Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci – ogledalo svojih staršev

otroci – ogledalo svojih staršev

Smo imeli v šoli predavanje na temo Otroci – ogledalo svojih staršev. Mmmmm, za razmislit!

V večji meri je to resnica. So pa seveda tudi izjema.

Večkrat resnica kot ne! Jabolko ne pade daleć od devesa!

Ja se strinjam. Sem se tudi jaz malo zamislila nad svojim 2.5letnikom,ko gremo kam med otroke,jim kaže kazalec in komandira-ne to,ne sem,to je moje.

ni zmer res
moji otroci so zlati, lušni, kulturni, čist neki druzga kot jaz
tko, da ni vedno tko

če to drži in sta moji hčeri moje ogledalo potem se jaz daleč premalo cenim in spoštujem. sta namreč izredno priljubljeni, priljudni, spoštovani, odrasli okoli njiju inmajo za povedat prav nič negativnega o njima, sta pridni in vestni, odgovorni, itd. vsekakor sem sama zelo ponosna nanju.

Če je res, da jabolko ne pade daleč od drevesa, pol sem nase, kot na drevo, prav ponosna!!!!!

Če jablana ponosno raste pri vrhu hriba na strmini, se lahko sadež odkotali zelo daleč v dolino.

…. potem se grem ubit takoj.Takoj na drevo in štrik okol vratu. Da sem taka kot mati raje umrem.

Če jablana ponosno raste pri vrhu hriba na strmini, se lahko sadež odkotali zelo daleč v dolino.[/quote]

ha ha ha. Zdaj sem se pa zamislila.

Hehe, mogoče si pa taka kot materin ljubimec, ki ga nikoli nisi spoznala :)))

Jaz ugotavljam podobnosti med starši in otroki, ko se s hčerko pogovarjava o njenih sošolkah. Moram reči, da so skraj vse take, kot njihove mame. Kar razumem hčerko, ko mi za eno pravi, da je ful važna in da se nosi, ker njena mama je popolnoma enaka. Ali pa ena taka “pritkana”, ki se zgraža in razmišlja celi čas, kaj bojo ljudje rekli … Pol pa se smejiva, češ, le kaki pa sva medve?! Odštekani!

Ne vem, no, ker jaz imam 2×2(dvojčki) in so tako različni, da ne vem, če so sploh moji?;-)

Vsi so moje in partnerjevo nasprotje: samozavestni, družabni, priljubljeni, iznajdljivi…

Da ne bo dvomomov;-): spočeti po naravni poti, ljubimcev in sosedov nikoli nisem imela.

Se je narava poigrala z mano?;-))) ha, ha, ha…

LP

In kaj bi naj to pomenilo, da je prijela bonbon v obliki penisa? Da ima tako kot mama rada penis? Da ne bo lejzbika? Da je mama perverzna? Da je mama prasica, ki se z vsakim dol daje?

Jaz stavka, da so otroci ogledalo staršev in jabolko ne pade daleč od drevesa, razumem različno. Eno je vzgoja, drugo pa narava, zavedno in nezavedno. Recimo, da otrok nima velikega stika z biološkim staršem ali celo obema, pa bo po starših podedoval gene. Ogledalo bo pa vsekakor tistemu, s katerim živi vsak dan – večino otroštva. Seveda pa izjeme potrjujejo pravila.

Frajerka! Si pa res nekaj posebnega! Ja, najbrž sta si kar podobni, ko takole skupaj opravljata in se sami sebi zdita đekici!

Ni za posploševati.

Mi imamo eno čudovito punčko v razredu, ki jo imajo vsi otroci radi, ker je prijetna, prijazna, dobrovoljna … ni da ni.

Mama pa živa katastrofa.

Načeloma pa bi se strinjala, glede kulture, obnašanja, predsodkov ipd. je ponavadi res tako. Pri karakterju pa so lahko tudi velike razlike.

kaj pa je narobe z mamo?

Jaz sem čisto po fotru, hik, hik. Ima kdo kaj proti, hik? :)))

New Report

Close