Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je mogoče zavarovanje plačati preko položnice in preko trajnika?

Ali je mogoče zavarovanje plačati preko položnice in preko trajnika?

Ali je mogoče narediti, da ne plačaš zavarovanja takoj, ko podaljšaš pogodbo za zavarovanje pri zavarovalnem agentu, ampak npr. v 8 dneh po položnici? Npr. da pride zavarovalni agent, pove znesek, ti pa nimaš pri sebi gotovine v zadostnem znesku, potem pa ti napiše položnico, ti pa plačaš v 8 dneh… Je to izvedljivo?
Zanima me še, ali je take izdatke, ki nastopijo enkrat letno (npr. zavarovanje) plačati preko trajnika?

Načeloma se prvi obrok plača takoj ob podpisu pogodbe..lp

je mogoče dati na trajnik ali položnico.

nova
Uredništvo priporoča

običajno prvi obrok plačam agentu z gotovino, ostalo prek položnice ali trajnika…

Kaj pa, če nimaš pri sebi dovolj gotovine takrat, ko pride agent? Npr. da se ušteješ v višini premije in ti nabije višjo premijo, kot si mislil, da jo bo treba plačati?

Kaj pa, če nimaš pri sebi dovolj gotovine takrat, ko pride agent? Npr. da se ušteješ v višini premije in ti nabije višjo premijo, kot si mislil, da jo bo treba plačati?[/quote]

Se dogovoriš za drugačen (nižji) prvi obrok, kot pa so ostali.

Napišem položnico, ki jo moraš plačati v parih dneh in dostaviti potrdilo o plačilu, drugače storniram polico.

Kaj pa, če nimaš pri sebi dovolj gotovine takrat, ko pride agent? Npr. da se ušteješ v višini premije in ti nabije višjo premijo, kot si mislil, da jo bo treba plačati?[/quote]

Se dogovoriš za drugačen (nižji) prvi obrok, kot pa so ostali.[/quote]Barca, mene samo še zanima, kje v računovodskih standardih ali drugih računovodskih pravilih piše, da mora biti prvi obrok plačan z gotovino? Ali mi lahko prosim pojasnite, kako je v primeru, ko plačaš npr. avtomobilsko zavarovanje in znesek preseže 420 EUR, takrat agent ne sme zahtevati, da plačaš z gotovino, mar ne? To so zneski , ki mi jih je groza imeti doma, ker se ne počutim varne, ker se bojim vloma in da mi bodo kakšni žeparji denar ukradli, preden pridem domov z banke. Je ravno zadnjič en falot pri banki povpraševal po mojem denarju, ko sem šla domov (na srečo brez večje vsote denarja). Me je kar strah.

Pa se dogovori, da pride takrat, ko boš imela denar. Če gre za stanovanje, ti zavarovanje velja še mesec dni po preteku pogodbe, tako da te ni treba bit strah.
Jaz plačam prek e-banke in mi samo pusti račun, ne dajem mu denarja v roke.

Hvala za odgovor.

Hvala za odgovor.[/quote]

Še nikoli nisem dostavila potrdila o plačilu. Pa saj lahko zavarovalnica preveri na svojem računu, ali je bil denar nakazan.

Hvala za odgovor.[/quote]

Še nikoli nisem dostavila potrdila o plačilu. Pa saj lahko zavarovalnica preveri na svojem računu, ali je bil denar nakazan.[/quote]

potrdilo o plačilu je potrebno priložit k pogodbi, drugače se šteje kot reklamacija………lp

Še nikoli nisem dostavila potrdila o plačilu. Pa saj lahko zavarovalnica preveri na svojem računu, ali je bil denar nakazan.[/quote]

potrdilo o plačilu je potrebno priložit k pogodbi, drugače se šteje kot reklamacija………lp[/quote]

Ha?

potrdilo o plačilu je potrebno priložit k pogodbi, drugače se šteje kot reklamacija………lp[/quote]

Ha?[/quote]

v trgovini tudi plačujete s položnicami šele po 8 dneh?…..Na avtobusu šoferju po dveh tednih?……

Se dogovoriš za drugačen (nižji) prvi obrok, kot pa so ostali.[/quote]Barca, mene samo še zanima, kje v računovodskih standardih ali drugih računovodskih pravilih piše, da mora biti prvi obrok plačan z gotovino? Ali mi lahko prosim pojasnite, kako je v primeru, ko plačaš npr. avtomobilsko zavarovanje in znesek preseže 420 EUR, takrat agent ne sme zahtevati, da plačaš z gotovino, mar ne? To so zneski , ki mi jih je groza imeti doma, ker se ne počutim varne, ker se bojim vloma in da mi bodo kakšni žeparji denar ukradli, preden pridem domov z banke. Je ravno zadnjič en falot pri banki povpraševal po mojem denarju, ko sem šla domov (na srečo brez večje vsote denarja). Me je kar strah.[/quote]

Jaz nikoli nimam denarja doma. Ko pride agent, izpolni polico, jaz plačam prek e-banke in mu dam potrdilo.

Obligacijski zakonik http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200183&stevilka=4287 pa določa, da lahko ponudnik odstopi od pogodbe, če kupec zamuja s prvim obrok, glej člene od 522 naprej.

Ha?[/quote]

v trgovini tudi plačujete s položnicami šele po 8 dneh?…..Na avtobusu šoferju po dveh tednih?……[/quote]

Ammm … ja.
Še nikoli slišala za kupovanje na obroke, plačilne kartice in podobno? Pravzaprav pa zelo veliko položnic plačujemo za cel mesec nazaj, še nikoli videla? Recimo internet, časopis, mobitel (okej, naročnino plačaš za tekoči mesec, porabo pa za nazaj). Mercator poravnam enkrat na mesec s položnico in ne dostavljam potrdil, da sem jo plačala. Evrokard tudi poravnam enkrat na mesec in tudi nikomur ne dokazujem ničesar. Agent mi pusti račun doma, gor piše elektronsko plačilo in plačam. Načeloma še isti dan. Še nikoli ni od mene zahteval potrdila, da je račun res plačan.
Zakaj bi bila zavarovalnica takšna izjema, da ne bi bil možen rok plačila osem dni ali da bi bilo treba ekstra dostavljat potrdilo o plačilu?

Barca, mene samo še zanima, kje v računovodskih standardih ali drugih računovodskih pravilih piše, da mora biti prvi obrok plačan z gotovino? Ali mi lahko prosim pojasnite, kako je v primeru, ko plačaš npr. avtomobilsko zavarovanje in znesek preseže 420 EUR, takrat agent ne sme zahtevati, da plačaš z gotovino, mar ne? To so zneski , ki mi jih je groza imeti doma, ker se ne počutim varne, ker se bojim vloma in da mi bodo kakšni žeparji denar ukradli, preden pridem domov z banke. Je ravno zadnjič en falot pri banki povpraševal po mojem denarju, ko sem šla domov (na srečo brez večje vsote denarja). Me je kar strah.[/quote]

Jaz nikoli nimam denarja doma. Ko pride agent, izpolni polico, jaz plačam prek e-banke in mu dam potrdilo.

Obligacijski zakonik http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200183&stevilka=4287 pa določa, da lahko ponudnik odstopi od pogodbe, če kupec zamuja s prvim obrok, glej člene od 522 naprej.[/quote]

Od mene ni še nikoli zahteval potrdila. Očitno se mu ljubi pogledat nakazila in ne komplicira s tem. Ne vem, ga bom naslednjič prav vprašala.

1 OBROK S KARTICO (DEBETNO), OSTALO NA TRAJNIK

Jaz nikoli nimam denarja doma. Ko pride agent, izpolni polico, jaz plačam prek e-banke in mu dam potrdilo.

Obligacijski zakonik http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200183&stevilka=4287 pa določa, da lahko ponudnik odstopi od pogodbe, če kupec zamuja s prvim obrok, glej člene od 522 naprej.[/quote]

Od mene ni še nikoli zahteval potrdila. Očitno se mu ljubi pogledat nakazila in ne komplicira s tem. Ne vem, ga bom naslednjič prav vprašala.[/quote]

Jaz to naredim kar takoj in mu dam potrdilo, še preden gre od hiše.
Očitno pa mi zaupa, ker vedno pride proti večeru in je datum izvedbe plačila šele naslednji dan (tako da bi načeloma lahko, ko gre agent od hiše, nalog stornirala).

v trgovini tudi plačujete s položnicami šele po 8 dneh?…..Na avtobusu šoferju po dveh tednih?……[/quote]

Ammm … ja.
Še nikoli slišala za kupovanje na obroke, plačilne kartice in podobno? Pravzaprav pa zelo veliko položnic plačujemo za cel mesec nazaj, še nikoli videla? Recimo internet, časopis, mobitel (okej, naročnino plačaš za tekoči mesec, porabo pa za nazaj). Mercator poravnam enkrat na mesec s položnico in ne dostavljam potrdil, da sem jo plačala. Evrokard tudi poravnam enkrat na mesec in tudi nikomur ne dokazujem ničesar. Agent mi pusti račun doma, gor piše elektronsko plačilo in plačam. Načeloma še isti dan. Še nikoli ni od mene zahteval potrdila, da je račun res plačan.
Zakaj bi bila zavarovalnica takšna izjema, da ne bi bil možen rok plačila osem dni ali da bi bilo treba ekstra dostavljat potrdilo o plačilu?[/quote]

hahaha……….sej nima smisla….. dopuščam možnost, da jaz na te zadeve gledam povsem drugače.( poklicna deformacija najbrž)……vseen lp

Ammm … ja.
Še nikoli slišala za kupovanje na obroke, plačilne kartice in podobno? Pravzaprav pa zelo veliko položnic plačujemo za cel mesec nazaj, še nikoli videla? Recimo internet, časopis, mobitel (okej, naročnino plačaš za tekoči mesec, porabo pa za nazaj). Mercator poravnam enkrat na mesec s položnico in ne dostavljam potrdil, da sem jo plačala. Evrokard tudi poravnam enkrat na mesec in tudi nikomur ne dokazujem ničesar. Agent mi pusti račun doma, gor piše elektronsko plačilo in plačam. Načeloma še isti dan. Še nikoli ni od mene zahteval potrdila, da je račun res plačan.
Zakaj bi bila zavarovalnica takšna izjema, da ne bi bil možen rok plačila osem dni ali da bi bilo treba ekstra dostavljat potrdilo o plačilu?[/quote]

hahaha……….sej nima smisla….. dopuščam možnost, da jaz na te zadeve gledam povsem drugače.( poklicna deformacija najbrž)……vseen lp[/quote]

Verjetno je zmanjkalo argumentov.

Od mene ni še nikoli zahteval potrdila. Očitno se mu ljubi pogledat nakazila in ne komplicira s tem. Ne vem, ga bom naslednjič prav vprašala.[/quote]

Jaz to naredim kar takoj in mu dam potrdilo, še preden gre od hiše.
Očitno pa mi zaupa, ker vedno pride proti večeru in je datum izvedbe plačila šele naslednji dan (tako da bi načeloma lahko, ko gre agent od hiše, nalog stornirala).[/quote]

Jaz ne plačam v njegovi navzočnosti … in mi naloga niti stornirat ne bi bilo treba. Ampak kot rečeno, saj vidijo po nakazilih, tako kot v vseh drugih firmah.

Za avtorico: zavarovanje za avto se pa da vzeti na obroke in prvega plačat s kartico, tako da ti ni treba imeti večjih vsot denarja v žepu.

Potrdilo o plačilu položnice shranim v svoj arhiv, če slučajno na zavarovalnici kaj zašuštrajo, da imam jaz potrdilo pri roki in ne morim stranke. Tako naredim za vse zavarovalnice, ker sem s.p. in nimam dostopa do bancnih izpiskov zavarovalnic.

Zastopniki imajo tudi prenosne POS terminale in lahko 1. obrok plačaš z Aktivo, Mastercardom…. Ni problema.

New Report

Close