Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Re: Obvestilo uredništva o delovanju foruma

Re: Obvestilo uredništva o delovanju foruma

Pozdravljeni,
Že na začetku se opravičujem za zelo dolgo pisanje, vendar vam hočem čim bolj natančno prikazati moj problem. Imam 8-mesečno hčerko, ki je bila 3 tedne prej rojena. Porodna teža je bila 2180 g, dolga 45 cm. Pri 1 mesecu je tehtala 2980 g, pri dveh 3950 g, pri treh 4480, pri štirih in pol 5150 g, pri pet in pol 5710 g, pri šest in pol 5800 g in pri sedem in pol 5940 g. Dojila sem jo samo prvi mesec, potem pa sva bile na steklenički do 4. mesecu in že v tem času je popila zelo malo mleka (cca 60-90 ml). Tudi mleko sem ji menjala, če ji slučajno ne bi odgovarjal okus, pa ni bilo nobenih sprememb. S 4. mesecem pa sva se začele hraniti na žličko – grisolino in podobne mlečne kašice, saj je steklenično odvračala že v celoti – popila jo je samo še v spanju. Potem sva začele uvajati zelenjavo, meso in zelenjavo. Saj je vse po malem, ampak v grozljivo majhnih količinah. Npr. mlečno kašico ji naredim z adaptiranim mlekom (70 ml, 10 ml sladke smetane – po priporočilu pediatrinje, in 3-4 merice raznih kašic, kot so grisolino, vanilino ipd. in to ji predstavlja en obrok). Zelenjave in mesa pa tudi poje nekje za cca 80 ml. To je količinsko malo, kaj šele če preštejem kalorije. Namreč dnevno ji seštevam kalorije in prideva nekje na 480 kcal, če je zelo dobre volje pa doseževa njeno potrebno vrednost (na njeno težo 540 kcal). Pediatrinja pravi, da je to premalo. Pri treh mesecih sva bile že na preiskavah v bolnišnici, pa je bilo vse v redu. Sedaj nama obljublja še eno preiskavo za celiakijo, vendar pediatrinja meni, da tudi to ne bo, saj tako malo poje že od rojstva in ne od takrat, ko sva začele uvajati gluten. Dajem ji tudi pikovit, pa tudi niso nič boljši rezultati. A še to sem pozabila. Načeloma jema na 3 ure, da dobiva dnevno 5 obrokov, vendar mi eno uro pred obrokom ponavadi vedno zaspi, (saj čez dan spi na vsake dve uri nekje po eno uro ali eno uro in pol) tako, da en obrok nekako prešpricava. Imate vi kakšen nasvet kaj ji naj dajem in kako, da bi mogoče dobila boljši apetit??
za odgovor se vam že vnaprej iskreno zahvaljujem in vam želim vse dobro.
Vrtnica11

Ne vem sicer, zakaj ste vprašanje postavili kot nadaljevanje obvestiula uredništva MON o delovanju foruma??
Neješč otrok je kar trd oreh, sploh če ne odkrijemo ničesar bolezenskega, ki bi povzročalo tako stanje. Vsekakor pa je potrebno oprviti vse preiskave, izključevati kronične bolezni in stanja, ki povzročajo slabo napredovanje in neješčnost.
Za sedaj pač obroke ene4rgetsko gostite, v vsak obrok torej dodajajte maščobe,. zvečer kot dodatek v mlečno kašico tudi Polical.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close