Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Nacionalni interes

Nacionalni interes

Medtem ko Krka za zdravilo atoris naši javni zdravstveni blagajni zaračunava triinpolkrat več kot na Poljskem, si ZZZS in ministrstvo za zdravje podajata žogico, kdo bi lahko kaj naredil / Več na: http://www.finance.si/310106/Kdaj-bo-Krka-nehala-odirati-slovenski-trg

Krkino zdravilo na recept proti povišanemu holesterolu atoris (20 miligramov, 30 tablet) stane pri nas v lekarni 18,2 evra, enako zdravilo na recept v lekarni na Poljskem pa 5,2 evra, če preračunamo iz zlotov.

V komentarjih na ta članek pa še dva primera obrambe nacionalnega interesa:
GORENJE – Pralni stroj WA61121
cena v spletni trgovini pri nas 447 evrov —> SUPERCENA.COM
cena v nemški spletni trgovini 295 evrov plus poštnina —–> AMAZON.DE

B-kompleks v .Si = 8 eur, B-Kompleks v eni od drzav bivse yuge = 2€.

Toliko v vednost vsem AFŽ-jevkam, ki jih moti nekorektni politični govor: mrčes, zajedavci,
gnojavo, debele krvave rdeče uši,

Da se razumemo: niso problem Krka in Gorenje (ter še nebroj teh “svetih krav”) ampak politika, ki jim omogoča takšno početje.

Kaj pa tečajne razlike? Mogoče pa imajo takšen tečaj, da jim to znese?

Zmagovalna danes :)))))))


ja evro v sloveniji kotira dosti nižje, kot kotira evro v nemčiji ali na poljskem.

Tale izjava je pa za v pripeto med “najbolj butaste”.
Kje si pršut,pršut, ki si se pred dnevi zgražala nad razgledanostjo MG o populaciji prascev v ČG?

No drage AFŽ-jevke, še kakšen tako inteligenten razlog, zakaj moramo mi svoje izdelke plačevati dražje, kot pa so izvoženi v tujino?
Dajmo punce, saj znate. Ali vam gre od rok samo “špecanje” primožu, če kdo kaj napiše čez RDEČE uši.

mene pa res zanima kaj ima slovenska politika, pri oblikovanju veleprodajnih ali maloprodajnih cen neke fabrke?

in še … kaj ima nacionalni interes pri teh cenah?

v bistvu mi je mal smešno … vsi bi imeli +1000€ plače in vsi bi kupovali izdelke po najnižjih možnih cenah. kdo bo pa naredil te čip izdelke? kitajci? ja potem bo šel zaslužek (kar ga bo od teh čip izdelkov) k njim … resnično me zanima kako si predstavljate pot od surovine do izdelka in potem h kupcu.

pa niti slučajno ne zagovarjam teh cenovnih anomalij, o katerih pišejo finance …

aja še to … za zniževanje holesterola pa res ne rabiš nekih sintetičnih pripravkov, je dovolj naravnih metod.

No, glede na to, da Krka zasluži velik del svojega dobička z zdravstveno zavarovalnico, ki je za zdaj še v državni lasti ini ta draga zdravila kupuje, politika to še kako dopušča.

In brez skrbi, Krka tudi brez tega ne bi propadla, ker ima dobičke abnormalne. Pa očitno ima močan vpliv tudi lekarne, da ne ponudijo prave alternative in konkurence.

Z “regulacijio” trga in oviranjem konkurence (preko predpisov, birokratskih ovir, ….) se da storiti ogromno v korist “svetih krav”
Torej ima politika še kako prste zdraven, da so stvari takšne kot so.
Kot je bil že drug komentar: gre za zdravila na recept, kjer zdravnik nima možnosti predpisati kaj drugega kot pa zdravila, ki so na spisku.

v bistvu mi je mal smešno … vsi bi imeli +1000€ plače in vsi bi kupovali izdelke po najnižjih možnih cenah. kdo bo pa naredil te čip izdelke? kitajci? ja potem bo šel zaslužek (kar ga bo od teh čip izdelkov) k njim … resnično me zanima kako si predstavljate pot od surovine do izdelka in potem h kupcu.

Na to dilemo imam en sam odgovor/rešitev: POPOLNA LIBERALIZACIJA trga. Seveda ob DOSLEDNEM in neizključujočem spoštovanju pogodbenih dogovorov (pravna država)

A sem jaz slepa, ali ti v prvem stavku zagovarjaš totalno regulacijo in oviranje konkurence, v tretjem pa popolno liberalizacijo? Saj ne veš, kaj bi rad, razen tega, da bi rad Janeza Janšo.

ja sej .. ni važno kdo je, kaj je, sam da je naš 🙂

Janez, sploh nimam kaj povedat k tvojemu komentarju 🙂

Se vidi, da ne znate brat. v prvem stavku sem odgovoril, kako država vpliva na cene. To ni moj predlog rešitev ampak naša stvarnost, ki jo tukaj tako zagovarjate.
Seveda vam je prav prišel, da me lahko diskreditirate.

PS: Janša seveda ni rešitev, je le vsaj privližno koristen za prehod v pravo smer.

Aja? To lahko izdavi le nekdo, ki trenutno nima holesterola.

Kakšna ironija. Ravno danes sem dobila recept za Atoris.

Aja? To lahko izdavi le nekdo, ki trenutno nima holesterola.[/quote]

česnova tinktura ozdravi še tako hudo višino holesterola .. mal posrfaj, ča ne verjameš.

Ja margarina becel, pa med in cimet skupaj, pa Danakol…, v tem tednu sem holesterol in cukr naštudirala u iber. Eno je, če imaš ti le za 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje kot je normalno, verjamem, da pomaga, kar ti svetuješ, da pa ima nekdo tam okrog 12 holesterola,so mu te rcnije blažev žegen.

ne klamfaj, če nisi našla, si pač slabo brala, v družini imam primere, kjer je iz 10+ holesterol padel na minimum, s pomočjo ćesnove tinkture, ki ni dobra samo za holesterol, ampak tudi za vrsto drugih težav.

pa lepo te prosim no … becel, danakol?!?! a vsaki butasti tv reklami verjameš?
svet se vrti še kje drugje, ne samo okrog multinacionalk …

Politika in farmacija je povezana in vas farba vseskozi !!! Pa ne samo v Sloveniji, tudi po svetu je tako.Samo pri nas jih nihče ne kontrolira in zato nas farbajo in varajo kakor se jim zljubi !!! Bilo bi dobro, če bi od tistih 571 pisunov vsaj eden začel na tem delati in nam posredovati prave informacije o cenah zdravil pri nas in drugod po svetu !!! Žal imajo preveč dela na tem, kar jim diktirajo levaki, pa zato zapravijo ves čas za to, da tekmujejo med seboj, kdo bo bolj očrnil Janšo!!!
Pri nas je vse narobe in največji problem so mediji, ki jih ima v oblasti levica, ki to sploh ni več !!!
Bog čuvaj Slovenijo !!!

New Report

Close