Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V restavracijah ne vedo, kaj je vegetarijanska hrana

V restavracijah ne vedo, kaj je vegetarijanska hrana

V restavracijah ne vedo, kaj je vegetarijanska hrana. Vegetarijanski meni je vseboval meso, vendar pa je bilo za razliko od govejega mesa, ki ga je vseboval mesni meni, piščančje meso.

ja! Lahko bi sli travo pokosit in jo servirat.

Ojoj.

Jaz sem se pa ravno vrnila s kosila.

Naročila kosilo brez živalskih beljakovin in brez mesa. Dobim zelenjavno jed, s kozjim sirom.

nova
Uredništvo priporoča

A kar v vseh, al kako? Ker tega še nisem doživela, da bi vegetarianski menu vseboval kakršnokoli meso, pa sem bila v že kar nekaj restavracijah. Zato se mi zdi to eno veliko posploševanje.Kot da bi jaz napisala: “V restavracijah imajo bele stole,” pa čeprav sem to videla samo v eni restavraciji.

To je čisto res. V veliki večini restavracij ti, potem, ko poveš, da bi jedel vege meni, ponudijo ribe…

ma kaj si pa zmišljujete, pa jejte kot vsi normalni ljudje pa ne boste imel problemov

Ja, in natakarji prvič od mene slišijo, da se marsikatera omaka skuha na jušni (mesni) osnovi … in ne znajo recimo povedat, ali je gobova omaka narejena tako ali ne.

zgleda vam ni tko hudo, vsaj enim k ste zbircni.

Ja, pa če je mogoče kak konj voz z zelenjavo z njive vlekel tud ni v redu …

drugič vprašaj za smrekov al pa lipov sir…

hahaha

Ja, to je pa tudi res.
Ali pa si odprite svoje vegetarianske restavracije in hodite samo tja. Očitno gostinci od vegetarjancev ne zaslužijo toliko, da bi se jim splačalo se kaj bolj truditi za neke posebne menuje.

Jaz pa natakarje čisto razumem 🙂 Kaj pa oni vejo, kako se sploh kuha in kako je točno tisto jed kuhar skuhal 🙂

Vegetarijancem svetujem, da jejo v specializiranih restavracijah, v ostalih pa naj imajo veliko potrpljenja… Slovenija je pač večinoma mesnojeda in tudi kar je vegetarijanskega ima veliko nians (pa pustimo stroga merila, vegane itd)… enemu je dovolj, da ne dobi zrezka na mizo, eni vseeno jejo ribe, drugi bi brez žival. beljakovin… Restavracije se trendom zelo rade prilagodijo, ampak samo površno! Natakarji pa…so takšni in drugačni 🙂

Samo dobro je treba skuhati, pa pojedo tudi vegiji vse kar jim postaviš na mizo.
Ljudje smo pač vsejedci! Preseravanje s “travo” prej ali slej privede do kakšne bolezni.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

očitno se restavracije zavedajo kaj je zdrava prehrana, za tiste vegetarje ki se ne strinjajo je vedno na razpolago sosednji travnik.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Pa kaj se tako norčujete. Jaz sem z mesojedcev ne norčujem kako lahko jedo mrtvo žival ki je imela čustva in oči, drugi pa meni naj ne govorijo da jem travo. Trave še nikoli nisem jedla, ali res ne razumete da obstaja še milijon živil brez mesa. In če greš v gostilno in rečeš da b imel vege meni jim menda ni pretežko prinesti kaj brez mesa. Sicer se še meni to ni zgodilo pa večkrat jem v gostilni. Da pa nekdo napiše da mu nekaj v restavraciji ni bilo všeč pa se tako spravljate na njega, kakšna nestrpnost in dviganje ega, ko drugega kao potolčeš.

to vegetarijanstvo je eno navadno preseravanje…vegijem je pač tko dolgčas v življenju, da ne vejo več kaj bi sami s sabo pol pa ratajo vegiji…pa tudi zarad tega, ker je to zdaj moderno pa da nekaj izstopajo pa se imajo za nekaj več in mislijo, da so pomembni, v resnici jim se pa vsi za hrbtom smejijo…pol pa pridejo v gostilno pa se preseravajo, da bi neko sojo pa tofu pa podobne bedarije…kaj pol sploh hodite v gostilne, pdoma bodite pa si cimprajte tiste čudne smrdljive zvarke

[youtube]-V3rEvZY9nI[/youtube]

Lol @ vege

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Seveda vas popolnoma pričakovano tričetrt tu gor ne dojema, da je bistvo teme nekaj drugega kot to o čemer kokdakate oz. se petelinite.

Dejstvo je, da bi še posebej v restavracijah morali vedeti kaj je to vegetarijanska prehrana. To kar se dogaja je popolnoma nedopustno in nam pove le to, da je kultura prehrane in znanje o njej pri nas na izjemno nizkem nivoju. Če jaz naročim vegetarijanski obrok, ga želim dobiti takega tudi na krožniku. Če naročim obrok brez mlečnih sestavin, ga pričakujem takega. Prav tako če naročim teletino, ne želim starega goveda. Žal je v večini naših gostiln še vedno prevladujoča mentaliteta, da gost brezveze komplicira in bi moral biti ponižno zadovoljen v vsakim skropucalom, ki ga dobi na krožnik. In seveda je večina Slovencev vedno ponižno tiho, če ne dobijo kar želijo.

In niti slučajno en govorim o nekih luksuznih sestavinah, slow food precenjenih obrokih…govorim o običajnih rastavracijah, ki bi ne glede na to v katerem cenovnem razredu so, morali vsaj osnovne strani o svoji osnovni dejavnosti vedeti in v skladu s tem spoštovati želje gostov.

kaj teb ni jasno? če se mate vegetarji za neke specialne ljudi pol hodte tud v specializirane restavracije al jih pa odprite, sej sušija tud ne dobiš v klasični restavraciji itn. skratka brez veze se pizdite pa petelinte, na uslugo so vam šli, da vam ponujajo več zelenjave kt drugim, vsekakor pa… jebi ga če ti kej ni všeč lahk ješ doma tist kar ti paše in tko k ti paše.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

kaj teb ni jasno? če se mate vegetarji za neke specialne ljudi pol hodte tud v specializirane restavracije al jih pa odprite, sej sušija tud ne dobiš v klasični restavraciji itn. skratka brez veze se pizdite pa petelinte, na uslugo so vam šli, da vam ponujajo več zelenjave kt drugim, vsekakor pa… jebi ga če ti kej ni všeč lahk ješ doma tist kar ti paše in tko k ti paše.[/quote]

Ah daj Gunnar spelji se. In pojdi že enkrat po pomoč za tvoje predsodke glede vegijev…

P.s. Nisem vege

kaj teb ni jasno? če se mate vegetarji za neke specialne ljudi pol hodte tud v specializirane restavracije al jih pa odprite, sej sušija tud ne dobiš v klasični restavraciji itn. skratka brez veze se pizdite pa petelinte, na uslugo so vam šli, da vam ponujajo več zelenjave kt drugim, vsekakor pa… jebi ga če ti kej ni všeč lahk ješ doma tist kar ti paše in tko k ti paše.[/quote]

Ah daj Gunnar spelji se. In pojdi že enkrat po pomoč za tvoje predsodke glede vegijev…

P.s. Nisem vege[/quote]

jah pol pa ofnej eno restavracijo k bo stregla sam vege futr, pa boste vsi srečni in zadovoljni, dokler so pa klasične restavracije pa sprejmite stvari kt so al pa jejte doma. čist simpl, pa pritožujte se direkt kuharjem, ne pa jokat po forumu kako so drugi grdi ljudje k vas ne upoštevajo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Danes na Monu: Vege in kako so ljdje kruti do njih!
Jutri: V parku je medved!

Teme z drugimi naslovi niso dobrodosle.

ljudje* popravek za: SSKJ fukotozni klub

Če povem neki stari ženički na kmetiji, da sem vegetarijanka in mi ponudi pršut, ji ne bom zamerila.
Če pa pridem v restavracijo in na moje vprašanje, ali imajo vegetarijanki menu, odgovorijo z DA, potem pričakujem vegetarijanski menu.

Kaj vam ni jasno? Kot je ena zgoraj napisala, če vi v restavraciji naročite goveji zrezek, potem to tudi pričakujete, kajne? Ali vam je vseeno, če dobite purana na krožnik? Saj je isto, a ni?

Če mi v katerikoli restavraciji povedo, da vegetarijanske hrane nimajo, potem je pač nimajo. Ne razumem pa, kako si lahko dovolijo tako nategovat (oprostite izrazu, ampak je res) goste in vegetarijancem ponujati ali celo podtikati meso.

Zame gostinec, ki ne ve, kaj je to vegetarijanska hrana, ni vreden nič. Je zgrešil poklic.

Ah daj Gunnar spelji se. In pojdi že enkrat po pomoč za tvoje predsodke glede vegijev…

P.s. Nisem vege[/quote]

jah pol pa ofnej eno restavracijo k bo stregla sam vege futr, pa boste vsi srečni in zadovoljni, dokler so pa klasične restavracije pa sprejmite stvari kt so al pa jejte doma. čist simpl, pa pritožujte se direkt kuharjem, ne pa jokat po forumu kako so drugi grdi ljudje k vas ne upoštevajo.[/quote]

Saj vem, da je to zate strašno težko, ampak če boš mogoče ene petkrat prebral, kar sem napisala, boš mogoče enkrat razumel v čem je point… Počasi, pa bo.

Ker kar pišeš dokazuješ, da nimaš treh sivih celic. Jaz pa žal nimam časa, da bi ti osnovnošolsko razložila, kaj sem hotela povedati.

New Report

Close