Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek operacija žolčnih kamnov

operacija žolčnih kamnov

Če je imel kdo od vas navadno (ne laparoskopsko) operacijo žolčnih kamnov, me zanima, koliko časa po operaciji ste dejansko okrevali – kdaj po operaciji ste lahko normalno hodili in bili brez bolečin? Kdaj po taki operaciji odstranijo šive?

Jaz sem jo imela pred 12 leti.Šivi zelo bolijo, bolje da takrat ne kašljaš…dobivala sem injekcije tramala. Kdaj so mi jih pobrali se ne spomnim, edinole, da ne smeš nositi določenega bremena ene par mesecev. A to boš operirana ti, ali kdo tvojih bližnjih ?
lp

Šive poberejo po 1 tednu, prva dneva je kar hudo, potem pa z vsakim dnem bolje, se občuti. Ob odpustu dobiš odpustnico, kjer ti bo pisalo za analgetik za lajšanje bolečin. Osebno priporočam Doreta. Večina operirancev žolčnih kamnov so potem bolj dovzetni za kilo. Zato bog varuj, da bi kašljala. Če kadiš, povej anesteziologu, da bo vedel prilagodit narkozo.

BPD od srca odsvetujem, čeprav sama delam v zdravstvu. Mene so 2 x že skoraj dajali na smrtno posteljo. Zdaj, 3., sem bila v Kirurškem sanatoriju v R. dolini. Zelo so se mučili, da so popravili, kar so v BPD zašuštrali. Tu ti na odpustnici napišejo št. mobitela kirurga in ga lahko pokličeš, če je kaj narobe tud ob polnoči.

Ali je operacija v Rožni dolini samoplačniška?

In kako prideš do tja? Ali greš lahko na napotnico od osebnega zdravnika?

Moja tašča gre junija na operacijo v Rožno dolino,preko napotnice zdravnika.

Pri osebnem dobiš napotnico, pokličeš na telefon 01/477 94 00 kjer boš dobila datum za 1. pregled. Priporočam dr. Mark Mušič, ima tudi forum na MON-u Abdominalna kirurgija.

Oo, hvala! 🙂

New Report

Close