Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ščitnica

ščitnica

živjo, mi lahko kdo pove kaj se zgodi, če imaš močno povečano ščitnico pa ne greš k zdravniku? bojim se iti. To traja že kar tri leta, ponoči se potim v vratnem predelu, srce mi razbija, slabo spim, kot da imam v grlu cmok, utrujena sem. na kaj vpliva povečana ščitnica? ali obstajajo naravna zdravila za zadravljenje? hvala hvala za odgovore.

Kaj pa ti bo zdravnik storil? Napotil te bo k tirologu. Če se pa bojiš, potem pač čakaš, da te bolezen toliko zdela, da se ne bojiš več zdravnika, pač pa svojega konca. Mislim, no! Saj si menda odrsla oseba.
Kakšne znake in kaj se dogaja pri povečani ščitnici, si poišči sama, ključne besede: hipertireoza, hipotireoza, gravesova bolezen, golša.

Presenetljivo pametna logika, ni kaj…

Glej… saj ne, da bi ti želel kaj slabega, vendar če nekaj dolgo časa ni OK… se brez zdravljenja (kakršnegakoli že) zadeva le slabša. In spotoma – ko je ne zdraviš – lahko za sabo potegne še vse mogoče, česar verjetno ne bi, če bi se spravila k zdravniku takoj.

Res pa j e tvoje zdravje tvoja lastna izbira. Na koncu koncev se lahko odločiš tako kot v srednjem veku in celo umreš od kakšne zadeve, ki bi jo zdravnik odpravil v eni uri…

Kot prvo moraš k tirologu in boš dobila tablete za uravnavanje ščitničnega hormona.
Kot drugo pa h kirurgu, da ti povečano ščitnico odreže. Jaz sem bila na operaciji pred pol leta in sem zdaj čisto OK, jemljem tabletke, potenja in razbijanja ni več.
Ne čakaj, jaz sem čakala skoraj 10 let, da je bila bula že tako velika, da je pritiskala na sapnik in požiralnik. Ne se igrat.

Takoj k zdravniku-tirologu, da pregleda zakaj gre. Imela sem iste težave, pa se je izkazalo, da gre za karcinom. Ni rečeno, da bo pri tebi isti izvid, vendar je treba takoj naprej, da se stvar razjasni.

lp

Se ti ne zdi, da jo bo že tirolog napotil h kirurgu, če bo bolezen takšna, da jo je potrebno operirati, kar pa pri ščitnici ni niti slučajno najpogosteje. Najpogostejša so vnetja (tudi avtoimunska), ne pa operabilne golše ali karcinomi.

To spet ni res. Ne režejo kar tako. Režejo SAMO TAKRAT, kadar ščitnica ŽE PRITISKA na sapnik in požiralnik. To pa se itak zgodi redko. Torej ne bodo ji rezali, če tega ni.
Strahopetka, ti pa se le naroči na pregled v ambulanto za bolezni ščitnice.

Moja prijateljica si je ščitnico pozdravila s pitjem gline. Je pa bila pred tem že nekaj let na tabletih.

Pri tebi ne gre samo za povečano ščitnico ampak tudi za nepravilno delovanje ščitnice.

Le to pa lahko vpliva na marsikaj in nezdravljeno je lahko tudi življensko nevarno.

Jaz imam povečano ščitnico, pa mi nihče ni omenil operacije, tako, da glede tega se ne boj, da bi te poslali kar brezveze. Kot je že ena napisala, šele, ko ti pritiska na sapnik te operirajo.

Za nepravilno delovanje ščitnice pa ti bodo odredili primerno terapijo. Nikar se ne boj, ker nobena preiskava ni boleča in tudi zdravljenje ni grozno. Če pa bi bila slučajno potrebna operacija, se po njej zelo hitro okreva.

Ti kar korajžno do zdravnika, da se čim prej znebiš teh težav.

https://www.facebook.com/actio.si

Hvala za vzpodudne besede. Saj sem se menla o tem sz mamo pa je ona rekla da imam po njej podedovano da ysem že v meni. Kmalu bom stara 50 let. zato nisem šla ker mi je rekla da so isti znaki kot za meno.

New Report

Close