Med.Over.Net

Delovno pravo in zaposlitev

Odgovarjajo: Staša Horvat, univ. dipl. prav.

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.

Staša Horvat , univ. dipl. prav.

Pravna pisarna HK

Tožba delodajalca in (ne)zmožnost plačila odvetnika???

Default avatar

svetlaprihodnost

Sem v tožbi z delodajalcem zaradi izgube zaposlitve. Tožba se vleče in ji še ni videti konca, mene pa odvetniški stroški že pošteno izčrpavajo. Menda naj bi v primeru, če tožbo dobim jaz, delodajalec kril tudi stroške mojega odvetnika. V primeru, da tožbo izgubim pa sama nosim svoje stroške. Ali imate kakšen predlog, kako naj se dogovorim z odvetnikom, da bi proces zame potekal čim ceneje, saj sem brezposelna.......
Default avatar

coco-s

pozanimaj se kako je z brezplačno pravno pomočjo. Pokliči delovno sodišče, mogoče tam vedo.
Default avatar

oposum

svetlaprihodnost je napisal/a:
V primeru, da tožbo izgubim pa sama nosim svoje stroške. .......
Samo v opozorilo: ne samo, da nosiš svoje stroške, tudi stroške nasprotne stranke boš morala plačati. Previdno!
Default avatar

a res???

a ni v delovnem pravu izjema ravno to, da tudi če delavec izgubi, plača samo svoje stroške?
Default avatar

Štefka

Če se tožba izgubi, nosi vse stroške tisti, ki je tožbo izgubil. Dobrim odvetnikom se plačuje sproti.
Brezplačna pomoč je pa tako, kot da je ni, saj zadeva lahko vmes že skorajda zastara.

Je pa tako, nekateri uspe, drugi ne. Tveganje. Za enega mi je pravila prijateljica, da je dosegel svoje, pa še plačo so mu nakazali za nazaj , dobil je še odškodnino, tako da, če greš na vse, pojdi.

Najceneje bo, če se sama zagovarjaš, ampak, saj veš - znanje področja.

Srečno.

Moderatorji

Staša Horvat , univ. dipl. prav.
Pravna pisarna HK