Najdi forum

ginekomastija

Vem, da to ne spada na ta forum, ampak na Osebni zdravnik forumu bom verjetno še nekaj časa čakal na odgovor. Na tem forumu pa ste kar ažurni, zato bom kar tukaj vprašal ( upam da je kdo iz medicinske stroke ).

Kako naj na otip ugotovim, če imam ginekomastijo?

Hvala za odgovore

ups : ))

Kokr vem – pod prsno bradavico se preglej, če gre za ginekomastijo (začetne faze) imaš zatrdlino…

Predvidevam, da si bilder???

Res je. Sem bilder, ampak grem po naravni poti. Te zatrdline ( “grudice” ) čutim že zelo dolgo, ampak nisem vedel, da je lahko kaj narobe. Vedno sem mislil, da so to maščobne zaloge, ne pa ginekomastija. Motiti me je začelo sedaj, ko sem izgubil nekaj maščobe, zatrdline pa so postale še bolj očitne.
Imaš ti podobne težave?

Nimam… čudi me pa, da imaš te simptome – glede, na to, da si naturale (ker to pride od uporabe anaboličnih steroidov ki aromatizirajo in moraš jemat zaščito potem)….

Jaz ti svetujem, da greš k zdravniku, da te pregleda (eventuelno opraviš hormonske teste) – in ti pove zakaj 100% gre, pa boš videl potem naprej kako pa kaj… mislim pa da se ti ni treba pretirano sekirat (operativen poseg pride v poštev v skrajnih primerih, k si že zelo zelo zabredel – samo glede na to, da si naturale odpade).

Samo še tole mi povej:
Na kakšen način zmanjšajo simptome? So to kakšna zdravila?
Ne bi se branil kakšne doze testosterona : ))

Vse prej kot testosteron… presežek le-tega se namreč z encimom aromatazo pretvori v estrogen – ta se ti veže na specifične receptorje in povzroči znake feminizacije – meddrugim ginekomastijo (v tem primeru ti estrogen napolni tubule okoli bradavic).

Proti ginekomastiji (+zaščita) se uporabljajo antiestrogeni, ki uglavnem delujejo tako, da inhibirajo encim aromatazo (tak je ARMIDEX, ki še posebej deluje antiestrogeno na prsa), druga varjanta pa je, da se antiestrogen veže na receptor za estrogen (NOLVADEX, CLOMID) in tako prepreči vezavo estrogena.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close