Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Selitev iz Kopra v Ankaran

Selitev iz Kopra v Ankaran

Mi bodo Primorke malo pomagale … se odločava, se odločava, a se ne odločiva in sem rekel, da še tukaj povprašam za nasvet? V Kopru veliko stanovanje, v Ankaranu hiša … Koper obožujem, zelo mi je blizuin se bojim, da bi ga pogrešal, čeprav je tako blizu, Ankaran mi tako na hitro deluje razbit, depresiven …

Mnenja??? HELP!!!!!

Jaz imam pa v Ljubljani veliko stanovanje, pa bi takoj! zamenjala za Ankaran.Sploh ne bi pogrešala. Na tvojem mestu bi šla…

Jest navijam za Ankaran, je še edini bolj zeleni del naše slovenske obale. Pa itak imaš do Kopra ful blizu.

Za Ankaran… Vseeno je boljši pogled na Luko kot živeti v njej 😉 Ekstremno všeč mi pa ni noben od obeh. Pa prav čist se mi Ankaran tudi ne zdi, vsaj ob morju ne.

Evo, domačinka, iz Kopra.

Ja tukaj imaš pluse in minuse, kot tudi sam ugotavljaš.

Povej kaj več o koprskem stanovanju – kje se nahaja, saj ni treba točno ulico povedat, ti bom pa zagotovo znala povedat kaj o okolišu. Recimo, jaz sem Semedelčanka, iz ene enosmerne ulice stanovanjskih hiš in manjših stanovanjskih blokov (do 6 stanovanj), grajenih okoli 1973 in ti lahko povem recimo, da je to v redu okoliš. Dobra gradnja blokov, precej dobro razporejeni prostori, urejeno ogrevanje, stanovanja so večja, lastniška (večinoma se ne oddajajo), zato tudi dobri dogovori glede vzdrževanja ipd. Parkingi večinoma dogovorjeni, ni frke. Ker je večina ulic v Semedeli enosmernih ali t.i. “slepih” ulic, niso tako hudo prometne, kar je vsekakor plus.
Torej, če namigneš kje je koprsko stanovanje, ti bom kaj povedala o okolišu.

Ankaran…ja, plus je zagotovo hiša, posebej če je še kak kos vrta zraven, a na Primorskem so hiše navadno s pretežno velikimi vrtovi. To je sigurno plus. Osebno meni Ankaran deluje spalno naselje, večina se jih vozi v koper v službe, poleti je vrvež v Adrii, cesta je obupna, tudi tista krajšnica do Sermina, res pa je, da si takoj v Kopru.

In ne strinjam se z zgornjo avtorico odgovora, ki pravi, da je iz Ankarana pogled na Luko, medtem ko v Kopru “živiš” v Luki. Ravno obratno je. Koprska Luka je namreč locirana tako, da je pristaniški del tisti, ki je bližji Kopru, razsuti tovori in tam, kjer se dogajajo bolj “umazana” dela, pa gleda na Ankaran. Tam se tudi bolj sliši hrup, onesnaženost je večja, pogled z Ankaranskih pobočij na Luko pa je “zelo od blizu”.
Mi smo pred veliko leti (torej moja družina – oče in mama) tudi tam ogledovali hišo, ki smo jo nameravali kupiti, pa je bila ravno bližina Luke odločilni faktor, da se za to nismo odločili.

Ampak ti imaš pa ful hud avatar, res!!! :))))

Sori, glede vprašanja pa ne vem, ker sem iz čist drugega konca Slo. Vem samo, da sem v Ankaranu jedla belo vročo čokolado s sladoledom in je blo fuuulll dobro:)

In tebi predstavlja problem, kje boš spal?? Bemti, potem to nisi več ti, Gagi. 😉

Zelo pomembno je poleg tega kar je utemeljeno navedla predhodnica, domačinka, v kakšni fazi življenja si (Imaš majhne otroke, so neodvisni, kakšen tip človeka si…. itd.) in malo več o obeh lokacijah, če želiš realen nasvet. Tudi po mojem je Ankaran spalno naselje in to dokaj natrpano.
Glede na tvoj tretji stavek, se ne bi selila iz Kopra.

Imam majhen atrij in ga bo treba počasi zrihtat, da bo zgledalo … Ej, ti povem, hvala bogu, da nimam velikega vrta, ker enostavno ni časa. Hiša se sicer sliši fletno, samo če si cele dneve v službi, otroci, obveznosti …, ti enostavno zmanjka časa za posedanje v prijetnem kotičku iz revij. Kje je potem še svež šopek rož vsaka dva dneva.
Terasa z razgledom je zakon.

Še ena s teh koncev.
Zame edini plus Ankarana je hiša saj sama v stanovanju pravzaprav kar trpim. Odkar je tu še mali škrat je pa hiša še toliko bolj pripravna. Igrala, bazen, kuža tega v stanovanju nekako ni ali pa v zelo omejeni varianti.
Sicer mi pa Ankaran ni bil nikoli všeč. Mesto brez duše zame.
Sicer sem zaprisežena Izolanka, ki se je oženila na kmetijo na obrobje naših krajev. Na začetku se mi je zdelo, da brez Izole ne bom mogla preživeti:). Danes pa vidim koliko bolj kvalitetno življenje imamo, ker smo v hiši in ker nismo v mestu. Je pa malo več vožnje za v vrtec, šolo, popoldanske dejavnosti. To je pa tudi edini minus, ki ga jaz vidim.
aja pa, če bodo blizu kakšni sosedi pričakuj več vtikanja nosu tam kakomor ni potrebno kot recimo v mestu v bloku :)))

tako sem tudi jaz razmišljala. Sedaj pa vem, da se ti s selitvijo preprosto spremeni stil življenja. Jaz veliko manj šibam naokoli, ker mi je doma prelepo. Vrt je pa toliko zahteven kolikor ga sam urediš. S travco in grmički je manj dela, kot s pomivanjem terase:) Če nasadiš povsod rože in še zelenjavo potem je pa seveda dela ogromno.

Že celo življenje živim v Kopru, a bi se takoj preselila v hišo v Ankaran. najbrž je tudi odvisno, kje je ta hiša, ker Ankraran mi ni preveč všeč. Mogoče le predsodek? Kljub temu, da imam Koper rada, razmišljam, da bi se odselila k dragemu v okolico Divače 🙂

Brez zamere, ampak kaj si pa ti hotela povedati? Bi šla takoj iz Kopra (kjer ti torej ni všeč) v Ankaran (ki ti pa tudi ni všeč), a kljub temu, da imaš Koper rada (čeprav si ravnokar rekla, da bi šla takoj ven), razmišljaš o Divači (no, vsaj za njo nisi rekla, da ti ni všeč). Komu dobro jutro, meni ali tebi?

Brez zamere, ampak kaj si pa ti hotela povedati? Bi šla takoj iz Kopra (kjer ti torej ni všeč) v Ankaran (ki ti pa tudi ni všeč), a kljub temu, da imaš Koper rada (čeprav si ravnokar rekla, da bi šla takoj ven), razmišljaš o Divači (no, vsaj za njo nisi rekla, da ti ni všeč). Komu dobro jutro, meni ali tebi?[/quote]

Samo ok….komu je pa Divača lahko všeč? :)))

Jaz bi se takoj preselila na Primorsko od drugje, ampak mi je prvo na kar pomislim, ko gre za Kp,Iz,Pi droga. (zaradi otroka)
Ne vem zakaj , ampak tako je. Ne vem ,mogoče jo je zdaj tudi po ostalih mestih enako.. ampak vseeno imam predsodek..

Brez zamere, ampak kaj si pa ti hotela povedati? Bi šla takoj iz Kopra (kjer ti torej ni všeč) v Ankaran (ki ti pa tudi ni všeč), a kljub temu, da imaš Koper rada (čeprav si ravnokar rekla, da bi šla takoj ven), razmišljaš o Divači (no, vsaj za njo nisi rekla, da ti ni všeč). Komu dobro jutro, meni ali tebi?[/quote]

Samo ok….komu je pa Divača lahko všeč? :)))[/quote]

jah… to je pa tudi res ;)), aha, zato pa ni posebej navedla, je pač mislila, da bomo itak razumeli, da ji Divača ni všeč! Torej bjonda jaz. Si grem po kavo…. 😉

Joj, kakšna dilema … Koper ali Ankaran? Daj, reci, da se hecaš, no.
Ok, razumela bi dilemo med hišo in stanovanjem, ne pa med Koprom in Ankaranom. To je tako, kot da bi spraševal, Šiška ali Bežigrad – in ugotavljal, kako zelo bi pogrešal Šiško. Kot da je to na drugem koncu sveta.


Odvisno kako na to gledaš. Jaz sem avtorja razumela,da sprašuje s stališča kvalitete samega življenja ne toliko v smislu logistike. Se pa strinjam, da smo Slovenci glede razdalj hudo razvajeni.

Bom kot domačinka tudi jaz povedala svoje mnenje.

Navijam za Koper. Vse imaš pri roki in mestni prevoz štima, kar za Ankaran ne moreš reči. Problem nastane najprej pri izvenšolskih dejavnostih, ki so vezani na mesto. Javni prevoz je samo ob konicah – kasneje je beda.

In če imaš službo v turnusu ali povlečeno v popoldne odpadejo treningi, ker enostavno ne zmoreš3x tedensko vozit mularijo okoli in jo še čakat oz. jo hodit iskat.

Konec koncev otrok še v kino ne more sam.

Ankaran je spalno naselje in meni hiša na hribu, kjer je tako strmo da rabiš vlečnico ne odtehta 2 kvadratnih metrov poleti suhe trave. Ker trava je rjava razen če nimaš zaposlenega vrtnarja in lasten studenec izvirske vode za zalivat. Ker na obali je voda skoraj dražja kot nafta.

Sem živela v obeh krajih in v obeh opcijah (hiša, stanovanje).Odločila sem se za Koper in stanovanje, ker sem tip,ki je malo doma in nimam časa niti za lončnice, kaj šele vrt in celo hišo.Ankaran je bolj za ljudi, ki imajo radi majhnost, stalnost, občutek,da so del nečesa, da nekam spadajo. Mesto je za aktivne, skoz v gibanju, katerim je stanovanje le prostor za prespat in jim ni prioriteta življenja partner, otroci, vrt, trata, pes.

New Report

Close