Najdi forum

Prijateljica-skrbi me zanjo

Prijateljici stojim ob strani ker preživlja peklenske muke zaradi bivšega.
Pred štirimi leti je spoznala tipa (ker se je odločila,da je skrajni čas,da gre v resno razmerje)preko prijateljev.Čez en mesec se je že preselila k njemu,poleg njega mama,oče,sestra z družino in tam je bila dejansko deklica za vse.Ker je športnica,učiteljica in zelo razigrana ženska je pričakovala,da bo pri njemu dejansko to kar je.Pa se je krepko uštela.Tip ni šel nikamor z njo.Poniževanje,žaljenje je bilo na dnevnem redu.Kaznoval jo je tudi s tem,da nista imela spolnih odnosov eno leto.A ona je vstrajala.Klicala me je panično in po razgovoru se je pomirila.Pa tako naprej se je ta kalvarija vlekla tri leta dokler ni spokala nazaj k staršem.Zdaj je doma a ga še vedno klicari prosi in tako naprej začaran krog.Dokler mi ni včeraj rekla,da enostavno ne more več ker želi umreti.Nisem mogla verjeti.Po vsem trpinčenju,fižično in psihično,žaljenju,kaznovanju,ga še vedno kliče in prosi odpuščanja?Pravi,da je njen sanjski moški kar se tiče videza.Predlagala sem ji strokovno pomoč a jo odklanja.
Kaj naj še naredim?Skrbi me zanjo?Tako luškano bitje,športnica se bo uničila?Ne to ne morem gledati.Prosim za vaše izkušnje,nasvete???

Zakaj?
Samo hud, hud sadist lahko vztraja v takšni zvezi.

Žal ti ne vem pomagat, saj takšnih oseb kot je tvoja prijateljica, ki se nima rada, se nič ne špostuje, ne razumem.

Pogovarjaj se z njo. Čim več. Naj ve, da nekomu veliko pomeni, ker ji strašno manjka ljubezni in je blazno osamljena. Ponudi ji, da jo pospremiš do strokovne pomoči. V tem obdobju daj vse od sebe. Naj ne bo sama. Včasih prijatelji lahko pomenijo vsaj nek smisel v siceršnjem nesmislu v takem obdobju življenja. Vem, sem doživela to. Brez prijateljice si ne znam predstavljati takratnega obdobja.

Je pa res NORA, da rine nazaj… kaj si pa hoče dokazat? Da ga bo spreobrnila? Je tudi prej v družini imela takega očeta, ki jo je stalno poniževal in se sedaj vzorec prenaša, da si je našla tudi takšnega partnerja? Misli, da si ne zasluži boljšega??

Jaz tudi ne razumem, punca samo NE ji pustiti, da gre nazaj, ker bo trpela. Pa upam, da nikoli ne bosta imela otrok, ker bojo še bolj trpeli, ko bojo gledali nasilnega očeta in mamo, ki dobesedno cunja za prah in se samo trudi za pozornost. Take ženske tud jaz ne morem spoštovati, mogoče bi jo mogel tisti tip res prebutati do nezavesti, da bi ji kapnilo kaj…

ENO LETO nista imela sp. odnosvo?? Ja, itak, … on jih je že imel, samo pri kateri drugi. Daj no, da bo tip zdržal eno leto brez seksa, ko ima punco doma???!!! Saj je NORA, če mu verjame!!!

Ne ji pustiti, da gre nazaj, res ne!

Stoj ji ob strani, pomagaj ji da postane spet samozadostna (hobiji). Pokaži ji da ti veliko pomeni.
Povej ji, da jo tip uničuje in naj ga pozabi. Poveži se z njenimi starši. KLiči jo vsak dan, dokler ima takšne misli. Naj kliče za pomoč v stiski ali si najde profesionalno pomoč, še se črne misli nadaljujejo.

V bistvu je v tej situaciji mazohist.

Lahko ji predlagaš kakšno knjigo (Zbogom soodvisnost, ženske ki preveč ljubijo).
Zavedaj pa se, da namesto nje ne moreš narediti ničesar, lahko si ji samo prijateljica, jo od časa do časa zvlečeš na sprehod. V kolikor pa grozi s samomorom, se pogovori z njenimi starši, če so normalni, in po tem hospitalizacija dokler se ne sestavi. Težko je oceniti preko ekrana koliko je njena namera resna. Lahko pa pokličeš na telefon za samomorilne in vprašaš tam izurjene strokovnjake? http://www.psih-klinika.si/index.php?id=166

Draga Maajaa, bojim se, da ne moreš kaj dosti storiti. Lahko hodiš po trepalnicah, pa bo prijateljica še vedno norela za tem tipom. Bolj jo boste odvračali, slabše bo.
Vse kar lahko storiš je, da ji stojiš ob strani, poslušaš njene izpovedi, ji svetuješ in čakaš kdaj jo bo začela njena trda betica tako hudo boleti od brezumnega zaletavanja v zid, da bo sedla in začela vsaj malo razmišljati.
Ampak nekatere nikoli ne zakapirajo, nažalost.

Če je športnica, jo fizično zdelaj do onemoglosti. Priveži jo na avto in naj teče 🙂

Mislim, saj se šalim, da je ne boš res…. Ampak kisik lahko dela čudeže pri preganjanju samomorilskih misli. In premagovanje gravitacije. Če imaš v bližini trampolin, naj skače po trampolinu. Ne moreš skakat po trampolinu in ne bit dobre volje. Preprosto ne gre.

trpinčenje,fižično in psihično,žaljenje,kaznovanje in potem razlog da vse to prenaša zato, ker je njen sanjski moški kar se tiče videza, je pa višek babje plehkosti. LOL.

Nasveta pa nimam, ker ji itak ni pomoči, če hoče zaradi njegovega videza umreti.

Se strinjam s petelinom! Ne vem zakaj rine nazaj k njemu če je pa takšen KRETEN na kubik! Samo pogovori se z njo, magari ji tole pokažeš kar smo mi tukaj napisali… naj objektivno na stvar gleda in se vpraša, če si res želi celo življenje ob sebi imeti nekega nasilnega, žaljivega, kaznujočega bedaka??!! Sej ta punca sploh ne ve kaj je RESNA zveza, lepa resna zveza, polna ljubezni!! Ta pozna samo pekel!

Si se kdaj vprašala, zakaj ima punca take hude napade depresije zaradi tega fanta? Meni je namreč tole, citiram: ker se je odločila,da je skrajni čas,da gre v resno razmerje, rahlo sumljivo. Kaj je bilo prej: odločitev za “resno razmerje” ali “sanjski fant”? Na podlagi česa se je odločila, da je prav zdaj pravi čas za “resno razmerje”? V kakšnih razmerjih pa je bila prej? In kako so se obnesla?

Tri leta trpinčenja je niso izučila, kar očitno pomeni, da trpinčenje zamenjuje za izkaz ljubezni. “Trpinči me, torej me ljubi.” Pri tem je najhuje ravno to, da ko ji rečeš “trpinčenje”, ona sliši “ljubezen” – zato ji najbrž na ta način ne boš nikoli dopovedala, kako ničvreden je ta fant. Bolj ko ji boš razlagala, kaj vse ji je delal, bolj bo ona podoživljala “ljubezen”. Njegovo trpinčenje je zanjo najzanesljivejše znamenje, da “sanjski moški” pripada njej – po logiki “ker se ukvarja z mano, je moj.” Zato se je po pogovorih s tabo vedno tako zlahka pomirila – dobila je potrdilo še s tvoje strani, da jo on “ljubi”!

Najhujši udarec bi doživela, če bi jo on začel ignorirati. In ta udarec bi jo edini morda streznil – počasi, a zanesljivo. Zdaj pa se je znašla v vlogi, ki je totalno ne razume in ji ni kos: ona mora ignorirati njega! Sanjskega moškega! (In morda poslednjega oplojevalca? Kakšne ima sploh predstave o tem, do kdaj je ženska “uporabna”? Jo grabi panika, da če izgubi njega, izpade iz življenja nasploh? Se boji, da ji “bije zadnja ura”? Da se ji bodo smejali, “neporočeni in brez otrok”? Jo morda šport nezavedno plaši – v tem smislu, da si misli, da bo kot športnica izgubila svojo ženskost, zato ji naj jo zdaj povrne “sanjski moški”? Če torej izgubi “sanjskega moškega”, ne bo več ženska?) Skratka, znašla se je v nemogočem položaju, ko se mora po lastni volji odpovedati “sanjskemu moškemu”, njeno voljo pa diktira “njegov zunanji videz” (Pravi,da je njen sanjski moški kar se tiče videza.)

Poskusi se čimbolj osredotočiti na tisti moment, dokler ni spokala nazaj k staršem. Kaj se je takrat zgodilo? Kaj jo je privedlo do tega, da je vendarle zbrala odločnost in zapustila “sanjskega moškega”? Nekaj resnično pretresljivega zanjo se je moralo zgoditi, da je to storila – čeprav je očitno trajalo premalo časa, da bi jo dokončno streznilo. Ampak moralo je biti odločilno, in poskušaj zdaj čim natančneje odkriti, kaj je bilo tisto, zaradi česar je spokala in šla, in ta dogodek ali karkoli je že bilo čimbolj potenciraj! Napihni ga, povečaj ga stokrat, dvestokrat – ona ga je namreč že izgubila izpred oči, zato pa sili nazaj k njemu – in ji ga ponavljaj. Očitno je punca precej vizualen tip človeka (čutni tip), če ji je videz “sanjskega moškega” tako življenjsko odločilen, to pa pomeni tudi, da ji intuicija ne dela ravno dobro. Intuitivnih ugotovitev (npr. da je ta “sanjski moški” sadističen bebec, ki ji bo uničil življenje) preprosto ne razume, ne zna brati intuitivnih sporočil. Zato ji pomagaj tako, da se osredotočiš na vizualne podobe in ji zraven razlagaš, kako grdota (npr. grdota obnašanja) ne gre skupaj z ljubeznijo. Bodi čimbolj konkretna in čimbolj “svinjska”. Če uspeš najti podobo, ki se bo tvoji prijateljici gnusila, in to podobo povezati s tem “sanjskim moškim”, bo mogoče začela razumeti, da on ni zanjo. Bistveno je, da se bo podoba zdela gnusna njej. Poskusi.

Čudovita razlaga.
Jasen in lep prikaz kako si narobe razlagamo ljubezen na osnovi doživljanj, ki jih prinesemo iz primarne družine. Čustveno odsotnost, brezbrižnost in ignoranco, ki jo doživljamo v otroštvu ponotranjimo in predstavlja temeljni vzorec našega doživljanja v odraslosti. In tega ni mogoče spremeniti kar čez noč, velik korak pa je storjen, ko si to priznamo.
Jasno in glasno, hvala za to lepo predstavitev.

~ milamadona~ res hvala za čudovito razlago.To ji tudi sama 1000 ponavljam.Je pa res,da ji veliko stvari ne upam povedati v obraz ker je zamerljiva.Vem,da jo čaka še veliko dela na sebi in upam,da bom imela potrpljenje.Nadzorovati jo pa ne morem neprestano ker imam tudi sama svoje življenje.
Torej s takim človekom moram biti samo groba in jo jasno postaviti na realna tla.Ji pa videz ogromno pomeni in če bo hotela predelati to kalvarijo s tem tipom bo mogla sama delati na sebi ali si poiskati strokovno pomoč.

Žal ji lahko ponavljaš tudi milijonkrat, pa se je ne bo nič prijelo. Želja po razumevanju in izboljšanju oz. razrešitvi mora priti iz nje same, sicer ne bo nič.
Strokovna pomoč bi bila dobra ideja, vendar je večinoma plačljiva in zahteva resen angažma – tako da bo verjetno držalo enako; ona si mora želeti in se odločiti.

Ker se take zadeve razrešujejo šele ko človek pride res na dno in nima več kam, bi ti še najraje rekel, da jo kar pusti naj dela samomor, le poskrbi, da ji ne bo uspel… Samo zveni malo prehudo in nezanesljivo, a ne?

Vsekakor pa priporočam eno knjigo, v kateri se bo prepoznala; Formule ljubezni od. Z. Milivojeviča. Tak tip ljudi je tam natančno opisan, razloženi vzroki in priporočena obravnava.
Poskusi jo prebrat, potem pa mogoče vsaj primerne dele ponudi tudi njej. Če bo želela prebrat.

Strinjam se s tabo Rok-1. Dokler sama ne bo na tem, da želi nekaj spremeniti, je ves trud zaman. Lahko le opazuješ, dobrohotne nasvete pa taka oseba jemlje kot neko zavist, škodoželjnost…. tako kot pravi avtorica – je strašno zamerljiva.
Tale njen tip je v bistvu njen učitelj. Ob njem se bo lahko zelo veliko naučila o sebi. Vedno pravim, da nam življenje pošlje, kar potrebujemo za osebno rast. Le tako veliko vode bo preteklo, preden bo prijateljica dojela in ravno to je škoda. A vsak izbere svojo pot, ki je zanj edina dobra.

Ah hudiča no… pa menda ja ne bo punca ob tem tipu še naprej, če jo bo uničil! Ona sploh ne vidi kaj je to lepa ljubezen, ona vidi samo neko psihično nasilje (kazen, žaljenje, poniževanje,…) pa se očitno sploh ne zaveda.
Punca se mora zavedati, da si zasluži boljšega in že nehati riniti nazaj!!

Moji nasveti in moja skrb je brezsmiselna ker ga še vedno vstrajno kliče in sanja o njemu.Le kaj bo čas prinesel?Vsem ,ki ste si vzeli čas pa hvala za nasvete.Samo to ji bom še rekla,da ne želim o njemu nikoli več govoriti in,da ima življenje v svojih rokah.

Je doma doživljala podoben odnos in je vse pod preprogo – še vedno?

Imam tako lepega soseda, kot iz Vougove reklame. Že njegov pozdrav je tako sladkoben, za bruhat, da o karakterju ne govorim. In sčasoma še starejšim gospem ni bil več všeč, ko so videle, kako bedno se obnaša do žensk – in to do zelo kvalitetnih. Najmanj 2 sta skoraj umrli od groze zaradi njega in nobena noče več slišat zanj. Obe sta rešili lastni starši, ko sta ju povllekli nazaj domov…

New Report

Close