Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mož druge vere

mož druge vere

Imam partnerja,ki je muslimanske vere jaz pa katoličanka.Midva se zdaj razumeva super,čeprav priznam,da sem rabila na začetku nekaj časa,da sem se privadila.Kako je pa kaj pri vas-se kdaj ne strinjata glede česa?

Moj je veren kristjan, jaz ateistka. Kar gre.

Največji problem je – v kakšni veri boste vzgajali otroke?

Že imava otročka in ni problemov.

enaka situacija
jaz katoličanka,on musliman. Do zdaj ni problema otroci poznajo obe veri. Je pa res da ne jaz in ne on ne slediva pretirano verskim zadevam. Praznike praznujemo, tako kot sva jih praznovala v otroštvu, se mi pa zdi da so otroci bolj strpni do drugih veroizpovedi. Kateri veri bodo sledili se bodo pa odločili sami.

On veren… Jaz čist totalno proti bogu!
Nimava problemov! No malo sva se prerekala glede krsta, pa je nakoncu on popustil!
Problemi nastanejo le ko se tašča začne vmešavat… ampak bo že!

No, da ti povem, kako je pri mojih starših, ki sta letos praznovala zlato poroko.

Mami verna, oče iz prave partizanske družine. Mami in otroci smo vedno hodili v cerkev, oče samo za veliko noč in božič. Nič ni imel proti krstu in ostalih zakramentih. Celo poročil se je cerkevno. Nikoli ni nimel nič proti praznovanju, tudi v najbolj svinčenih časih. Edino jaslic nismo postavljali. Je pa treba povedati, da je moj oče Človek in da takega očeta iščeš z lučjo in takega moža tudi.

Jaz sem katoličanka, on pravoslavec. V bistvu sva oba samo krščena, v cerkev ne hodiva, spoštujeva pa s tem povezane običaje in praznike (bolj zaradi družinske tradicije kot zaradi verovanja). Božič in veliko noč praznujemo 2x, naše praznike pri mojih, pravoslavne praznike pri njegovih. 🙂 Nesoglasij glede vere med nama ni, ker ločiva vero od Cerkve in do Cerkve imava zelo podoben odnos. Otrok nisva dala krstit in jih tudi ne bova.

V bistvu si samo vrgla kost in nisi kaj dosti povedala.
Bi rada govorila o vajini drugacnosti, pa ne upas? Nimass s kom?
Ali si samo mislila, da bodo Mone popadle kost?

Drugace pa, mene pa zanima, kako vama gre s prazniki? Pa ne to, ce praznujete, ampak kako se vkljucite in kako to zgleda, glede na to, da si ti tu doma, on pa ne?


A si se ti poročila z dedcem, ali z vero?????
Moja bejba gleda šepetalca psom, jaz pa history na TV-ju!
Še raje pa ob ugasnjeni televiziji počnem kaj prijetnega!
Časa za prilagoditev pa ne trošim, ker ga je škoda!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

za Božič razumem, da je drug datum, ker imajo oni drugačen koledar

ampak Velika noč je pa vezana na LUNO in pirhe farbajo vsi naenkrat – ni tako???

Pri naju ravno obratno: jaz pravoslavka, mož katoličan. Tudi oba krščena, v cerkev ne hodiva…enako kot pri vaju. Je pa fajn, ker so vsi prazniki dvojni- ha,ha.

Moja žena verjame, da je vsak preživet dan darilo in je vedno dobre volje, jaz pa verjamem v mojo ženo – problemov ni, praznik pa je vsak dan.

Jaz pa poznam par, kjer je res zmešano vse možno. Ona je pol Slovenka, pol muslimanka, on pa je pol Srb pol Hrvat. Ampak sta oba iz ateističnih, komunističnih familij in nimata nobenih težav. Praznujeta pa čisto vse verske praznike: katoliški in pravoslavni božič, novo leto, veliko noč in tudi bajram. Ampak tako zaradi žura, da se pač praznuje. In sta prav fajn. Če bi bila pa verna, bi bilo pa verjetno več težav.

Poznam pa tudi Slovenko, ki se je poročila z muslimanom iz Sandžaka (to je na meji med Srbijo in Črno goro, kjer so orto muslimani, je tudi ful fundamentalističnih skupin tam, vehabiti in podobno. Sem brala, da imajo zadnje čase zdravniki tam vse več primerov, ko pripeljejo punčko ali žensko, ki ji je oče ali mož odrezal ščegetavček oz. izvedel obrezovanje).
Najprej je bilo vse super, on je bil čisto normalen, na vero ni dal kaj dosti, pil alko, itd, potem se je pa kar naenkrat obrnil, začel brat Koran, začel hodit v Islamsko skupnost, na molitve, itd, ratal čisti fanatik, od nje celo zahteval, da začne nosit ruto, jo celo začel tepst, ker se je upirala. Ko je zahtevala ločitev, je na skrivaj odpeljal otroke dol k svojim in ji zagrozil, da jih nikoli več ne bo videla, ker otroci pripadajo očetu. No, in je ostala z njim, samo da dobi otroke nazaj, ampak, on zdaj otroke vzgaja po islamsko in je že napovedal, da bo hčerka, ko dobi M morala nosit ruto.

Pa nočem povedat, da se bo to tudi tebi zgodilo, ampak je treba bit previden, če je nekdo zelo veren. Sploh pa če gre za muslimane, ker grejo pač v skrajnosti.

Midva sva pač različne vere,ampak nisva kaj preveč verna,jaz ne hodim več v cerkev od oš dalje,on pa tudi ne hodi v džamijo.Recimo Veliko noč bomo praznovali tako,da bova midve z malo barvali jajčka in pekli potičko,ati bo pa to pomagal pojest.
Naj povem,da nisem pisala zato na MON,ker bi imela kakšne probleme in metala kosti nekom-kot je spet en-a napisal-a,ampak ker me pač firbec.

Pri naju ravno obratno: jaz pravoslavka, mož katoličan. Tudi oba krščena, v cerkev ne hodiva…enako kot pri vaju. Je pa fajn, ker so vsi prazniki dvojni- ha,ha.[/quote]

Praznike se greš lahko dvojne tud če nisi nobene vere. Lahko vključiš še kakšne muslimanske pa budistične zraven, da jih je več.

Jaz sem ateistka in na te zadeve ne dam kaj dosti, ampak me pa zanima, a so samo prazniki tisto, kar vidite v veri? Itak se mi zdi, da vas en kup tistih, ki se deklarirate za vernike, ne vidi v veri kaj bistveno več kot jaz.

za Božič razumem, da je drug datum, ker imajo oni drugačen koledar

ampak Velika noč je pa vezana na LUNO in pirhe farbajo vsi naenkrat – ni tako???[/quote]

Ja, Velika noč je vezana na luno, ampak ker se oni ravnajo po julijanskem koledarju, tudi datum VN ponavadi pride drugače kot naš. Običajno 1 ali 2 tedna kasneje, lahko pa celo 3 ali 4 tedne kasneje. Lahko sta tudi na isti dan, tako kot recimo letos.
Priznam, da izračuna pravoslavne velike noči še nisem naštudirala. 🙂
Je pa na netu precej napisanega o tem, tako da če se ti ljubi brat, imaš kar nekaj dela. 🙂

Za začetek pa tole:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Velika_no{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8D

Je zelo enostavno. Gre, če nobenemu vera ne pomeni veliko.

Če pa je nekdo zelo veren, tudi išče nekoga, ki je iste vere. Pri meni je že tako.

Kako je sploh mogoče, da nekomu vera pomeni “ne veliko”? Če si veren, ti najbrž samo dejstvo obstoja boga pomeni ogromno in te tudi zaznamuje? Če nisi, ti ne pomeni nič.
Ta vmesna stopnja, da je človek “malo veren, tako da to ni noben problem”, mi pa nikoli ni bila jasna.

Ja, veren si al pa nisi. Ne moreš bit samo mal ali pa malo bolj ali pa orng …
No, jaz nisem. Niti malo 🙂

Pripadnikih ostalih ver pa ne??!?

Pripadnikih ostalih ver pa ne??!?[/quote]

ne, ne toliko kot muslimani. Pa nisem naklonjena nobeni veri, katoliški sploh ne, a muslimani kotirajo najvišje po fanaticizmu. tako pač je in ta trditev ne izhaja iz zadev s terorizmom ipd.

za Božič razumem, da je drug datum, ker imajo oni drugačen koledar

ampak Velika noč je pa vezana na LUNO in pirhe farbajo vsi naenkrat – ni tako???[/quote]

Ja, Velika noč je vezana na luno, ampak ker se oni ravnajo po julijanskem koledarju, tudi datum VN ponavadi pride drugače kot naš. Običajno 1 ali 2 tedna kasneje, lahko pa celo 3 ali 4 tedne kasneje. Lahko sta tudi na isti dan, tako kot recimo letos.
Priznam, da izračuna pravoslavne velike noči še nisem naštudirala. 🙂
Je pa na netu precej napisanega o tem, tako da če se ti ljubi brat, imaš kar nekaj dela. 🙂

Za začetek pa tole:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Velika_no{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8D[/quote]

Velika noč ali Uskrs vsako leto pada drugače, ker je vezan na prvo spomladansko mlado luno(prvi vikend/ponedeljek po mladi luni v pomladi). Torej, pomlad se začne 21.marca po našem koledarju, po njihovem pa 14 dni kasneje. In če mlade lune še ni bilo vmes, je jasno, da bo naslednja skupna. 🙂 Čisto preprosto.
Vendar, od letos naprej so sprejeli, da bomo Veliko noč oz Uskrs praznovali skupaj. Končno!
Aja, jaz ateistka s katoliško vzgojo, moj pravoslavc.
Ne čutimo razlik.

New Report

Close