Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odklop elektrike zaradi neplačila

odklop elektrike zaradi neplačila

Ker sem bila 2 mes službeno v tujini, bi moj nekdanji moral plačevati elektriko – živi še pri meni, ker trenutno nima kam. In je seveda ni in ko sem se vrnila, me je čakal šok: obvestilo o odklopu. Takoj sem plačala vse, vendar so mi povedali, da moram skleniti pogodbo z novim dobaviteljem in da odklopa fizično ne morem preprečit. Ne Elektru nisem dobila nobenega, so že vsi šli domov.
Ima kdo izkušnje – kako naj ravnam? Vem, da bom morala plačati ponovni priklop, saj to ni problem, samo – a lahko naredim kako tako, da plačam vse, pa fizično ne odklopijo? A lahko pričakujem odklop jutri ali pojutrišnjem?
Ma sploh ne vem, ali sem bolj besna ali bolj razočarana nad njegovim ravnanjem…

Če so že vsi na Elektru šli domov, so najbrž šli tud tisti, ki delajo odklope? In te čez vikend ne bodo odklopili?
Ne vem, samo ugibam … Sicer pa pojma nimam o teh zadevah …

po 2mes ti ne odklopijo, sem od foha. boš morala kako položnico še bolj za nazaj plačat

Samo zaradi 2 mesecev neplačila ti ne odklopijo elektrike. So najprej opomini, nato se ti vsedejo na račun. Potem če pa ni nič gor sledi ne vem kaj in šele nato odklop.

Ker če bi bilo res kar ti navajaš bi bilo polovica SLO v temi.

če si takoj res takoj vse plačala ti elektrike sploh ne bodo izklopli,ker nimajo vzroka za odklop. odklop se lahko vedno prekliče,če so računi poravnani.vsaj tako je na elektro Celje. k našim sosedom so prišli odklopit in ko so pozvonili in povedali za kaj gre,jih je sosed prosil naj malo počakajo, da bo takoj plačal,tako da do odklopa sploh ni prišlo.

Saj še niso odklopili. Zamude je bilo 2 meseca – januarski in feb. račin ni bil plačan, marčevski zapade v plačilo 21. 4. Saj zdaj je VSE plačano in imam tudi sprintane plačilne naloge, ker sem po netu plačala. So me pa s priporočeno pošto (ki jo je moj nekdanji skril)- obvestili, da prekinjajo pogodbo in da bodo odklopili.
Zdaj bom pa jaz dokončno odklopila bivšega… Ma sem mu denar pustila, naročila, ga vmes po mailu spomnila… a si mi plačal položnice… ja valda sem jih plačal… pajade.

Ma če pridejo čez vikend jim bom pač pokazala dokazila o plačilu, pa upam, da bo ok.

Potem pa sem tudi našla, da če imaš vse obveznosti poravnane in nimaš pogodbe z novim distributerjem, ti 3 mes ne smejo odklopit, pač pa greš v tim. kvoto zagotovljene dobave.

Hvala vsem vseeno.

Škoda, da bivšega nisi priklopila na 220…

Takih problemov ni, če imaš položnice na trajnik. Jaz nikoli ne pozabim plačati, ker to namesto mene dela banka, ko mi trže 18. v mesecu. Imam gor vse položnice, od elektrike do sinove šolske položnice.

računi zapadejo vplačilo 15. v mesecu, trajnik 18. v mesecu, 21. 04 ti zapade v plačilo obvestilo o prekinitvi pogodbe, če ne bi plačala, bi dobila še en opomin pred odklopom, ki bi bil za plačilo 08.05., odklop pa 15.05.
opomini se ne pošiljajo priporočeno, si predstavljaš kakšen strošek bi bil to za firmo

zgleda da si pri Geni, da si moraš iskat novega dobavitelja?

danes imaš še čas, da sporočiš stanje števca, morda ti je dec pridelal še kaj več kot pa redne položnice

Kar naj prekinejo pogodbo

Pojdi na GEN-I , pa boš imela prvo položnico za en mesec 1 €, pa še cenejši so od Elektra.
Vse urediš od doma in intreneta, nikamor ne rabiš hodit :)))

Samo h Gen-I NE it!

Meni so po 2,5 mesecih odpovedali pogodbo zaradi dveh neplačanih položnic v vrednosti 39 evrov. Ker sem brezposelna, sem jih v mailu lepo prosila, če lahko počakajo 14 dni, da dobim en honorar in vse plačam, pa me niso šljivili pet posto. Grem nazaj na Elektro, so mal dražji, ma mi nikol niso grozili z odklopom, če sem mal zamudila.

Pozdrsvljeni.zanima me nsslednjesem na genu in mi je zapadel racun za elektriko 27.012014.ker nimam denarja ce placam konec februsrja to je zsmuds 33 dni.pa ne vem kako je z tem.lep pozdrav

New Report

Close