Najdi forum

ograje okrog hiše

Bili smo v dilemi kakšno barvo ograje izbrat okoli hiše. Baje je ful in zelena, meni ne potegne kaj preveč. Glede na to da je vrt ograjen s pocinkano, drevesni vrt enako, se mi zdi bolje, da še preostanek damo pocinkano, čeprav ni v sklopu onih dveh. Ta del se nahaja nasproti. Ali res pocinkana ograja porjavi? Sem ga usrala, bi morala dati raje zeleno? Jo sploh še kdo daje?

Barvo daš tako da paše k hiši in okolju. Zame to pomeni – da se čimlepše zlije z okolico.

Pocinkane reči (kovina, oz. železo in žel. zlitine) pa res rjavijo – čeprav zelo počasi in sprva le na mestih kjer je cinkanje slabo.
Če je zelo dobro narejeno bodo lahko minila destletja preden bo kaj rjavo.

Mi imamo zunanje pocinkane stopnice, ti povem, da po moje ne bodo niti za pikico porjavele, no vsaj za časa mojega življenja ne.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj sploh imeti ograjo? Najbolje kar narediti take, da se sploh čez ne vidi:( Ograja okoli hiše pomeni ograja okoli srca za ljudi.

To sploh ni nobena ograja ampak malo lepša mreža-grdo ko pes….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Zaradi otrok, da ne stečejo na cesto? Da psi, ki jih sprehajajo “pridni” lastniki ne ser… po tvojem dvorišču?

Zaradi otrok, da ne stečejo na cesto? Da psi, ki jih sprehajajo “pridni” lastniki ne ser… po tvojem dvorišču?[/quote]

… da sosedovih mačk in mačkonov, ki serjejo okoli tvoje hiše, sploh ne omenjam.

Ja, pa kaj je bilo hujšega, ko smo postavili ograjo in se je potem morala soseda peljati okoli naše ograje in ne več čez naše zemljišče…

Pri nas ograja – izključno zaradi sosedov, njihovih mačkov in psov!

Se popolnoma strinjam, zato tudi nimam nobene ograje, čeprav naša hiša stoji v križišču dveh cest. Je pa res, da moraš otroke malo bolj mirkati. Čakam četrtega, zato dobro vem kaj govorim.

Ograje so zato, da so ljudje med seboj prijatelji in da nimajo vzroka, da se zaradi meja kregajo.
Ograje so odlična zadeva.

Mi bomo naredili gabione – ne vem še pa kdaj. Cena je zasoljena namreč. Ampak imaš lahko kot ograjo, škarpo,… debelo, ozko,… – men so všeč. Ne visoke, ampak samo tolk, da je omejeno za otroke, sosedove pse, mačke pa so tako plezalci in jih ne ustavi nič.

Pozdravljena ananana,
Ograja naj se čimlepše zlije z okolico. Ko sem jih še izdeloval, sem k projektu in predračunu ograje ponavadi priložil tudi sliko, na kateri je bila ograja vstavljena na mesto postavitve. Tako se je lepo videlo kako se bo končni izdelek umestil v okolje. Izdelavo zgolj pocinkane ograje sem kategorično zavračal enostavno iz enega samega razloga. Niso lepe pa pika. V takšnih primerih sem svetoval cinkanje in nato prašno barvanje. Težave so nastopile pri predračunu, saj se je cena železnega izdelka nesramno približala ceni ograje iz Inoxa.
Argument, da ograjo delaš ponavadi le enkrat za časa svojega življenja je bil dostikrat v prid premišljenemu “designu” in kvalitetni zaščiti.
Ograja se postavi kot dekorativni element, ki naj nebi štrlel iz okolice, ampak bi postal del nje.
O ljudeh, ki pa postavljajo ograje zgolj zato, da jim sosedove živalce nebi “scale pa srale” po njihovi zlati in neprecenljivi zemljici pa se mi ne zdi vredno izgubljati besed. Ker je z njihovim načinom razmišljanja nekaj hudo narobe. Tako, bolj smilijo se mi, ko ne.

Lepo te pozdravljam,
Gorazd.

zdravo

Na tvojem mestu bi dala plastično ograjo saj so res lepe in je velika izbira…

l.p

no, mi imamo plastično balkonsko ograjo in je po dveh letih tako grda, ozgana od sonca,da mi je zal za vsak eur,ki sem dala zanjo

Odvisno od katerega izvajalca si ograjo kupila mi imamo belo ograjo od pvc ograje žerovc zadeva je res kvalitetna in je iz istega materiala kot pvc okno, so pa podjetja ko delajo rolete in zraven še iz istega materiala ograje, to je pa ni najboljši material spomladi jo z čistilom pošpricamo in z šlovhom operemo in je super vsako stvar je potrebno negovati :).

Izdelujemo vse vrste ograj, od kovinski, kovanih,…. za vse nasvete in vprašanja smo dosegljivi na 070 321 011 ali [email protected]
pridemo tudi na brezplačen ogled in svetovanje

New Report

Close