Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina cepljenje proti steklini

cepljenje proti steklini

Še tu vas bom vprašala za nasvet:
Imam psičko, stara je 13 let.
Sama od doma ne hodi, peljemo jo na sprehod dvakrat dnevno, sicer je na dvorišču ali v hiši. Ker je imela že nekaj drugih težav in ji tudi nagaja srce, se trudimo, da bi ji organizem čimmanj obremenili.
Zanima me, če se lahko izognem cepljenju proti steklini, saj po mojem mnenju ni izpostavljena nevarnosti okužbe.
Živimo na podeželju, na sprehodu se včasih sprehajamo tudi po gozdu.
hvala za vse nasvete.

Žalostno je, da je veljavnost istega cepiva, ki ga uporabljamo v Sloveniji v Italiji 3 leta. Samo pri nas se nočejo odpovedati zaslužkom in raje uničujejo pse!

Se strinjam. Tega o Italiji sicer nisem vedela, slišala sem pa, da cepivo proti steklini ni najbolj nedolžno. Problem je samo v tem da, če vprašam veterinarja, mi bo brez debate rekel, naj psičko cepim, ker tako pač pravi zakon. Zato bi pa rada slišala vaša mnenja oziroma koga, ki svojega psa tudi ni dal cepit.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz mojega na starčka, ki je imel tudi težave po cepljenju, najprej nisem cepila vsako leto, temveč vsako drugo, na koncu pa smo nehali tudi s tem. Ne vem pa kako je s sankcijami. Pri nas jih ni bilo. Je pa umrl 8 let nazaj.

Obstaja pa tudi cepljenje z ,,mrtvim,, cepivom, ki naj bi bil ravno za take občutljivčke.

Preveri pri veterinarju.

Lp

Upam, da najdeš veterinarja, ki ti bo v knjižico zapisal, da je cepljena, čeprav… Seveda to “cepljenje” normalno plačaš. Jaz drugače nisem znala urediti.

Sem bila ravno danes s psico na cepljenju proti steklini, ker sem dobila že par opozoril, pa sosed je rekel, da je inšpektor prišel celo k njim na dom (on psa cepi vsaki dve leti, saj cepivo drži toliko časa). Stanujemo blizu gozda, kjer so tudi lisice, in čeprav je steklina pri nas res zelo redka, je mogoče vseeno dobro, da je pes cepljen. Jaz ne grem točno na eno leto, temveč vedno počakam kake tri mesece čez datum …
Na tvojem mestu psice ne bi obremenjevala še s tem. Skušaj se pozanimati, ali je kje kak veterinar z malo več razumevanja za take stvari, da imaš nekakšno strokovno kritje, če bo karkoli. Je pa finta, da se cepi SAMO ZDRAVEGA PSA. Torej moraš samo najti veterinarja, ki bo ali pripravljen dati nalepko v potni list brez dejanskega šusa ali da bo psa razglasil za preveč bolnega/šibkega za cepljenje.

Tudi jaz bi naredila enako.

bla bla bla Inšpektor je prišel na dom ?????????????????
Ni ga inšpektorja, ki bi imel vstop v stanovanje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tudi jaz ne dam cepit psa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inšpektor me še ni obiskal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vljudno vabljen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saj ni vstopil, pogovorili so se na dvorišču 🙂

Hvala, sem se odločila. Ne bom je cepila. Bom raje poskusila najti kakšnega ….. razumevajočega veterinarja, drugače pa nič. Čez mejo z njo tako ne bomo šli, na sprehodih jo imam pa itak na uču.

Če ne nameravaš čez mejo, tudi k vetrinarju ni treba. Upam, da te pusti inšpektor pri miru.

Jp, če ti kdo hoče nagajat, se ti čisto lahko prilima inšpektor na vrata. Noter ga ni treba spustit, seveda ne, pokazat mu pa moraš knjižico o cepljenju ali potni list.
Za avtorico – meni je veterinar napisal potrdilo, da pes ni cepljen zaradi zdravstvenih razlogov.

Se opravičujem avtorici, da bom pod njeno temo zastavila vprašanje.
Štiri leta nazaj sem vzela psičko iz azila, ker si je otrok tako želel psa. V naslednjem letu sem pristala v veliki finančni krizi in na žalost si nisem mogla privoščit, da bi dala psičko cepit. Letos se je finančno stanje popravilo, ampak je drug problem. Ne upam do veterinarja, ker me je strah kakšne bodo sankcije ob ugotovitvi, da je psička nazadnje bila cepljena v azilu. Psička je na ograjeni parceli tako da nima stika z drugimi živalmi. Ko gremo na sprehod pa se nikoli ne odmakne od mene za več kot 10m, še pazit moram, da je ne pohodim,ker se mota okrog mene.

Nobenih sankcij ne bo, povej tako, kot si tu, če te kdo kaj vpraša, pa je.

Saj ni vstopil, pogovorili so se na dvorišču :)[/quote]

Vidiš, zato pa je dobro imeti ograjo, da tudi na dvorišče ne morejo vsiljivci.

Razmisli tudi o posledicah, ki jih lahko nosiš, če bi tvoj pes (ki ne bo cepljen) ugriznil otroka. Pa ne reči, da se to ne more zgoditi, ker je tudi naša soseda dajala “roko v ogenj” za svojo psico, da ne bi nikoli kogarkoli ugriznila, pa sem na svoje oči videla, da ni res. Gospa jo je sicer na koncu dobro odnesla, moj otrok malo manj, ker sem ga morala voziti na cepljenje proti steklini.

Razmisli tudi o posledicah, ki jih lahko nosiš, če bi tvoj pes (ki ne bo cepljen) ugriznil otroka. Pa ne reči, da se to ne more zgoditi, ker je tudi naša soseda dajala “roko v ogenj” za svojo psico, da ne bi nikoli kogarkoli ugriznila, pa sem na svoje oči videla, da ni res. Gospa jo je sicer na koncu dobro odnesla, moj otrok malo manj, ker sem ga morala voziti na cepljenje proti steklini.[/quote]

Si ti ziher, da so ga cepili proti steklini? Ker je pa pri tem cepljenju tveganje tako veliko, da cepijo samo in izključno, če obstajajo znaki stekline oziroma pri divjih živalih utemeljen sum oz. velika verjetnost.
Bogve, kdaj je bil pri nas nazadnje kak pes okužen s steklino?
Da niste šli samo na injekcijo proti tetanusu?

Razmisli tudi o posledicah, ki jih lahko nosiš, če bi tvoj pes (ki ne bo cepljen) ugriznil otroka. Pa ne reči, da se to ne more zgoditi, ker je tudi naša soseda dajala “roko v ogenj” za svojo psico, da ne bi nikoli kogarkoli ugriznila, pa sem na svoje oči videla, da ni res. Gospa jo je sicer na koncu dobro odnesla, moj otrok malo manj, ker sem ga morala voziti na cepljenje proti steklini.[/quote]

Si ti ziher, da so ga cepili proti steklini? Ker je pa pri tem cepljenju tveganje tako veliko, da cepijo samo in izključno, če obstajajo znaki stekline oziroma pri divjih živalih utemeljen sum oz. velika verjetnost.
Bogve, kdaj je bil pri nas nazadnje kak pes okužen s steklino?
Da niste šli samo na injekcijo proti tetanusu?[/quote]

Pri nas je cepljenje proti steklini ob sumu okužbe obvezno:

Pri nas je cepljenje proti steklini obvezno:

za osebe, ki jih je ugriznil pes ali mačka neznanega lastnika,
če psa ali mačke ni mogoče imeti pod 10-dnevnim veterinarskim nadzorom,
za osebe, ki so se ranile pri delu z materialom, okuženim z virusom stekline.

Ja, sem ziher, da so ga cepili proti steklini, saj je v Sloveniji cepljenje obvezno čeprav je skoraj ničelna možnost, da je bila žival okužena./
Avtorici priporočam cepljenje psa, ne glede njegovo starost.

New Report

Close