Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija bakterije v urinu

bakterije v urinu

spoštovani,
vem da imate zdaj nova pravila ampak sem iskala odg.na moje vprašanje ampak ga ne najdem.Mojemu sinu ko je imel povišano( 2 dni)temperaturo-38,4 mu je ped.vzela vzorec krvi in urin-kri je bila ok.in osnovna analiza urina tudi zato se je odločila poslati podrobneje pregledati urin-komentar vzorca-utinokultura.E.COLI 10,5bakt.ml,zato se je odločila poslati vzorec v lj.na podrobnejši pregled-izolirali smo-1.proteus mirabilis 100.000CFU/ML in 2.enterococcus faecalis 100.000CFU/ML -naj povem da je otrok star 14 mesecev in mi je zdravnica rekla da pač ima te bakterije in da nikar ne delam panike če otroku ni nič-mene pa zanima kakšne bakterije so to in ali naj zahtevam napotnico za na pregled v lj. ker sem prebirala malo po forumih in vem da to ni tako nedolžno kakor mi pravijo ali sem res malo panična res nevem kaj naj naredim prosim vas za mnenje lep pozdrav -nina

Izolirane bakterije so za razlikovanje vnetja sečil nepomembne, najverjetneje gre za kontaminacijo urina (slabo umito spolovilo, bakterije iz črevesja).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close