Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE IZGUBILE NAJVEČ!!!!!!!!!!……….NUJNO iz ZSSS

ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE IZGUBILE NAJVEČ!!!!!!!!!!……….NUJNO iz ZSSS

Pozdravljeni,

pravkar sem prišla z »okrogle mize« o malem delu in vam priporočam,
da greste na volišča in obkrožite PROTI. Odločajo le glasovi, ki so
oddani, zato ne ostanite doma. Z sprejetjem se nam ne obeta nič
boljšega, vse pravice se slabšajo, ukinjajo, postopki odpuščanj pa
bodo za delodajalce boljši, saj se bo skrajšal rok… Da o študentih in
ženskah niti ne govorim. Za ženske vam prilagam, ostalo pa si lahko
preberete v osnutku zakona o malem delu. Kljub temu, da minister
ukinja štipendije za srednješolce in uvaja štipendije za študente, vas
moram opozoriti, da je ta cenzus le malo višji od današnjega, v njega
pa se bo vštevala vsaka njiva, vso premoženje in tudi zaslužek
študenta. Vsak nadaljnji komentar je potem odveč. Tudi če študenta/-ke
še ali več nimate, mislite na bodočnost mladih otrok, vnukov…

Zato še enkrat VSI NA VOLIŠČA IN OBKROŽITE PROTI. Pošlji to vsem, ki
jih poznaš.

ZAKON O MALEM DELU PRINAŠA REVŠČINO, NAJVEČ KRIVIC PA BO POVZROČIL ŽENSKAM

ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE:

· izgubile svojo ekonomsko neodvisnost in postale odvisne od
podpore družine oziroma partnerja,

· odložile rojstvo svojega prvega otroka za nedoločen čas, jim
bo (če jim sploh kdaj bo) uspelo dobiti delovno razmerje za nedoločen čas,

· ostale brez pravice do porodniškega in starševskega dopusta
(te pravice na malem delu ni),

· ostale brez pravice do odsotnosti z dela zaradi nege bolnega
otroka (te pravice na malem delu ni),

· zdrknile v revščino v času svoje aktivne dobe, saj bodo v
storitvenih dejavnostih prisiljene sprejeti malo delo za krajši delovni čas,

· zdrknile v revščino na stara leta, saj jim v malem delu nikoli
ne bo uspelo privarčevati kakršnekoli starostne pokojnine (o spodobni
polni pokojnini pa bodo sploh lahko le sanjale),

· ženske na malem delu bodo izgubile realno enakopravnost, ki
jim jo zagotavlja zaposlitev za polni delovni čas.

Pa je vse to res?

DEJSTVA:

· slovenski zakon o malem delu kopira nemškega – najverjetneje
bodo tudi njegove posledice pri nas enake kot v Nemčiji,

· v Nemčiji:

o so po nekaj kratkih letih odpravili omejitve števila
dovoljenih ur malega dela tako za delavce kot za delodajalce,

o le še 49 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk ima delo za polni delovni čas (manj
kot polovica!!!),

o med delavci na malem delu je 68 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk (med desetimi
na malem delu je sedem žensk!!!),

o ženske so prisiljene sprejeti malo delo, ker so
delodajalci svojo organizacijo dela prilagodili malemu delu,

o zaradi nizkega zaslužka v malem delu so ženske znova
zdrknile v ekonomsko odvisnost od partnerja,

o 10 let malega dela da zgolj 40 € pokojnine – revščina
na stara leta.

ZATO ODBOR ZSSS ZA ENAKE MOŽNOSTI POZIVA ŽENSKE:

1. vsekakor se udeležite referenduma o zakonu o malem delu,
saj bodo odločili tisti, ki bodo glasovali (odločajte torej o svoji usodi!),

2. glasujte proti zakonu o malem delu in s tem glasujte:

C za svojo enakopravnost,

C za svojo ekonomsko neodvisnost,

C za delo s polnim delovnim časom, ki edini prinaša dostojno plačo,

C za svojo pravico imeti družino in skrbeti za svoje otroke,

C za pravico do porodniškega in starševskega dopusta,

C za pravico do bolniške odsotnosti z dela za nego bolnega otroka,

C za spodobno pokojnino in proti revščini na stara leta!

Lučka Böhm, predsednica odbora ZSSS za enake možnosti žensk in moških

Danes:
– 150.000 dijakov in študentov, milijon napotnic,
– 84 milijonov ur opravljenega dela,
– 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} trga dela
– nič pokojnine
– se ne splača delati mimo napotnice, vse evidentirano.

Z malim delom:
– 150.000 dijakov in študentov, 200.000 vitalnih upokojencev, 100.000 obupanih brezposlenih + ? neaktivnih oseb (izbrisanih iz evidenc ZRSZ) + ? državljanov EU (Romuni, Bolgari,…)
– dovoljenih z zakonom 667 milijonov ur malega dela
– lahko zamenja do 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} trga rednih zaposlitev
– na vsakih 5 “polnih let” malega dela 1 leto delovne dobe
– nič pokojnine
– zaradi 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obdavčitve se zelo splača delat na črno, napotnica pa je primerno kritje.

Glej, bilokaj bomo me in mi obkrožli, ova banda bo delala po svoje!

Glede na to kar si navedla + dodala primer Nemčije, bi obkrožil kvečejmu ZA.

…ker si TEPEC

Sori, razmišljam s svojo glavo, sem ZA.

Vi sindikalisti nas boste pa kmalu pahnili v prepad, če nas še niste s tem svojim hujskanjem.

Kje ste bili sindikati v Muri, Vegradu, Preventu ….??????

Eh, spet neka natolcevanja, mnenja brez argumentacije.

Jaz sem še vedno ZA, ker malo bolj poznam razmere (pa sem ženska) in vem, da tole s študentskim delom več ne vodi nikamor, ker povzroča študij v nedogled in odžira delovna mesta ostalim.

Veliko analizirala, tehtala, argumenti gor in dol. Jaz sem ZA.

semolič & co so zadnji ki bi jim v tej državi sploh verjela! so edini ki resnično delajo samo zase in za svoje riti, poleg tega pa imajo še jajca da narod farbajo in širijo dezinformacije!

sem ZA malo delo

Za avtorico osnovnega posta Aja
1. Najprej se je potrebno naučit uporabljat internet in s tem povezan bonton- torej ne vpij!
2. Ker so vsi odrasli Slovenci in Slovenke pismeni( najmanj kar imajo, imajo končano 8 letno šolo, kjer so se naučili brati in pisati) jim dovoli,da se sami odločijo
3. Tvoji argumenti so za lase privlečeni in sploh niso argumenti, ampak čisto zavajanje
4. Primerjava med nami in Nemčijo ne zdrži, ker imajo oni t.i. part time work in ostale oblike dela že vsaj 40 let, če ne več
5. Že v 70 letih so zmanjševali brezposelnost z delnimi (4 urnimi) začasnimi zaposlitvami
6. itd
Torej, draga moja, malo več argumentacije in zdrave pameti, pa bo!

Vsak z zdravo pametjo bo PROTI !!!

Vsi argumenti, zakaj moramo glasovati PROTI, so ravno argumenti, zakaj je treba glasovati ZA.

Tako, kot navajajo sindikati (domnevam, da v verižnem pismu), je namreč ZDAJ. Mladi brez vseh pravic in možnosti zaposlitve, ker delodajalci najemajo samo študenti.

Naj se uvede malo delo, da ŠTUDENTSKEGA DELA ne bo več.

Mah, jaz sem brezposelna in z malim delom si mislim, da bom lahko vsaj kako urco delala.
Povsot sami študentje, ki sploh ne študirajo, ampak delajo.
In zdej sem odvisna od partnerja in s tem zakonom mi bo lahko lažje.

ŠTUDENTSKO DELO NAJ SE POPOLNOMA UKINE! Nisem proti delu, ne malemu, ne velikemu. Sem pa za to, da študentje študirajo, delavci pa delajo! Eno ali drugo. če ne gre redno, pa izredno!
Tako kot smo včasih. Ma, dajte no, saj to je smešno, da študent niti pogojev nima za vpis v naslednji letnik, podaljšuje status in vsak dan 8 ur dela… Bolano do konca!

Nisem še čisto 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} a sem za al proti… ampak

@aja
, pišeš, da je v Nemčiji le še 49 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} žensk, ki imajo delo za polni delovni čas. Tukaj nima nobene veze malo delo, ampak odpiralni čas vrtcev (večina do 12.00) in šol, ki ne poznajo podaljšanega bivanja itd…- le malo šol ima delovni čas do 15.00 in je seveda težko v družinah, kjer sta oba polno zaposlena.
Še nekaj neresničnosti je navedenih..
…tako da je tvoj prispevek samo propaganda, ki ljudem, ki niso še povsem gotovi, kaj bodo naredili, ne pove nič.

Tudi jaz sem ZA. Kar dlake mi grejo pokonci, ko poslušam nekatere študente, kako si zmišlujejo takšne in drugač izgovore, da bi si podaljšali status. Študentka, ki dela pri nas, je šla k zdravnici po zdravniško spričevalo, da si je lahko podaljšala status. In zakaj ? Zato da lahko dela preko študenta in služi mastne dnarce…….

Iz naše family gremo vsi (tokrat obvezna udeležba) – torej 10 glasov ZA;)

mah, izid refeta je jasen kot današnji sončni lepi bejli den:

75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} proti
0,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za

24,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasovnic bo neveljavnih zaradi slovenceljnov nerazgledanih, nepismenih in zapitih!

Meni pa ni jasno, zakaj se vedno nekaj čara s to delovno zakonodajo. Moje mnenje je, da mora biti za delodajalca vsak človek enako ‘drag’, ne glede na to, ali je star 70 let ali 20 let. Potem pa naj država ‘ogroženim’ skupinam konec leta daje odpustke v obliki vračila dohodnine ali prispevkov.

Tukaj je en in isti pisal vse poste za.Poglejte si ankete ,kjer je večina PROTI.
Zakon je ZANIČ, zato je treba obkrožit PROTI!

Nisem nameravala iti, ampak zaradi take debilne in zavajajoče propagande bom pa šla. In obkrožila ZA. Ker tole s temi ženskami je tako zavajanje, da ni res.
Primerjava z Nemčijo pa je sploh POPOLNOMA iz trte zvita, ker je tam povsem, ampak povsem druga klima. Tam je za ženske povsem OBIČAJNO, da ne delajo. Pred 30 leti komaj da je katera delala (govorim za zahodno Nemčijo). Ker jim ni bilo treba in so se čisto dobro počutile brez. Zdaj pa z veseljem malo delajo, ampak ali nočejo ali pa ne morejo delati polno, vsaj večina ne, imajo tudi vse tako organizirano, zelo malo šol s kosilom, zelo malo jasli itd. – hkrati pa ogromno stvari, ki jih lahko ženske počnejo, da se ne počutijo nekoristne, od prostovoljstva ipd. Tu nima malo delo prav nobene veze, pri njih ni šlo za KORAK NAZAJ, ampak za korak naprej. Govorim seveda za povprečje, za večino, da se ne bo katera takoj pritožila:)

Tudi jaz nisem nameravala iti, ampak bom zanalašč šla, seveda P R O T I !!!!!!!!


Tudi jaz sem proti! Ali ste še vedno tako naivni in verjamete iz vašega denarja plačanim reklamam na TV??? Ali res mislite, da bi ta vlada rada storila nekaj dobrega za svoje ljudi?
S tem, kar se bo prihranilo na ljudeh, bodo razpolagali samo izbranci!!! PROOOOTI!

New Report

Close