Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek glivice na bazenu

glivice na bazenu

Na bazenu smo dobili glivice. Hčerka še najbolj, okrog pete in prstov jo vse srbi, je pordelo.

Katero mazilo je najbolj učinkovito za te glivice?
Popoldne grem k pediatru, mi bo kaj napisala na recept za glivice ali se vse plača?

hvala

O učinkovitosti težko kaj rečem, boš videla.
Dobi pa se na recept, ja.
Sicer pa kot dopolnilo kopeli v jabolčnem kisu, nekateri predlagajo tudi mazanje s tinkturo čajevca.

Enkrat sem imela kremo lamisil, tadrugič sem dobila pa istoimenske tablete za jest za 4 tedne, je bila zdravnica mnenja, da krema ne bi bla dovolj učinkovita.

Glivice.Koliko folka si ne umije nog in se ne tušira preden vstopi v bazen ali v tisti mali “razkuževalec nog”skozi katerega gre nešteto smrdljivih umazanih parklov oz.neumitih nog.Da bi hodil okrog bazena bos ,ma ni šans.Vse več imamo raznih kmetavzarjev z zemljo in brez, pa raznih nekvalificiranih delavcev iz …vemo kje,ki se ne tuširajo preden skočijo v bazen,ker doma kjer stanujejo ni urejenih kopalnic, tako kot včasih vojaki JLA.Nekateri so res pravi egoistični packi in mislijo,da so sami v bazenu in okrog njega.Le kdo bi v leglu nevidnih glivic užival?Razni perverzni fetišarji ,ki so jim všeč razne neumite ženske noge ali najlonke več dni stare vendar to je že druga zgodba.Ja človek je nekulturen paconar in to velik.Kar malo opazujte in si zamislite.Da o lulanju v bazen ne govorim…

Ne zdaj kar počez opletat, kako se pa “kmetavzarji” in nekvalificirani delavci ne tuširajo, ker kar vsi taki po spisku nimajo doma kopalnic.
Samo za primer: hodim redno v savno v Atlantis. Bi rekla, da tja (že zaradi cene morda) ne hodijo “kmetavzarji” pa nekvalificirani delavci. Tudi iz kakšnih pogovorov, ki jih tu pa tam ujameš, je razbrati, da je precej ljudi tud bolj izobraženih. Ampak brat pa očitno ne znajo, ker povsod piše, da je treba iz savne pod tuš in šele pol v bazen, pa jih vidiš cel kup, predvsem možakarjev, ki vsi prešvicani direktno iz savne zalaufajo v bazen.

Lamisil kremo lahko dobiš v lekarni brez recepta.

Tudi jaz sem na bazenu staknila glivice. Zdravnik mi je predpisal kremo lamisil, pa ni pomagala. Prste, med prsti in nart sem imela vneto in razpokano, teklo mi je iz ranic, vse skupaj je bilo čisto vijolično in tako oteklo, da skoraj nisem mogla obuti normalnih čevljev.

Potem pa sem nad kemijo obupala. Glivice sem odpravila z jabolčnim kisom (navaden kis iz trgovine, ne najcenejši in ne najdražji) in kislim mlekom (verjetno bi bil dober tudi jogurt). Najprej sem noge umila, jih posušila, potem pa namazala z razredčenim jabolčnim kisom (če je koža že razpokana, kis precej razredči, da ne bo prehudo peklo). Nazadnje sem vneta mesta namazala še s kislim mlekom, čez dala gazo in vse skupaj obula v bombažne nogavice. Ponoči sem gazo dobesedno namočila v kislo mleko, vsak prst posebej pokrila z gazo in obula volnene nogavice, ki niso tako oprijete.

Res je smrdelo, ampak tudi pomagalo. Z glovicami sem se borila celo lansko pomlad, poleti sem se zdravila (kake tri tedne), od takrat pa imam mir. Vmes me je parkrat zaskelelo, kot da se bo zadeva ponovila, a sem srbeče mesto na trdo podrgnila s kisom in vnetje se ni razvilo.

Ne zdaj kar počez opletat, kako se pa “kmetavzarji” in nekvalificirani delavci ne tuširajo, ker kar vsi taki po spisku nimajo doma kopalnic.
Samo za primer: hodim redno v savno v Atlantis. Bi rekla, da tja (že zaradi cene morda) ne hodijo “kmetavzarji” pa nekvalificirani delavci. Tudi iz kakšnih pogovorov, ki jih tu pa tam ujameš, je razbrati, da je precej ljudi tud bolj izobraženih. Ampak brat pa očitno ne znajo, ker povsod piše, da je treba iz savne pod tuš in šele pol v bazen, pa jih vidiš cel kup, predvsem možakarjev, ki vsi prešvicani direktno iz savne zalaufajo v bazen.[/quote]

Ja tudi nekateri izobraženci,ki ne poznajo čistoče in osebne kulture ali higiene so skrajno egoistični in sebični mislijo,da obstojajo samo oni in da lahko počnejo karkoli.Mislijo če imajo ne vem kako dobro plačo in polno presito rit vsega ,da potem higienska pravila v bazenu za njih ne veljajo.Če pomislim kaki packi so nekateri…Čudim se ,da zaradi takih ne izbruhne še kaka hujša bolezen v bazenu ali ob njem.

New Report

Close