medtem ko za polno skrbništvo res skoraj nimajo možnosti. Jaz imam kolega s skupnim skrbništvom, dejansko pa je tako kot pred ločitvijo – otroci so več ali manj pri njem, ko so bolni, je on z njimi doma, on hodi na govorilne, on dela z njimi domačo nalogo, se preganja s kolesi, jih vozi v hribe, pelje k zobozdravniku in frizerju … Ampak med mediacijo mu je bilo kristalno jasno, da je to to in je raje “popustil”, kot da bi se še par let tožaril in izgubljal čas, energijo in denar. Koliko je takšnih primerov? Težko rečem, zagotovo pa ne toliko, da bi se strinjala s tvojimi pavšalnimi ugotovitvami.

Moram podpreti ugotovitve avtorja “Marjan 123” .
V izpodbijanje njegovim navedbam sem prebral nekaj argumentov, ki so veljali v drugem času, na drugem kraju…
Kdo je po 2. svetovni vojni študiral…..?
Kako so zadeve urejene v arabskem svetu…..?
Avtor te teme naj najprej “dela na sebi”, razmisli o sebi, svojem ravnanju, da se ja ne bo zameril bivši……

Glejte, to so izgovori, ki ne sodijo v to temo in samo zavajajo, preobračajo resnico, onemogočajo prave zaključke.
Oče obravnava otroke na njemu lasten način in ne po žensko, ker ni ženska.
In ženske pričakujejo in zahtevajo, da oče ravna z otroci tako, kot one želijo. Ne bo šlo.
Če prav razumem, želi oče zgolj kvoto stikov, ki pripadajo otrokom in njemu.
Tu ženska ne bi smela nagajati in preprečevati stikov.
Vendar ženska počne ravno to.
Tu in sedaj.
V tem konkretnem primeru.
In ne se sedaj sprenevedati, kako nekateri avtorji posplošujejo stanje.
Ponavljam.
Tu in sedaj.
ŽENSKA PREPREČUJE STIKE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RAZUMETE!!!!!!!!!!!!1 NE MOŠKI. ŽENSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IN DRŽAVA JI PRI TEM STOJI OB STRANI.
O tem nevzdržnem stanju govori avtor teme in o ničemer drugem.
Zakaj.
Ker je ona destruktivno maščevalna in tako škodljiva za otrokov razvoj, da ne dopušča stikov.
Škodljiv je tudi sistem, ki tako ravnanje žensk dopušča, čeprav so ga v isti sapi polna usta, kako ščiti največji interes otroka.
POLICIJA
CSD
SODNI IZVEDENCI
TOŽILSTVO
SODIŠČA
so institucije ki to stanje dopuščajo,
ženske pa ga pogosto (ne vedno!) povzročajo.
ČE JE PARTNER PREKINIL STIKE Z DRUGIM PARTNERJEM, TO ŠE NE POMENI, DA ŽELI PREKINITI STIKE Z OTROCI.
TEGA DEJSTVA NAŠI ŠOLANI STROKOVNJAKI NE DOJAMEJO.
ZATO SO POTREBNE SPREMEMBE.
In vlada nam ponudi novi družinski zakon, ob katerem cela slovenija grunta, kaj bo z nekaj istospolno usmerjenimi posamezniki, medtem ko deset tisoči otrok nimajo stikov z deset tisoči očetov, ker jim deset tisoče žensk onemogoča stike.
Dovolj jasno?

New Report

Close