Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Ščitnica in zanositev

Ščitnica in zanositev

Pozdravljeni,

2 leti nazaj mi je G dala pregledat hormone, in en hormon je bil povišan. Dala mi je napotnico za tirologa…pregledal mi je ščitnico z UZ in naj bi bila rahlo povečana. Zdravljenje naj ne bi bilo potrebno. Moja osebna zdravnica mi je svetovala kontrolo na 1 leto. Novembra lani sem bla na kontroli in izvidi naj bi bili v mejah normale. Me pa zanima kako to vpliva na zanositev? Ščitnica naj bi v nosečnosti delovala normalno, sama sklepam da meni ne deluje popolnoma normalno ker naj bi bilo povečano delovanje. Tirologu niti moji osebni zdravnici še nisem omenila da poskušam zanositi. Trudiva se že dobri 2 leti imam tudi PCO. Imam neredne cikluse, zredila sem se v zadnjem času zelo, lasje se mi mastijo noro. Včasih pa mi tudi srce začne noro bit, je možno da je to povezano s ščitnico?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

če ščitnica deluje normalno, ni razloga, da bi povzročala težave z zanositvijo, ali druge težave. Če sumite, da morda trenutno ne deluje normalno, boste to najlaže preverili z določitvijo ščitničnih hormonov v krvi. Težave, ki jih opisujete, pa so seveda lahko povezane tudi s PCOS.

Lep pozdrav

******************************************* doc. dr. Katja Zaletel, dr. med.

New Report

Close